MBGatvė
Gimnazistų laikraštis
Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta. (M. K. Čiurlionis)
Išskirtinis abiturientų atsisveikinimas su rusų poezija
Rusų kalbos mokytojos Alos Tichomirovos šių metų dvyliktokų laida su mokykla atsisveikinti nutarė kiek kitaip nei įprasta. Mokytojos iniciatyva buvo surengta poezijos popietė „Sidabrinis literatūros amžius“. Saulėtą ir šiltą gegužės 5 dieną į aktų salę sugūžėjusi publika pasijuto it nukeliavusi laiku į praeitį, kadangi buvo deklamuojama XX a. pradžios rusų poetų lyrika. Renginyje skambėjo tokių žymių poetų kaip Anos Achmatovos, Sergejaus Jesenino, Aleksnadro Bloko, Marinos Cvetajevos, Igorio Severianino, Jurgio Baltrušaičio ar Vladimiro Majakovskio eilės. Nuoširdžiais pasirodymais išsiskyrė Justė Taraskevičiūtė, Tomas Kazlauskas, poetę Aną Achmatovą netgi išvaizda priminė ir įsimintinai deklamavo gimnazistė Ieva Miškinytė. Oratorystės talentu pasižymėjo Edgaras Stefanovič, Andrius Driukas, Agota Musteikytė, Goda Polikaitytė ir kiti.
Aktų salė dvelkė praėjusiu amžiumi: ant stalelių pleveno įžiebtos žvakės, it sustingę laike imituotoje kavinėje sėdėjo eilėraščius deklamavę dvyliktokai. Renginio metu skambėjo užburianti ir jausminga to meto muzika. Moksleivė Ana Golovkina grojo fortepijonu ir atliko dainą pagal Cvetajevos eiles. Poezijos popietė nušvietė šypsenomis susirinkusiųjų veidus. Renginį organizuoti padėjo mokytojai Roza Miliajeva, Petras Pivoriūnas, Aldona Ramelienė bei Regina Kačinskienė. Renginį vedė ir puikia rusų kalbos tartimi pasigirti galėjo Julija Agėjevaitė ir Giedrius Ledas.
Visų mokytojos Alos Tichomirovos mokinių vardu norime jai padėkoti už nenuilstamą polėkį, skatinimą dalyvauti įvairiuose renginiuose, kūrybiškumo skleidimą jaunų žmonių širdyse. Linkime rusų kalbos mokytojai išlikti tokiai šiltai ir supratingai ir džiuginti į jos pamokas susirinkusius mokinius dar daug metų. Nuoširdžiai dėkojame!
Kornelija Juknytė, IV b klasės gimnazistė
Seimo simuliacija 2016
Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai penktadienį (gegužės 6 d.) praleido itin produktyviai – dalyvavo Lietuvos mokinių parlamento organizuotame renginyje ,,Seimo Simuliacija 2016. Brandos atestatas: kiek brandos, kiek atestato?“
Daugybė mokinių iš visų Lietuvos kampelių susirinko į Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-tosios salę ir būtent šią dieną simuliavo Seimo parlamentarus. Simuliantai, paskirstyti į Lietuvoje dirbančias partijas, galvojo problemų sprendimų būdus – turėjo pabaigti paruoštą rezoliuciją dėl alternatyvaus mokinių pasiekimų vertinimo. Mūsų gimnazijos mokinių prezidentė Rūta Sičiūnaitė turėjo galimybę moderuoti vienos iš partijų veiklą.
Visi biržiškiečiai, dalyvavę šiame renginyje, teigia, jog pasisėmė daug žinių apie švietimą Lietuvoje bei puikiai praleido laiką dirbdami Lietuvos Respublikos Seime.
Irtautė Gutauskaitė, II b klasės gimnazistė
Markučių renginys
Vėjuotą, bet saulėtą balandžio ketvirtadienio popietę išsiruošėme į Markučius. Kartu su grupele smagiai nusiteikusių ir truputį nerimaujančių merginų bei rusų kalbos mokytojomis Galina Jakimavičienė ir Ala Tichomorova nuskubėjome į autobusą. Kadangi Markučiai nuo mūsų gimnazijos nemažai nutolę, kelionėje užtrukome net valandą. Pagaliau pasiekę savo stotelę, kuri taip pat buvo ir paskutinė maršruto stotelė, sutikome daugiau bendraminčių, beskubančių pasirodyti jungtiniame trijų Vilniaus gimnazijų – Mykolo Biržiškos, Simono Daukanto ir Žemynos – renginyje, skirtame A. Puškinui ir jo kūrybai paminėti. Nusipaveikslavusios prie šalia muziejaus stovinčios Puškino statulos, taip pat nuskubėjome į renginį.
