top of page

Kovo 11-osios minėjimas

   Šiemet švenčiame 25-ąją laisvės metų sukaktį. Todėl Kovo 11-osios minėjimas ir gimnazijoje buvo ypatingas, kitoks nei visada. Dauguma mokinių nusipynė vėliavos spalvų apyrankes, dalyvavo akcijoje „Lietuvai ir man“. Visa mokyklos bendruomenė susirinko aktų salėje ir kartu sugiedojo Lietuvos himną. Tada biržiškiečiai išklausė jautrios ir susimąstyti skatinančios abiturientės Gretos Kvederaitės kalbos, priminusios apie žmones, pasiaukojusius dėl Tėvynės laisvės.

 Vėliau šios neeilinės sukakties proga Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko ekspedicijos ,,Misijos Sibiras ‘14” pristatymas. Apie žygį papasakoti į gimnaziją atvyko misijos dalyvė Eglė Želvytė, kuri filmavo visa kelionę. Pasakojimas gimnazistus sudomino, atsirado ne vienas, kuris norėtų prisijungti prie šios kilnios misijos. Buvo įdomu klausytis apie kelionėje patirtus nuotykius, sunkumus ir įvairius išbandymus, užklupusias audras, tai, kad reikėjo nuolatos dainuoti, kad atbaidytų meškas. Labiausiai salėje susirinkusius  domino lietuvių tremtinių kapų tvarkymas ir kryžių statymas. Tai itin kilnus darbas, parodantis išskirtinę pagarbą bei meilę savo Tėvynei ir protėviams, be to, kad beveik kiekvieno lietuvio šeimoje yra tremtį patyrusių ir nukentėjusių žmonių, gal ir nebegrįžusių į Tėvynę. Misijos dalyvė Eglė pasakojo apie susitikimus su tremtiniais, jų prisiminimus apie lietuvius ir jų vargus Sibire. Išgirdome įvairių istorijų: ir apie kaimo žmonių pagalbą tremtiniams, ir apie nelaimingą lietuvaitę, kuri išprotėjo, kai ją, praėjus vos savaitei po vestuvių, ištrėmė į Sibiro glūdumą. Klausėmės, mąstėme, dėjomės į širdį…

   Suvokėme, koks baisus dalykas būti nelaisviems, būti tremtyje. Po ekspedicijos ,,Misijos Sibiras” pristatymo iš salės visi išėjome susimąstę ir rimti, įvertinę laisvės kainą ir svarbą, supratę, kad ją reikia be galo branginti ir ginti.

 

Kornelija Juknytė, IIIb

Bendradarbiaujančių gimnazijų pirmokų anglų kalbos viktorina

   2015 m. kovo  4 dieną, trečiadienio popietę, penki  Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos pirmokai ir anglų mokytoja Danutė Belovienė  svečiavosi  Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje, kurioje vyko bendradarbiaujančių gimnazijų anglų kalbos viktorina ,,Great Britain in the 20th Century‘‘ („Pažinkime XX amžiaus Didžiąją Britaniją“) .

   Viktorinoje dalyvavo penkių Vilniaus gimnazijų pirmokai – Simono Daukanto, Mykolo Biržiškos, Žirmūnų, Žemynos ir Jono Pauliaus II mokyklų mokiniai. Jiems teko atsakyti į įdomius klausimus ir atlikti užduočių, skatinančių mąstyti ir tobulėti.

   Mūsų gimnazijos mokiniai, užėmę garbingą antrąją vietą, džiaugėsi praturtintomis žiniomis ir maloniais įspūdžiais.

 

Irtautė Gutauskaitė, I b klasė

Daininga pavasario dvasia atskriejo į MBG

   Kiekvienais mokslo metais Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje muzikos mokytoja Daiva Merkienė organizuoja „Chorų karų“ renginį, kurio atrankose dalyvauja pirmokai, antrokai bei trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras.

