Išrinkti 2018–2019 mokslo metų raštingiausi mokiniai ir mokytojai

1/1

 

                      Visuomet jaučiau, jog noriu išmokti taisyklingai rašyti, kalbėti, nes manau, jog gan daug apie žmogų galima pasakyti net jo nepažįstant, o iš jo lūpų išgirdus vos kelis sakinius ar žodžius. Juk pirmas įspūdis yra labai svarbus. Tačiau šiandien didelė retenybė sutikti žmogų, kuris taisyklingai kalbėtų ir rašytų, nes tai, ką išmoksti mokykloje, laikui bėgant pamiršti, o kaipgi neklysi, kai neturi tinkamo pavyzdžio, nes net žiniasklaidoje kasdienybė išgirsti ne taip sukirčiuotą, pavartotą ar išvis nevartotiną žodį.

                      Savo raštingumą kiekvienas biržiškietis gavo progą pasitikrinti jau vienuoliktą kartą mūsų mokykloje vykstančiame konkurse, kuriame dėl raštingiausiojo titulo varžėsi net tik mūsų mokyklos, bet ir Vilniaus Žirmūnų, Simono Daukanto ir Žemynos gimnazijų mokiniai bei mokytojai. Po trijų konkurso etapų raštingiausiais gimnazistais tapo:

I vieta ‒ Rytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos IV c klasės mokinys;

II vieta ‒ Andrius Indičianskis, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV b klasės mokinys;

III vieta – Rugilė Stonkutė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV a klasės mokinė;

IV vieta – Rūta Stumbraitė, Simono Daukanto gimnazijos IV c klasės mokinė;

                         Karolina Ivanovaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV d klasės mokinė;

                         Elzė Maslauskaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos II e klasės mokinė.

 

Raštingiausi mokytojai:

 

I vieta – Žaneta Vaškevičienė, Vilniaus Žemynos gimnazijos ugdymo skyriaus vedėja, istorijos mokytoja;

        Alvyda Menčinskienė, Mykolo Biržiškos gimnazijos vokiečių kalbos mokytoja;

 

II vieta – Rita Dereškienė, Žemynos gimnazijos istorijos mokytoja;

 

III vieta – Vaida Mickienė, Lijanai Pabalienė, Mykolo Biržiškos gimnazijos anglų kalbos mokytojos.

 

                      Laimėtojų apdovanoti buvo pakviesta VU Retorikos katedros vedėja doc. dr. Lina Murinienė. Sveikindama nugalėtojus ji dalinosi patirtimi su savo studentais, kalbėjo apie tai, kad kalbos taisyklingumas yra labai svarbus, nes jis padeda klausančiajam tikėti tuo, kas yra sakoma. Docentė kalbėjo ir apie šių dienų problemą, jog sunku būti teisingu žmogumi, kalbėti ir elgtis taip, kad tai, ką sakai ir darai, sutaptų. Savo kalbą doc. L. Murinienė pabaigė gražia mintimi: ,,Taisyklingas kalbėjimas, orus tiesos sakymas yra didžiausia kalbos ir gyvenimo dermė." Atrasti šią dermę linkiu kiekvienam.

Simona Strumskytė,

II b klasės gimnazistė,

2018-11-15

2017-2018 mokslo metų raštingiausieji

  Įvyko dešimtas tradicinis Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje organizuojamas Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkursas. Finale dalyvavo atstovai iš Vilniaus Žirmūnų, Žemynos, Simono Daukanto, Mykolo Biržiškos Vilniaus jėzuitų gimnazijų.

  Dalyvių ir nugalėtojų pasveikinti atvyko LEU Humanitarinio ugdymo fakulteto Lietuvių kalbotyros ir didaktikos katedros vedėja prof. dr. Regina Rinkauskienė. Profesorė konkurso dalyviams skaitė paskaitą apie tarmes.

  Konkursą organizavo ir vertino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojų metodikos grupė, koordinavo ugdymo skyriaus vedėja Aurelija Levulytė-Markevičienė.

  Išrinkti raštingiausi 2017-2018 mokslo metų gimnazistai:

I vieta ‒ Rytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos III c klasės mokinys,

Paula Rudzinska, Mykolo Biržiškos gimnazijos III b klasės mokinė, 

Eglė Pilkionytė, Vilniaus jėzuitų gimnazijos IV klasės mokinė;

II vieta ‒ Montis Norvaišis, Vilniaus jėzuitų gimnazijos III klasės mokinys,

Rugilė Jusiūtė, Mykolo Biržiškos gimnazijos III a klasės mokinė;

III vieta – Nerijus Akelaitis, Žemynos gimnazijos II f klasės mokinys,

Artūras Vellemaa, Žirmūnų gimnazijos III c klasės mokinys,

Mindaugas Januška, Mykolo Biržiškos gimnazijos III b klasės mokinys.

   Vilniaus Žirmūnų gimnazijos trečiokas Rytis Stankevičius jau trečiąkart šiame konkurse diktantą parašė be klaidų ir trečiąkart laimėjo pirmą vietą!

  Dėkojame raštingiems ir entuziastingiems Mykolo Biržiškos gimnazijos matematikos mokytojams: skyriaus vedėjai Bronei Zakienei ir mokytojui Antanui Apyniui.

  Sveikiname konkurso nugalėtojus ir dalyvius!

Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja

Aurelija Levulytė-Markevičienė

2017-11-16

MININT KOVO 11-ĄJĄ IŠRINKTI RAŠTINGIAUSI 2017 METŲ MOKYTOJAI IR MOKINIAI

 

  Pasibaigė tradicinis nuo 2008 m. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje organizuojamas Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkursas, kurio tikslas –  ugdyti raštingumą, skatinti suvokti bei vertinti  kalbos ir rašto svarbą. Vyko trys konkurso etapai. Finale dalyvavo raštingiausi mokytojai ir mokiniai iš Vilniaus Mykolo Biržiškos, Žirmūnų ir Simono Daukanto gimnazijų. Konkursą organizavo ir vertino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos. Pusfinalio ir finalo diktantų tekstus skaitė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Regina Kačinskienė.