Visų pirma, kartu su visų trijų gimnazijų mokiniais apžiūrėjome muziejų. Išgirdome daug istorijų apie Puškiną ir jo gyvenimą, pamatėme daug to meto daiktų ir drabužių. Pasirodo, visas muziejus apstatytas tais pačiais baldais, kuriais naudojosi Puškino sesuo. Ant daugumos iš jų išgraviruoti jos inicialai.
Kai viską apžiūrėjome ir išgirdome, susėdome viename iš muziejaus kambarių ir pradėjome renginį. Visi atvykę gimnazistai turėjo paruošę mums pasirodymą. Mes, merginos iš MBG: Karolina Lisica (IIIf), Paulina Valaitytė (Ic), Evelina Prusaitytė (Ic),Viktorija Veršalovičiūtė (Ig), Faustina Žukaitė (Ig), Emilija Ona Moisiejenko (Ig), Jeva Nemiraitė (Ig), taip pat buvom pasirengę. Vienos deklamavo garsių rusų poetų eilėraščius, kitos grojo nuostabius kūrinius pianinu. Renginio pabaigoje visos trys mokyklos buvo apdovanotos padėkomis. Muziejaus darbuotojos buvo laimingos dėl šiokio tokio jų gyvenimo pagyvinimo. Renginys labai turiningas ir smagus.
Paulina Valaitytė, I c klasės gimnazistė
Filmų festivalis
2016 m. balandžio 15 d. kino teatre „Pasaka“ vyko The American International School of Vilnius organizuojamo festivalio filmų peržiūra. Pateikę paraišką dalyvauti mokiniai turėjo parengti filmuką tema I Am A Citizen of The World. Mūsų gimnazijai kartu su anglų kalbos mokytoja Lina Morkūniene atstovavo IV a klasės mokiniai: Berta Kardelytė, Domantas Šuopys, Kamilė Sabūnaitė, Simona Vidrinskaitė, Benas Zabita, Rūta Maknaičiūtė. Abiturientai sukūrė filmuką pavadinimu „TAIP“, kuriame atskleidė tai, kaip kiekvienas žmogus, gyvendamas Vilniuje, gali pasijusti esantis pasaulio pilietis: gali laisvai susikalbėti įvairiomis kalbomis bei keliauti, pasirinkti religinius įsitikinimus atitinkančius maldos namus, valgyti skirtingų pasaulio kraštų valgius ir rūpintis globalinėmis problemos. Pirmiausia susirinkusios komandos buvo kviečiamos pristatyti savo ir įvertinti varžovų paruoštus filmukus, vėliau, kol žiuri rinko nugalėtojus, vaišinosi gardžiais užkandžiais „Pušku Pušku“ sėdmašių salėje. Renginio pabaigoje komandos buvo nominuotos už geriausią siužetą, įdomų temos pateikimą, idėjos unikalumą, o mūsų mokyklos mokiniai apdovanoti už originaliausią filmo garso takelį.
Rūta Maknavičiūtė, IV a klasės gimnazistė
Paskutinį žiemos savaitgalį Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai nenuobodžiavo – 7 gimnazistai dalyvavo regioninėje Mokomojo Europos Parlamento (MEP) sesijoje Jonavoje. MEP – tai jau daugiau nei dešimt metų gyvuojantis projektas, suburiantis mokinius iš visų Lietuvos kampelių linksmai ir turiningai praleisti laiką. Šiame projekte jaunuoliai įsitraukia į Europos Parlamento veiklą – dalyvauja politinių grupių ir komitetų susirinkimuose, analizuoja Europos Sąjungai aktualias problemas ir rengia rezoliucijas.
2016 m. vasario 26-28 dienomis Jonavoje vykusioje regioninėje sesijoje susirinko daugybė smalsių ir aktyvių mokinių, norinčių efektyviai ir turiningai praleisti savaitgalį. Mūsų gimnazistai tuoj pat įsitraukė į šią veiklą ir puikiai praleido laiką. Kai kuriems iš jų teko galimybė artimiau susipažinti ir pabendrauti su mūsų gimnaziją baigusia Lietuvos liberalų sąjūdžio partijos ir Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos nare Aušrine Armonaite. Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai dėkoja už puikią sesiją ir nekantriai laukia kito susitikimo!