   Pagal „Chorų karų“ reikalavimus kiekviena dalyvaujanti klasė turi sudainuoti vieną liaudies dainą, vieną norimą dainą, sukurti savo ritmą bei paruošti  klasės prisistatymo filmuką. „Chorų karų“ renginio atrankas pradėjo pirmokai ir trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras. Didžiausią įspūdį man paliko trečiokų-ketvirtokų jungtinio choro  daina „Loituma - Ievan Polkka”. Sudainuota nepriekaištingai. Taip pat įsiminė I a klasės neįprastas ritmas: buvo panaudoti žmonių balsai, dalyviai įdomiai vaidino. Liaudies dainą pirmokų antrankose geriausiai atliko I c klasė, pagal dainą  buvo kuriamas paveikslas. Neatsiliko ir I d klasė: pasirodymas buvo originalus, su šokio elementais. Geriausio chorvedžio pasirodymo titulas taip pat tenka I c klasei: chorvedė Emilija Voišnytė atliko dainą „50 Shades Of Grey - Crazy In Love”, daina labai tiko atlikėjai.

Antrokų atrankoje ritmą geriausiai atliko II a klasė. Matėsi, kad buvo įdėta daug darbo. Labai sužavėjo II c klasės chorvedžio pasirodymas, nors grodamas pianinu suklydo,bet nesutriko  ir gražiai baigė kūrinį. Pasirinktą dainą geriausiai atliko II a klasė. Daina „Smash Mouth - I'm a Believer”, žinoma, „užvedanti“, linksma.

   Pusfinalyje susigrūmė trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras, I e, I d, I b, II a, II f, II b, II c, bet komisijai, vertinančiai nešališkai ir objektyviai, išrinkus geriausius, į finalą pateko trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras, II a, I d bei I e klasės.

„Chorų karų“ finalą pradėjo 2014 metų chorų karų nugalėtojai – III c klasė, atlikdama dainą „Of Monsters and Men - Little Talks“. Daina buvo sudainuota nepriekaištingai. Nepaisant to, kad klasės, kurios patenka į pusfinalį ar finalą, dažniausiai dainuoja tas pačias dainas bei atlieka tą patį ritmą, II a klasė mane nustebino labiausiai. Jų ritmas išliko toks pat, bet sceninis vaizdas pagerėjo. II a klasė dainavo „The Beatles“ grupės dainą „All you need is love“. Taip pat finalininkams teko „išsitraukti žodį“ ir atlikti kuo daugiau dainų, kuriose yra tas žodis. Trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras gavo žodį „vasara“, II  a – „saulė“, I d – „meilė“, I e – „lietus“.

   Pasirodymams pasibaigus, kol komisija tarėsi dėl  vertinimo, buvo kuriamas bendras ritmas, dainuojama karaokė. O „Chorų karų“ nugalėtojais tapo II a klasės choras, antrąją vietą užėmė I e, trečiąją vietą užemė trečiokų-ketvirtokų jungtinis choras, o ketvirtąją vietą – I d klasė.

  Šis nuostabus renginys į mokyklą dideliu greičiu atnešė pavasario dvasią, koridoriuose skambėjo dainos,  atliekami ritmai, mokiniai kruopščiai ruošėsi konkursui, mokėsi bendradarbiauti, vadovauti, na ir,žinoma, dainuoti.

                            

                                                                                  Aidaras Lavrinovičius, I f

Mokinių pasiekimai rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkurse

2015 metų vasario 7 dieną Vilniuje vyko šalies rusų kalbos raiškiojo skaitymo konkurso finalas, kuriame dalyvavo trys mūsų mokyklos mokinės: III a klasės mokinės Rita Dujeva ir Agota Musteikytė bei IV g klasės mokinė Dovilė Daugvilaitė. Šis konkursas vyksta jau šeštus metus ir kasmet išrenkami du rusų literatūros autoriai, kurių kūrybą konkurse skaito mokiniai. Šie metai buvo skirti Ivano Krylovo 245-osioms gimimo metinėms ir Michailo Lermontovo 200-osioms gimimo metinėms. Gimnazistė Dovilė Daugvilaitė skaitė M. Lermontovo poeziją ir užėmė garbingą 3-ąją vietą bei buvo apdovanota diplomu ir prizu. Gimnazistės Agota Musteikytė ir Rita Dujeva gavo padėkos raštus.  Šis konkursas išties skatina mokinius domėtis rusų kalba ir literatūra, poezijos skambesiu.

 

Rita Dujeva, III a klasės mokinė

Vasario 16-sios minėjimas

   Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo diena – Vasario 16-oji gimnazijoje paminėta garbingai ir įdomiai. Šias metais Lietuvos nepriklausomybės paskelbimo dienos renginių  programa buvo labai įvairi.