Šiemet konkursas buvo skirtas Lietuvių kalbos dienoms paminėti, finalas ir apdovanojimai vyko švenčiant artėjančią Kovo 11-ąją – Lietuvos nepriklausomybės dieną.

  Į gimnazijos Kovo 11-osios minėjimą atvyko buvęs gimnazistas Ignas Kamarauskas, abiturientas Jonas Naglis Kazlauskas ir Andrius Katilauskas. Šie jaunuoliai vasarą organizavo akciją „Misija: Baltijos kelias“, taip minėdami 27-ąsias Baltijos kelio metines. Jie iš Vilniaus „Žiguliu“, kuriuo Igno senelis 1989 m. važiavo į Baltijos kelią, vyko per Lietuvą, Latviją ir Estiją. Gimnazistams ir mokytojams jie rodė apie kelionę sukurtą filmą, dalinosi įspūdžiais, atsakė į klausimus.

  Po „Misijos: Baltijos kelias“ pristatymo paskelbti šių metų raštingiausieji. Pirmiausia apdovanoti mokytojai: I vieta atiteko Mykolo Biržiškos gimnazijos mokytojoms: skyriaus vedėjai ir  matematikos mokytojai Bronei Zakienei ir anglų kalbos mokytojai Vaidai Mickienei, II vietą pasidalino Simono Daukanto gimnazijos matematikos mokytoja Kristina Jasaitytė, Žirmūnų gimnazijos mokytoja Ona Gurevičiūtė, Mykolo Biržiškos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Lina Šiškauskienė, Mykolo Biržiškos gimnazijos slaugytoja Rasa Baltrušaitienė, III vieta atiteko anglų kalbos mokytojai Dovilei Junevičienei.

 

  Paskelbti ir apdovanoti raštingiausi gimnazistai:

 

I vietą pasidalino diktantą be klaidų parašę mokiniai: Deimantė Voronkaitė ir Karolina Voronkaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV g klasės mokinės,  

Rytis Stankevičius, Žirmūnų gimnazijos II c klasės mokinys,

Girstautė Viliūnaitė, Simono Daukanto gimnazijos IV b klasės mokinė.

II vieta atiteko Kamilei Dailidonytei, Simono Daukanto gimnazijos III e klasės mokinei, ir Deividui Kubikiui, Simono Daukanto gimnazijos III e klasės mokiniui.

 

   Dalyvių ir nugalėtojų pasveikinti atvyko Lietuvių kalbos instituto atstovė kalbininkė dr. Aurelija Tamulionienė. Sveikinimo kalboje viešnia konkurso dalyviams sakė, jog laisvę turime švęsti kuo originalesnėmis formomis, ir džiaugėsi jaunų žmonių patriotiškumu, meile savo gimtajai kalbai.

 

Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja

Aurelija Levulytė-Markevičienė

2017-03-10

Raštingiausio mokytojo ir mokinio

konkursas

Iš kopų šnabždesio su debesim ir prošvaistėm,

Iš marių virpulio ir ežerų nendrėtų.

Iš duonos kvapo ir miškų giesmės

Kalba gimtoji lūposna įdėta...

J. Degutytė

 

Išrinkti raštingiausi mokytojai ir mokiniai

   

 

   Gimnazijoje įvyko tradicinis trijų etapų nuo 2008 m. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje organizuojamas Raštingiausio mokinio ir mokytojo konkursas. Konkurso tikslas –  ugdyti raštingumą, skatinti suvokti bei vertinti  kalbos ir rašto svarbą. Finale dalyvavo raštingiausi mokytojai ir mokiniai iš Vilniaus Mykolo Biržiškos, Žirmūnų, Žemynos ir Simono Daukanto gimnazijų.
   Išrinkti raštingiausi mokytojai:
I vieta – Simono Daukanto gimnazijos matematikos mokytoja Kristina Jasaitytė,
II vieta – Mykolo Biržiškos gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Lina Šiškauskienė,
III vieta – Mykolo Biržiškos gimnazijos anglų kalbos mokytoja Vaida Mickienė.

   Išrinkti raštingiausi gimnazistai:
I vieta ‒ Miglė Skačkauskaitė, Žirmūnų gimnazijos IV a klasės mokinė,
Simona Vidrinskaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos III a klasės mokinė,
II vieta ‒ Eimantė Survilaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos IV e klasės mokinė,
Urtė Juraškaitė, Mykolo Biržiškos gimnazijos III b klasės mokinė,
III vieta – Rokas Dubikaltis, Mykolo Biržiškos gimnazijos II e klasės mokinys.

   Dalyvių ir nugalėtojų pasveikinti atvyko LEU Lituanistikos fakulteto prodekanas doc. dr. Vidas Valskys ir LEU Lietuvių kalbos ir literatūros katedros lektorė Nijolė Toleikytė. Sveikinimo kalboje svečiai konkurso dalyviams priminė, kad mūsų lietuviškas raštas, lietuviška kalba yra vienas nacionalinės tapatybės ženklų, kuriais mes didžiuojamės. „Kalba yra tai, kas mus sieja, ir tai, kas mus skiria iš kitų“, – teigė doc. dr. Vidas Valskys.
   Konkursą organizavo ir vertino Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos, koordinavo – Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėja Aurelija Levulytė-Markevičienė.

2015 m. balandis

  • facebook-square
  • flickr-square
  • Twitter Square

© ALM

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now