Irtautė Gutauskaitė, II b klasės gimnazistė
MEP Jonavoje
Pasiekimai rusų kalbos olimpiadoje
Vilniaus „Minties“ gimnazijoje vyko Vilniaus miesto 6–9 klasių rusų kalbos olimpiada, kurioje susirungė mokiniai iš 40 mokyklų. Šioje olimpiadoje dalyvavo ir mūsų gimnazistai. Prieš prasidedant olimpiadai, mums buvo skirta namų darbų užduotis – sukurti filmuką apie žymius Vilniaus objektus. Mūsų gimnazija pasirinko Kornėjaus Čiukovskio aprašytą garsiojo daktaro Aiskaudos prototipą, žydų kilmės gydytojui Cemachui Šabadui atminti skirtą skulptūrą. Mūsų namų darbų užduotis buvo visai neblogai įvertinta ir pagirta.Šioje olimpiadoje buvo penkios užduotys, kurias reikėjo atlikti komandoms: teisingai sudėlioti patarles, sukurti reklamą, be gramatinių klaidų parašyti tekstą, sužaisti žaidimą ,,ALIAS“ ir atspėti kuo daugiau žodžių bei atlikti sociokultūrinį testą. Mūsų komanda šauniai bendradarbiavo ir užėmė net II vietą! Žinoma, šią vietą mes laimėjome ir dėl mūsų šauniųjų mokytojų Alos Tichomirovos ir Galinos Jakimavičienės! Dėkojame už Jūsų laiką ir pastangas! Kaip apdovanojimą mes gavome ,,Mažojo princo“ knygas, parašytas rusų kalba, padėkas bei diplomus už garbingą vietą. Labai džiaugiamės šiais pasiekimais ir tikimės, jog Mykolo Biržiškos gimnazija ir toliai taip šauniai ir aktyviai dalyvaus tokiuose renginiuose!
Viktorija Veršalovičiūtė, I g klasė
Įsipareigojimas širdimi
Gerus darbus daryti nėra sunku, tačiau dažnai reikia paskatinimo ar įvykio, kuris pastūmėtų imtis iniciatyvos. Būtent vienuoliktos klasės projektiniai darbai ir paskatino mus apsilankyti Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Nusprendusios atlikti kūrybinį projektą „Gerumo akcija“, net neįsivaizdavome, kokie iššūkiai mūsų gali laukti.
Iš tiesų pirmasis apsilankymas kūdikių namuose jau nuo pat ryto kėlė nerimo, kadangi šioje įstaigoje dar niekada nesilankėme. Paskambinusios vyriausiajai auklėtojai ir susitarusios pirmojo susitikimo laiką, po pamokų nešinos lauktuvėmis nusigavome į Antakalnį. Iš pirmo žvilgsnio kūdikių namus buvo galima supainioti su vaikų darželiu: didelis kiemas, mažame namelyje sukrauti kamuoliai bei kiti lauko žaislai, pagrindinio pastato koridoriais sklindantis blynų kvapas, ant palangių išdėlioti vaikų darbeliai bei ant sienų kabančios nuotraukos. Visa aplinka su nostalgija priminė vaikystės dienas ir privertė pasijusti išties gerai. Vos tik įėjusias į vidų mus pasitiko viena iš įstaigos darbuotojų. Moteris, plačiai besišypsanti, neslėpė džiaugsmo ir su malonumu kvietė mus užeiti bei pasiūlė kartu su vaikais eiti pažaisti į lauką. Vienoje iš grupių mus pasitiko daug mažųjų žvilgsnių, su nuostaba sužiurusių į mus. Vorele išsirikiavę, rankutėmis susikabinę grupelė keturmečių iškart nevalingai puolė į glėbį. Nors pirmas įspūdis ir suspaudė gerklę, tačiau lėtai besikaupiančių ašarų šluostytis nebuvo kada, kadangi tiesdami mažas rankytes į viršų, vaikai prašėsi paimami ant rankų. Išėjusios į lauką, mes su Emilija padėjome auklėtojoms prižiūrėti vaikus. Nors ir būdami dar labai maži, dauguma patys savarankiškai stengėsi užlipti ant sūpynių, o pagalbos prireikė tik supantis. Didelis vaikų namų kiemas jau netrukus aidėjo nuo vaikų klegesio, juoko bei griežtų auklėtojų įspėjimų. Pamažu kylantis vėjas, besileidžianti saulė, nuo šalčio raustantys žandai – niekas netrukdė vaikams žaisti, o vis pasigirstantys auklėtojų raginimai keliauti į vidų tik ir kurstė norą būti lauke kuo ilgiau. Tačiau nepraėjus nė penkioms minutėms, atrodo, taip sunkiai suvaldomas mažų vaikų būrys jau pamažu ėjo link pastato durų.