   Jau pirmadienį vasario 9 dieną vyko II klasių mokinių viktorina  „Vasario 16-osios aktas ir jo priėmimo aplinkybės“, kurią organizavo istorijos mokytojos Saulė Čepononienė, Aušrelė Cibienė ir praktiką gimnazijoje atliekantis studentas. Nugalėjo II e klasės komanda, kuri gimnazijai atstovavo vasario 19 d.  Signatarų namuose vykusiame viktorinos antrame etape ir užėmė garbingą II vietą, mūsiškius aplenkė tik Žirmūnų gimnazijos mokiniai.

   I klasių mokiniai su istorijos mokytojomis Regina Rimkiene ir  Vilma Cironkiene organizavo akciją „Pasveikinkime vieni kitus“. II aukšto fojė stende buvo eksponuojami kūrybiškiausi ir gražiausi sveikinimai-atvirukai.

   Prie aktų salės mokytojos Aušrelė Cibienė ir Saulė Čepononienė surengė ekspoziciją „Lietuvos valstybės simbolių raida“.

  Vienas iš svarbiausių Vasario 16-osios minėjimo akcentų tai aktų salėje vasario 12 dieną gimnazistų rodytas spektaklis I-II klasių mokiniams „Herojus lieka namuose“. Spektaklį kūrė, režisavo ir jau antrą kartą pastatė teatro mokytoja Aldona Ramelienė. Jis apie Vasario 16-soios akto signataro, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija, profesoriaus Mykolo Biržiškos gyvenimą.

   Šią dieną sporto salėje vyko Vasario 16-ajai paminėti skirta Sporto šventė, kurią organizavo kūno kultūros mokytojai: Lina Mickuvienė, Dalė Nutautienė, Jonas Ramaška, Robertas Ramaška, Birutė Valatkevičienė. Šventėje dalyvavo visos 7 pirmokų klasės, 123 gimnazistai: I g klasei atiteko garbingiausia I vieta, I c – II vieta, I d– III vieta.

   Visą renginių programą pabaigė istorijos mokytojos Saulės Čepononienės organizuotas susitikimas su Lietuvos kariuomenės  atstovais Tomu Čeponiu ir  Aukse Ūsiene ir jų skaitoma paskaita „Propagandos įtaka visuomenei“ III-IV klasių mokiniams.

   Mūsų Lietuvą, jos laisvę mylėkime ir saugokime, branginkime ir ginkime mūsų tautos vertybes, tradicijas, kalbą, istoriją; stiprinkime tėvynę kūrybingumu, ryžtu ir tvaria kultūra.

 

 

     

MBG žurnalistai

 

Tarp praeities ir ateities

Meninio skaitymo konkursas gimnazijoje

    Kaip ir kasmet, taip ir šiemet sausio 20 dieną Lietuvos rusų dramos teatre tradiciškai įvyko projekto, suburiančio daugybę mokinių iš visos Lietuvos, ,, Atviros kultūriniam paveldui daugiakultūrėje visuomenėje asmenybės ugdymas per literatūrą” renginys.

   Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai kasmet uoliai jame dalyvauja bei patenka į laureatų gretas. Projektas suvienija meniškos prigimties mokinius, kuriems yra pateikiama užduotis nupiešti piešinį, semiantis įkvėpimo iš pateiktų autorių kūrinių. Šiemet konkursas buvo skirtas lietuvių rašytojo Kristijono Donelaičio 300-ioms ir rusų rašytojo Michailo Lermontovo 200-ioms gimimo metinėms paminėti. 

   Konkurse dalyvavo gausus biržiškiečių būrys. Į garbingas laureatų gretas  su įspūdingu M. Lermontovo aprašytą jūrą vaizduojančiu paveikslu pateko Bartė Barauskaitė iš III d klasės. Konkurse taip pat dalyvavo  rusų kalbos mokytojų Alos Tichomirovos ir Galina Jakimavičienės mokinės Elena Astramovič, Monika Orvydaitė, Vaiva Valantiejūtė, Agota Musteikytė, Dovilė Daugvilaitė, Rugilė Julija Raudonytė, Ugnė Vėželytė, Jūratė Ignatavičiūtė, Gabija Visockaitė ir Kornelija Juknytė.