Išlydėjusios vaikus dar kelias minutes nesupratome, kas gi tik ką nutiko. Per kelias valandas spėjome pajusti tiek širdį spaudžiantį liūdesį, tiek žodžiais sunkiai nusakomą laimę. Kad ir kaip naiviai tai skambėtų, tačiau kiekviena vaiko šypsena paragindavo nusišypsoti ir mus pačias, o kiekvienas mažų rankyčių prisilietimas leisdavo pasijusti atsakingoms ir be galo reikalingoms. Tas pirmas apsilankymas tapo natūraliu įsipareigojimu visus likusius mokslo metų antradienius lankyti vaikus, gyvenančius šiuose namuose.
Emilija Sondeckytė, Simona Rimkutė, III c klasės gimnazistės
Amžinoji ugnis
Vasario 11 dieną mūsų mokyklos mokiniai bei muzikos mokytoja dalyvavo Lietuvos jaunimo Ramuvos organizuotoje pilietiškumo akcijoje „Amžinoji ugnis“. Ši akcija skirta paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dienai – Vasario 16-ajai. Šiemet LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė organizavo akciją „Vasario 16-ąją švęsk linksmai ir išradingai“. Šis renginys taip pat buvo šios akcijos dalis. Renginio tikslas - sukviesti kuo daugiau įvairių mokyklų moksleivių kartu vienu metu prie Mindaugo paminklo sudainuoti sutartinę „Dijūta kalnali“ ir taip uždegti atminimo ugnį savo ir aplinkinių širdyse.
Nors lijo lietus, tačiau daugiau kaip 500 mokinių iš įvairių Vilniaus mokyklų vasario 11 dieną jo neišsigando ir taip stengėsi priminti, jog esame vieninga ir daininga tauta.
„Kiekviena šalis turi savo himną, savo vėliavą, savo herbą. Tačiau sutartines turime tik mes. Didžiuokimės tuo!" – teigė vienas iš renginio organizatorių ir Lietuvos Jaunimo Ramuvos Prezidentas Lukas Stakėla .
Aistė Bagdonavičiūtė, I g klasės gimnazistė
Europos Jaunimo Parlamento sesija Estijoje
„The journey of a thousand miles begins with one step“ – šiais žodžiais 2015 m. lapkričio 27 d. Europos Jaunimo Parlamento Baltijos šalių forumą atidarė prezidentas Daniels Grinevics iš Latvijos. Forumas vyko Narvos mieste Estijoje nuo lapkričio 27 iki 30 d. Jame dalyvavo jaunuoliai iš įvairiausių Europos valstybių – Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Ispanijos, Ukrainos, Albanijos, Didžiosios Britanijos ir Armėnijos. Visos forumo dienos buvo itin intensyvios, reikalaujančios ne tik susikaupimo, žinių, bet ir kupinos pozityvumo, šypsenų.
Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijai atstovaujančią delegaciją sudarė penki mokiniai iš skirtingų klasių – Edvinas Volkovas (IV b), Goda Armalytė (IV e), Miglė Jauniškytė (IV f), Gabija Kuodytė (IV g) Agota Žebrauskytė (IV g) – ir anglų kalbos mokytoja Vaida Mickienė. Pasiruošimas forumui prasidėjo likus savaitei išvykimo. Gavę pirmuosius laiškus iš organizatorių, pasidalinome į skirtingus komitetus (LIBE I - piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų; EMCO – vidaus rinkos ir vartotojų apsaugos; LIBE II – piliečių laisvės, teisingumo ir vidaus reikalų; TRAN – transporto ir turizmo; EMPL – užimtumo ir socialinių reikalų). Ketvirtadienio rytą kartu su Vilniaus Žirmūnų, jėzuitų gimnazijų ir licėjaus atstovais patraukėme į devynių valandų kelionę, kurios tikslas Narva-Joesuu, jaukus kurortinis miestelis šiaurės Estijoje.
Pirmąsias tris dienas forumo veiksmas vyko Narvos kolegijoje, į kurį delegatai buvo atvežami iš tolėliau esančio viešbučio. Penktadienį po forumo atidarymo mokymosi institute buvome suskirstyti į komitetus, kuriuose vyko aktyvus komandos formavimas žaidžiant įvairius pasitikėjimo ir loginius žaidimus. Fizinė veikla išvargino dalyvaujančiuosius, tačiau atsiradę tarpusavio ryšiai ir bendradarbiavimo svarbos suvokimas nuteikė kitos dienos veiklai. Visas šeštadienis buvo paskirtas darbui komitetuose – komandos siekė atskleisti svarbiausias vyraujančias problemas kiekvienoje srityje ir sugalvoti būdų, kaip jas išspręsti. Nelengva diena buvo vainikuota vakaro renginiais – koncertu – savanoriškais delegatų pasirodymais – bei miesteliu – furšetu, kuriame kiekvienos šalies delegatai galėjo pristatyti geriausiai jų maisto kultūrą atspindinčius populiariausius gaminius. Sekmadienį buvo baigtos rašyti rezoliucijos, delegatai ir mokytojos dalyvavo ekskursijoje po Narvą, įgijo naujų įgūdžių dirbtuvėse (masažo, viešojo kalbėjimo, piešimo ir balionų lankstymo) ir morališkai pasiruošę Generalinei Asamblėjai, vykusiai kitą dieną, savaitgalį baigė šokdami pagal 2000-ųjų dainas „retro disco“ vakarėlyje.
Generalinė Asamblėja vyko Hermann pilyje. Čia komitetai turėjo galimybę apginti savo jau išspausdintas ir kitų komitetų narių apibraukytas rezoliucijas, atsakyti į debatų metu iškilusius klausimus bei balsuoti, ar rezoliucija turi (gali) būti patvirtinta. Baltijos šalių forume iš 8 rezoliucijų buvo patvirtintos 4, tai parodo delegatų atidumą ir atsidavimą. Asamblėjoje, trukusioje visą dieną, kiekvienas dalyvis galėjo pasireikšti, tad procesas, o ypač debatai, buvo itin aktyvus, pareikalavęs greitos reakcijos. Dienos pabaigoje prezidentas oficialiai paskelbė Baltijos šalių forumą baigtą, buvo tarti padėkos žodžiai, o aplodismentų bangos ne vienam išspaudė ašarą. Paskutiniąją naktį iki paryčių diskutavę dalyviai išsiskirstė į autobusus, vežančius namo, ir šį kartą kelionė visai neprailgo, nes per keturias dienas patirtiems įspūdžiams aptarti reikės dar daug laiko.
Gabija Kuodytė, IV g klasės gimnazistė, 2015 m.
Prisilietimas prie rusų literatūros
Kaip ir kiekvienais metais, taip ir šiemet sausio 19 dieną Rusų dramos teatre įvyko respublikinis projektas ,,Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsajas su Lietuvos kultūra“. Šįkart renginys buvo dedikuotas S. Jesenino ir kitų XX a. pradžios poetų ir rašytojų kūrinių iliustracijoms.
Vilniaus Mykolo biržiškos gimnazija projekte yra gerai žinoma dėl nuolatinio dalyvavimo ir puikių pasiekimų. Šiemet konkurse dalyvavo rusų mokytojos Alos Tichomirovos auklėtinės Agota Musteikytė (IVa), Indrė Mikelionytė (IIg), Goda Armalytė (IVe) ir Kornelija Juknytė (IVb). Visos merginos gavo diplomus, o ryškiausiai sužibėjo ir laureate tapo Agota Musteikyė.
Diplomų teikimo ceremonijoje buvo rodomas spektaklis pagal S. Jesenino kūrybą, o pirmame aukšte eksponuoti dalyvių darbai. Tiek apžiūrinėjant paveikslus, tiek stebint spektaklį buvo galima nusikelti į praeitį ir prisiliesti prie jau seniai praėjusios epochos.
Norėtume padėkoti savo mylimai rusų kalbos mokytojai Alai Tichomirovai už tai, jog visada skatina dalyvauti įvairiuose konkursuose, išbandyti savo jėgas naujose srityse, pasitikėti savimi ir būti aktyviems. Tikime, jog mokytoja Ala Tichomirova iniciatyviai ugdys dar daugelį mokinių kartų!
Vėjuotą ir šaltą lapkričio 20 dieną įvyko respublikinis rusų kalbos meninio skaitymo konkursas ,,Gimtoji kalba”. Šį rusų kalbos konkursą iniciavo fondas ,,Russkij mir” ir asociacija ,,Jaunimo iniciatyvinė gupė”. Tai buvo šventė, skirta paminėti iškilių rusų literatūros klasikų S. Jesenino 120 - ąsias ir A. Čechovo 150 - ąsias gimimo metines.