  Tai ne tik renginys, kuriame dalyviai susirenka atsiimti apdovanojimų, dalyvauti  šiame projekte – puiki proga praplėsti savo akiratį, nes įžengus į teatrą galima ne tik pasigrožėti nuostabiais piešiniais, tačiau išvysti ir vaidinimų, kuriuose vaidina mokiniai iš visos Lietuvos.  Spektaklyje ,,Tarp praeities ir ateities“ buvo atliekamos ištraukos  iš M. Lermontovos kūrinių, taip pat buvo pagerbtas K.Donelaitis vaidinimu ,,Kūriniai apie ,,Metus“.

   Tai projektas, praplečiantis mokinių kultūros akiratį bei per daugelį metų į būrį surinkęs didelį meniškos prigimties žmonių ratą. Todėl baigiantis renginiui visi buvo paskatinti dalyvauti kitąmet ir pradėti ruoštis jau dabar.

                     

 

Kornelija Juknytė, IIIb

Anglų kalbos raštingumo konkursas

   2014 m. lapkričio 28 dieną geriausiai anglų kalbos raštingumą išmanantys  gimnazistai susirungė tikroje kovoje – konkurse „Spelling Bee“. Iš  kiekvienos klasės išrinkti du mokiniai, kurie savo klasėje geriausiai ištarė paraidžiui įvairius angliškus žodžius. Gimnazistai buvo pasirengę, tačiau jau pirmajame etape iškrito nemažai dalyvių. Finale pasirodė geriausiųjų penketas – Milda, Anastasija, Vilma, Ema ir Ignas. Nors visi buvo stiprūs varžovai, laimėti šį konkursą galėjo tik vienas. Tai III g klasės mokinys Ignas Miškinis. Nugalėtojas galėjo džiaugtis nauju anglų kalbos žodynu, o kiti dalyviai – įgyta patirtimi.

Irtautė Gutauskaitė, I b

Interviu su mokinių prezidentu Norbertu

 

Su Norbertu pasikalbėti apie rinkimus, planuojamas ir vykdomas idėjas bei renginius ir apskritai apie mokyklos gyvenimą susitikome mokyklos priesalyje. Per rinkiminę kampaniją apie kandidatus sklido įvairiausių gandų bei apkalbų, tačiau naujasis mokyklos prezidentas paliko mandagaus, taktiško ir atkaklaus žmogaus įspūdį. Tad apie rinkimus, biržiškiečiams duotus pažadus – interviu su mokyklos prezidentu Norbertu Pašukoniu.

  • Sveikas, Norbertai!  Kaip jautiesi dabar, kai praėjo kelios savaitės po laimėtų rinkimų? Ar jau apsipratai su prezidento pareigomis, ar vis dar neįprasta?

Jaučiuosi puikiai. Jau apsipratau, ir komanda suburta, darbai pajudėjo ir viskas puikiai vyksta. Esu pilnas entuziazmo ir kupinas jėgų.

  • Kas tau padėjo ruoštis rinkimams?

Buvo labai daug palaikymo, kai nusprendžiau kandidatuoti. Mano bendraklasiai, ypač Domantas Juras, sumaketavo plakatus ir padėjo juos pakabinti. Buvo palaikymo ir iš kitų klasių. Manau, jog rinkiminė kampanija praėjo labai puikiai ir rezultatus matome patys.

  • Kas paskatino kandidatuoti į MBG prezidento vietą? Koks tavo tikslas ir ko iš to tikiesi?

Nusibodo klausytis kitų priekaištavimų, kaip mokykloje yra blogai, kai jie patys negali nieko pakeisti. Dabar mes turime šešiasdešimties žmonių komandą, kurie tikrai dirba produktyviai. Yra naujų žmonių, yra senbuvių, visi tikrai susibendravę ir kompanija yra puiki.

  • Ką manai apie savo konkurentes? Kaip manai, kas joms pakišo koją rinkimuose?

Na, manau, kad debatai buvo viena iš svarbiausių rinkimų dalių. Į kai kuriuos klausimus buvo tikrai netaktiškai atsakyta. Mano nuomone, jeigu tu nori laimėti, turi pats save girti, o ne, kaip sakoma liaudiškai, ,,stumti“ ant kitų. Na , gal tai patirties trūkumas mokyklos savivaldos veikloje. Buvo siūlytos tos pačios tradicijos, trūko naujų idėjų.