Iš mūsų gimnazijos į I konkurso etapą nuvyko nemenka delegacija gerai pasikausčiusių biržiškiečių: Alos Tichomirovos mokinės Agota Musteikytė (IVa), Julija Agejevaitė (IVf), Ieva Miškinytė (IVd), Indrė Šarauskaitė (IIIa), Alina Diadičkina (IIId), Ana Golovkina (IIb), Viktorija Veršolavičiūtė (Ig) ir mokytojos Galinos Jakimavičienės auklėtinė Elana Astromovič (IIIa).
Renginys vyko visą dieną, visiems dalyviams tai buvo itin įdomi ir dvasiškai praturtinusi patirtis. Į finalinį konkurso etapą iš mūsų gimnazisčių pakliuvo Ana Golovkina, užėmusi trečią vietą, bei Alina Diadičkina, gavusi pagyrimo raštą. Geriausiai pasirodžiusios moksleivės deklamavo A. Čechovo apsakymo ,,Agrastas” ištrauką bei S. Jesenino eilėraštį ,,Prisiminimas”.
Anot rusų kalbos mokytojos Alos Tichomirovos, nors tądien buvo itin prastas oras ir už lango buvo šalta, renginys sušildė visų širdis ir leido užsmiršti apie kasdienius rūpesčius ir pasimėgauti klasikų kūryba.
Kornelija Juknytė, IV b klasės gimnazistė
Protų mūšis Žvėryno gimnazijoje
Lietingą lapkričio 20 dienos rytmetį 10 val. į Žvėryno gimnaziją susirinko net septynios komandos dalyvauti Protų mūšyje. Moksleiviai atvyko iš Žirmūnų, Tuskulėnų, Mykolo Biržiškos gimnazijų, Lietuvių namų, Skorinos, Konarskio vidurinių mokyklų bei pačios Žvėryno gimnazijos. Moksleiviams buvo pavesta atlikti namų darbus, prisistatyti bei sukurti komandos pavadinimą, susijusį su rašytojo Fiodoro Dostojevskio biografija.
Proto mūšyje vyravo klausimai, susiję su šio rusų klasiko biografija, kūryba, sąsajomis su Lietuva, buvo pateikiami ir klausimai apie jo gyvenimo moteris ar dailininkų nutapytus Dostojevskio portretus. Iš viso konkurso dalyviams teko įveikti net šešis nelengvus klausimų blokus, taigi dalyviai turėjo būti gerai pasikaustę.
Iš mūsų gimnazijos į konkursą vyko ketvirtokai iš įvairių klasių: Rita Dujeva (IV a), Giedrius Ledas (IV d), Julija Agėjevaitė (IV f), Agota Musteikytė (IV a), Augustas Driukas (IV f) bei Edgaras Stefanovič (IV e), vadovaujami rusų kalbos mokytojos Alos Tichomirovos. Biržiškiečiai užėmė garbingą III vietą – nuo pirmosios skyrė tik du taškai. Protų mūšyje dalyvavę gimnazistai teigė, jog renginys buvo įdomus, o nuobodžiauti neteko net per pertraukėles: buvo rodomas pagal F. Dostojevskio romaną ,,Nusikaltimas ir bausmė“ režisuotas filmas.
Sveikiname puikiai tarpmokykliniame renginyje pasirodžiusius abiturientus!
Kornelija Juknytė, IVb, 2015 metai
Biržiškiečiai tapo studentais vienai dienai...
„Studentas vienai dienai“ – Vilniaus universiteto iniciatyva, vykstanti jau ne pirmus metus. Tai galimybė pamatyti studentišką gyvenimą iš arčiau – moksleiviai iš visos Lietuvos gali atvykti į pasirinktas atviras paskaitas. Tokia patirtis gali padėti apsispręsti, ką kiekvienas nori veikti baigęs mokyklą. Šiemet tikrai ne vienas ir ne du biržiškiečiai sudalyvavo VU rengtoje iniciatyvoje.
Aš buvau viena iš jų. Apsilankiau paskaitoje „Kalbotyros įvadas“, kadangi humanitariniai mokslai mane domina labiausiai. Paskaitoje buvo kalbėta apie kalbotyros šakas, aptartas kalbų atsiradimas, jų mirtys, gyvūnų komunikavimas, vaiko kalbos raida, kalbos sutrikimai ir kiti įdomūs dalykai. Paskaitę vedęs dėstytojas – žmogus, turintis humoro jausmą, todėl paskaita buvo ne tik įdomi, bet ir linksma! Iš paskaitos išėjau pilna naujų įspūdžių bei geros nuotaikos – ši patirtis paskatino susimąstyti apie tai, kuo norėčiau būti, ką norėčiau studijuoti ir dirbti.
Štai dar keli mano bendramokslių atsiliepimai apie šią VU iniciatyvą:
-
Dalyvavau dviejose „Studentas vienai dienai " paskaitose – „Rytų Azijos menas" ir „Biofizika". Abi paskaitas vedė savo darbą mylintys dėstytojai, kurių buvo iš tiesų įdomu klausytis. Taip, dalyvaudamas paskaitose iš tiesų gali pasijausti kaip studentas – kitoks mokymo stilius, dėstytojų požiūris į studentus skiriasi nuo mokytojų požiūrio į mokinius, paskaitos trunka ilgiau nei pamokos ir t.t. Taigi dalyvavimas "Studentas vienai dienai" paskaitose – puiki proga žvilgtelėti į studentų gyvenimą. (Ieva)
-
Taigi dalyvavau akcijoje „Studentas vienai dienai" VU, klausiau Filosofijos įvado ir Genetikos pagrindų paskaitų. Pirmoji paskaita mane sužavėjo, dėstytojas pritraukė dėmesį ir laikas pralėkė labai greit. Gavau daug peno apmąstymams. Antroji paskaita buvo visiškai kitokia, gana monotoniška ir, deja, nesudomino. Bet manau, jog tokie renginiai kaip šis tikrai plečia jaunų žmonių akiratį, įgijau šiokios tokios patirties. Pamačiau, kaip vyksta gyvenimas universitete, išgirdau informacijos apie mano mėgstamas sritis. (Eglė)
-
VU klausiau paskaitų „Kalbotyros pradmenys“ ir „Rytų Azijos menas“. Abi paskaitos buvo labai įdomios, tačiau mane labiau sužavėjo ne pateikiama informacija, kuri buvo tikrai įdomi ir naudinga, bet didžiausią įspūdį paliko būtent tas jausmas trumpam pabūti studentu. Tai puiki patirtis ir labai geras būdas praskaidrinti monotonišką moksleivių kasdienybę! J (Evaldas)
-
Lapkričio 19 d. buvau VU Gamtos mokslų fakultete, klausiau paskaitos „Genetikos pagrindai“. Tema skambėjo įdomiai, todėl ir užsiregistravau, be to, draugės, buvusios tą savaitę VU rengiamose atvirose paskaitose, labai džiaugėsi šia patirtimi. Ši paskaita truko 4 valandas, dėstytojas kalbėjo tyliu, monotonišku balsu, todėl jau po dešimties minučių ėmė imti miegas. Per paskaitą buvo rodomos skaidrės su pagrindine informacija ir sąvokomis, mokomieji filmukai, tačiau buvo sunku suprasti, nes buvo vartojami sudėtingi terminai, kurių reikšmės nežinojau. Vis dėlto manau, jog ši patirtis yra naudinga. Buvo įdomu apsilankyti Gamtos mokslų fakulteto pastate, pamatyti, kaip atrodo studentų kasdienybė, suprasti, kad ne visos paskaitos būna įdomios, nesvarbu, kokį dalyką pasirinktum ir ar tas dalykas tau patinka. (Elena)
-
Pasirinkau paskaitą anglų kalba „Marketing" iš „Erasmus +" programos. Man dėstytoja neatrodė labai entuziastingai pasakojanti apie dėstomą dalyką, be to, tema nebuvo įtraukianti. Vis dėlto tikiu, kad „Studentas vienai dienai" yra puiki galimybė pasigilinti į dominančias mokslo sritis ar netgi susidomėti nauja. (Augustė)
„Studentas vienai dienai“ – puiki iniciatyva, leidžianti ne tik geriau susipažinti su studentiška kasdienybe ar pažinti save, bet ir suprasti, ko tikimės iš gyvenimo!
Greta Barkauskytė, II a klasės gimnazistė
Poezijos ruduo Prezidentūroje
Dienoms vis trumpėjant, lietui stiprėjant ir oro temperatūrai krentant, norisi, kad kas nors sušildytų, o kas tai gali padaryti geriau negu gyvas, nesuvaržytas ir įkvėpiantis žodis?
Tokia sušalus ir rudens lietaus permerkta publika skubėjo žvarbų vakarą į Prezidentūrą pasiklausyti poezijos. Renginyje dalyvavo žinomiausi Lietuvos poetai: Rimvydas Stankevičius, Donaldas Kajokas, Vladas Braziūnas, Daiva Čepauskaitė, Aidas Marčėnas ir prozininkas Mykolas Sauka. Savo kūrybą skaitė patys, dėl to klausytis buvo dar įdomiau.