  • Kas, tavo nuomone, lėmė tavo pergalę šiuose rinkimuose?

Na, žinoma, pergalei yra svarbiausi rinkėjai, aš be jų būčiau niekas. Gal tai ta pati mano rinkiminė kampanija, gal mano pažadai, užsibrėžti ir padaryti darbai.

  • Pakalbėkime apie pažadus... Kaip sekasi pradėti organizuoti ir įgyvendinti biržiškiečiams siūlytas idėjas - ,,chill“ zoną, stalo futbolą?

Dėl stalo futbolo jau sutarta, jeigu viskas bus gerai, pirksime po poros savaičių. Jau turime pinigų, tereikia nupirkit ir įrengti. Kai pastatysime stalo futbolą, jau bus galima organizuoti ,,chill‘‘ zonas. Praeitą savaitę kalbėjome su gimnazijos direktoriumi ir nutarėme, kad tai galima įgyvendinti.

  • Ar tenka atsiranda kliūčių?

Žinoma, visko būna... Iš pradžių buvo sunku suburti komandą, bet dabar ji dirba puikiai. Taip pat yra tokių žmonių, kurie mane nuolat peikia, kad ir ką aš bedaryčiau, bet, manau, išgyvensim ir viskas bus gerai.

  • Kokias dar idėjas ir planus esi numatęs  įgyvendinti savo kadencijos laikotarpiu? Ko, tavo nuomone, galbūt dar trūksta mūsų gimnazijoje?

Kaip tik praeitą savaitę buvau vadovų forume, kur kalbėjausi su kitų mokyklų prezidentais apie problemas mokyklose, kaip jas būtų galima spręsti. Planuojame naujų renginių ir plėtosime bendradarbiavimą su kitomis gimnazijomis. Mumis pasitikima, todėl numatėme naujų projektų.

  • Kokios charakterio savybės, tavo manymu, yra būtinos prezidento postą užimančiam asmeniui?

Visų pirma, perzidentas turi būti lyderis. Jei nesugebėsi įtikinti žmonių, tai darbo rezultatų bus išvis nematyti. Turi suburti komandą, kuri pasitikėtų tavimi, kuri nesiginčytų ir greitai prieitų prie bendro kompromiso, ir tada viskas eisis kaip per sviestą.

  • Koks yra tavo mėgstamas posakis‘?

Jeigu matėte mano rinkiminį plakatą, ten buvo parašyta Martino Liuterio Kingo citata: ,,Beveik visada pasaulį tobulino kūrybiška mažuma.“ Mūsų yra mažai, mes galime kažką pakeisti, nes aštuoni šimtai mokinių nėra daug, ir mes tikrai galime būti kūrybiški, kupini naujų idėjų ir galime naudingai bei smagiai praleisti savo laiką.

  • Galbūt yra toks dalykas, kurio norėtum palinkėti biržiškiečiams šiais metais?

Linkiu jums įsitraukti į mūsų veiklas, į tai, ką organizuojame, nebūti pesimistais, žiūrėti į viską teigiamai. Teigiamas požiūris padės mums bendrystėje. Jau dabar esame, bet tikrai galime būti dar šaunesnė, dar draugiškesnė mokykla.

 

Interviu ėmė Kornelija Juknytė, IIIb

 

 

 

Išrinktas naujas MBG mokinių prezidentas

   Į renginį, vykusį 2015 m. sausio 20 d., aktų salėje susirinko daug žiūrovų, palaikančių savo klasės draugus ir bičiulius. Dalyvių sąrašas ilgas, rodos, kasmet vis ilgesnis.

   Nors dėl geriausio skaitovo titulo varžėsi įvairių klasių gimnazistai, labiausiai nustebino pirmokai, kurie taip aktyviai dalyvavo ir buvo gerai pasiruošę. Po tokios puikios įžangos mūsų gimnazijoje, pasidarė smalsu, kaip pirmokai pasirodys gimnazijos „Chorų karų“ renginyje?

   Kad ir kokie gabūs gimnazistai skaitė tekstus, renginyje buvo ir nesėkmių, užsikirtimų, bet ko gi nepaveiks jaudulys, deklamuojant tekstą tokiai gausybei žiūrovų! Tiems, kuriems nepasisekė, nereikia nusiminti:  kuo daugiau kalbėsime prieš kitus, tuo jaukiau jausimės ateityje prieš auditoriją, o mūsų gimnazija  - viena didelė šeima, todėl bijoti nėra ko!

   Gimnazijos ketvirtokė Greta Kvederaitė, kaip ir praėjusiais metais, pranoko visus ir triumfavo meninio skaitymo konkurse, puikiai kalbėdama, intonuodama ir akimis bendraudama su kiekvienu salėje buvusiu žmogumi. Pasveikinta ir paprašyta pakomentuoti savo pasirodymą, ji linksmai atsakė:

Ačiū už sveikinimus. Komplimentai, žinoma, visada yra malonūs, bet manau, kad iki puikaus pasirodymo dar šiek tiek trūko. Labai gera ir smagu, kad esu įvertinta profesionalų. Neišgirdau daug pastabų, tačiau bandau į viską pažiūrėti kiek kritiškiau, nes visuomet iš savęs reikalauju daug. Stengsiuos pasirodyti kuo geriau antrajame skaitovų konkurso ture, tad turėdama dar šiek tiek laiko ir padedama mokytojų ruošiuosi toliau.

Linkime I vietos nugalėtojai Gretai, II vietos nugalėtojai III d klasės mokinei Godai Polikaitytei ir III vietos nugalėtojui II f klasės mokiniui Egidijui Kazlauskui sėkmės antrajame konkurso etape Vilniaus Abraomo Kulviečio vidurinėje mokykloje.

 

Domantas Lapinskas, II b

 

Dainuoju matematikai

   Lapkričio 20-ąją Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje vyko tradicija tapęs Dainuojamosios matematikos konkursas. Trečiokai reiškė savo begalinę meilę matematikai skambiomis dainomis ir dar skambesniais jų žodžiais. Šįmet gimnazistų kūryba buvo labai įvairi – nuo lėtų bei švelnių melodijų iki repo.  Dalis mokinių į matematiką pažvelgė pozityviai, tačiau daugeliui ji, matyt , ne itin sekasi, nes vyravo minorinio pobūdžio dainos apie bemieges naktis. Komisija nugalėtojais išrinko III g klasės komandą, atlikusią linksmą dainą, šlovinančią matematiką.

   Linkime visiems gimnazistams sėkmės pažįstant matematikos paslaptis!

Miglė Šimukonytė, II b

Tolerancijos diena

 

   Apniukusią lapkričio 14-ąją Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai mokykloje paminėjo tolerancijos dieną. Šią dieną, kitaip nei lauke, mokykloje visi buvo pakilios nuotaikos! Gimnaziją puošė plakatai apie toleranciją, gimnazistai tarpusavyje diskutavo, kodėl tolerancija kitam žmogui yra svarbi.

   Manau, jog visi mokiniai sutiktų, kad kiekvienas žmogus yra vertas pagarbos. Nesvarbu, koks jis: jaunas ar senas, mažas ar didelis, nesvarbi jo odos spalva, nesvarbu, kokią muziką jis mėgsta klausyti, ką jis mėgsta veikti – visi nusipelno būti gerbiami. Šiais laikais žmonės turi vieną ydą – teisti kitus gali kiekvienas, bet ar tai būtina? Juk negalima žmogaus teisti dėl jo nuomonės, mąstymo, skonio, hobių ir kt. Mes turime priimti vieni kitus tokius, kokie esame.     Neseniai kelių klasių gimnazistai ėjo į spektaklį „Atžalynas“, kuris sukurtas pagal Kazio Binkio to paties pavadinimo kūrinį. Spektaklyje nuskambėjo susimąstyti privertusi frazė:  „Žmoguje ne vilko, o žmogaus reikia ieškoti“. Kiekvienas žmogus yra savaip gražus ir nuostabus. Tas savybes tereikia įžvelgti.

   Taip pat lapkričio 14-ąją gimnazistai suorganizavo „Pyragų dieną“! Mokiniai galėjo iškepti savo mėgstamą pyragą ar kitą skanumyną ir jį parduoti savo bendramoksliams už simbolinę kainą. Renkami pinigai buvo paaukoti „Išsipildymo akcijai“. Per pertraukas, būdamas netoli aktų salės, galėjai užuosti gardžių pyragų kvapus. Ia klasės mokinės susirinkusiems paragauti įvairių saldėsių šia proga dovanojo lipdukus su užrašu „Aš tolerantiškas“.