Po skaitymų vyko inirtingos diskusijos, kuris poetas ,,fainiausias“. Po renginio dar ilgai girdėjosi kalbos, kad poezija daug įdomesnė, negu yra manoma, kaip rašo vienas vakaro poetų Aidas Marčėnas: ,,eilėraščiui reikia atrast/ atitinkantį raktą“, ir klausytojams tai tikrai pavyko.
Skaitymų įrašus galima rasti čia:
http://tekstai-tv.lt/metai/25-2015/282-literaturos-popiete-prezidenturoje
Urtė Deinoravičiūtė, III c klasės gimnazistė
Spektaklis „Dėdė Vania“
Vėjuotą bei lietingą penktadienį, lapkričio 6-osios vakarą, Mykolo Biržiškos gimnazijos ketvirtų klasių moksleiviai susirinko Nacionaliniame Dramos teatre. Tądien buvo rodomas ilgai lauktas pagal Antono Čechovo kūrinį Erik Lekaskade režisuotas spektaklis ,,Dėdė Vania”.
Pagrindinius vaidmenis atliko Arūnas Sakalauskas (Dėdė Vania), Toma Vaškevičiūtė (Jelena) bei Arvydas Dapšys (Serebriakovas). Pjesę „Dėdė Vania” Erik Lakaskade vadina Antono Čechovo šedevru.
Šiame spektaklyje pagrindinis veikėjas pirštu bado į kitų ydas, tačiau savas ignoruoja. Nors iš pažiūros jis neigiamas veikėjas, tačiau bene vienintelis, sugebantis tiesiai šviesiai kalbėti apie visuomenės ,,sugedimą“. Beveik kiekvienas iš personažų yra draskomas vidinių aistrų bei konfliktų: nelaiminga meilė, senatvė, meilė iš išskaičiavimo ir pan.
Visus žiūrovus, ko gero, labiausiai pakerėjo vaidinimo kulminacija – įspūdingas gėlių žiedlapių šokis. Mūsų gimnazijos abiturientai išėjo susižavėję talentingais aktoriais, įgavę peno apmąstymams ir didelio noro eiti ir į kitus spektaklius.
Reikia tikėtis, kad rusų kalbos mokytoja Ala Tichomirova, ugdydama jaunų žmonių vertybinį pasaulį, į įvairius spektaklius ir kitus kultūrinius renginius vesis ne tik šios laidos abiturientus, bet ir ateinančių kartų gimnazistus.
Kornelija Juknytė, IV b klasės gimnazistė
Prasidėjus taip lauktoms rudens atostogoms, kai kas šiltai lovoje gurkšnojo arbatą, kai kas bendravo su draugais, o aš vos 8 valandą ryto išskubėjau į „Barclays“ banko padalinį, kur vyko mano savaitinė praktika...
„Barclays“ – vienas didžiausių bankų visame pasaulyje, turintis padalinių JAV, Indijoje, Kinijoje, Jungtinėje karalystėje, taip pat ir čia, Lietuvoje.
Šiemet „Barclays“ surengė „Work expierence“ projektą, kurio tikslas buvo mokiniams suteikti žinių apie informacines technologijas bei jų pritaikymą banke, leisti iš arčiau pamatyti įprastą darbo dieną, susipažinti su tam tikros srities specialistų profesijos ypatumais. Viskas, ką reikėjo padaryti, – tai tik išsiųsti CV ir motyvacinį laišką, pagal kuriuos projekto vadovai atrinko 11 mokinių, tapsusių praktikantais.
Visi mokiniai buvo suskirstyti į komandas, o komandų vadovai praktikantams pateikė užduotis. Mus supažindino su banko veikla ir informacinių technologijų pritaikymu, sužinojome apie mobiliųjų aplikacijų kūrimą, apie programavimą „Unix“ ir „Microsoft“ programomis. Savaitės pabaigoje visi 11 mokinių turėjo parengti pristatymą apie tai, ką nuveikė per savaitę, ir pristatyti komandų vadovų skirtą užduotį.
Įgyta patirtis, manau, lems mano profesijos pasirinkimą ateityje, o tos per savaitę sukauptos žinios tikrai pravers. Skatinčiau visus dalyvauti panašiuose renginiuose, projektuose. Beje, buvo žadėta, jog „Work expierence“ projektas bus organizuojamas ir kitąmet.
Austė Steponavičiūtė, I b klasės mokinė