 

Greta Barkauskytė, Ia

 

 

  2014 m. spalio 23-iąją biržiškiečiai pagaliau išsiaiškino, kas laimėjo kasmet rengiamus Mykolo Biržiškos gimnazijos prezidento rinkimus. Šiemet mokyklos prezidento postą praėjusių metų prezidentas Vilius Šlapelis perleido Norbertui Pašukoniui, II e klasės mokiniui,  gavusiam daugumą biržiškiečių balsų. Antroje vietoje liko gimnazijos trečiokė Gabija Piaseckaitė, o jauniausioji pretendentė į prezidentus Agnė Chmeliauskaitė liko trečioje vietoje. Nors šiųmečių rinkimų procesas vyko ramiau nei praėjusiais metais, kai mokykloje didelį šurmulį buvo sukėlusi Viliaus Šlapelio rinkiminė kampanija, tačiau kandidatai į rinkimus žiūrėjo nė kiek ne mažiau atsakingai ir buvo pasiryžę pelnyti moksleivių simpatijas ir balsus.

  Šią savaitę aktų salėje vykusiuose debatuose kiekvienas iš trijų kandidatų pristatė save ir įtikinėjo susirinkusiuosius balsuoti būtent už jį, vardijo geriausius savo charakterio bruožus, kurie padėtų einant prezidento pareigas, ir siūlė įvairias idėjas, kurias ruošiasi įgyvendinti laimėję rinkimus. Per debatus itin aktyviai dalyvavo į salę susirinkę gimnazistai, klausinėjo kandidatų jiems rūpimų klausimų, žiūrovai į atsakymus reagavo audringai, kandidatų pasisakymus palydėdami švilpimu ar didelėmis ovacijomis.

  Viena iš kandidačių Agnė Chmeliauskaitė kalbos nebuvo pasiruošusi, tai greičiausiai jai ir pakišo koją siekiant prezidento posto. Kita kandidatė Gabija Piaseckaitė, sakydama savo prisistatymo kalbą, MBG įvardijo kaip tobulą gimnaziją ir sakė nieko drastiškai neketinanti keisti, tačiau pažadėjo ir toliau rengti jau tradiciniais tapusius kino vakarus ir kitus renginius. Prezidento rinkimus laimėjęs Norbertas Pašukonis  biržiškiečius įtikino balsuoti už jį dėl atsakingo požiūrio į šį postą ir dėl originalių idėjų, kurias ketina įgyvendinti. Viena iš jų tai chill zonos, kuriose veiktų wi-fi  ir kuriose mokiniai galėtų pailsėti pertraukų metu. Taip pat Norbertas pažadėjo įrengti vietą stalo futbolui ir suburti gimnazijos moksleivius į vieną būrį, skatinti užklasinę bei labdaringą veiklą ne tik mokykloje, bet ir už jos ribų. Taigi Mykolo Biržiškos gimnazija nekantrauja pamatyti pirmuosius naujojo prezidento veiklos žingsnius ir tikisi, kad visi pažadai bus išpildyti. Linkime sėkmės įgyvendinant užsibrėžtus tikslus!

 

Kornelija Juknytė, III b

ES programavimo savaitė

   2014 m. spalio 11–17 d. vyko antroji ES programavimo savaitė.  Renginio tikslas - visose Europos Sąjungos šalyse paskatinti jaunus žmones susipažinti su programavimo galimybėmis bei kompiuterijos vystymosi ateitimi.

   Antrų ir trečių klasių mokinių grupė spalio 14 d. dalyvavo susitikime su prof. Dale Dzemydiene, doc. dr. Tadu Limba. Susitikime buvo pristatytos perspektyvios IT specialybės –„ Verslo informatika“, „Informatika ir skaitmeninis turinys“, „Internetinis valdymas ir komunikacija“. Ypatingas dėmesys buvo skirtas naujai bakalauro studijų programai „Informatika ir skaitmeninis turinys“. Programos sudentai po 2 metų MRU vyksta tęsti studijų į Pietų Korėjos Dongseo universitetą.

Doc. Ramūnas Dzindzalieta mokiniams papaskojo apie programavimo galimybes JAVA kalba.

   Spalio 15 d. pažintį su programavimo galimybėmis kurti intenete aplikacijas pratęsė lektorius Mindaugas Šukys.

Kitas ES programavimo savaitės renginys buvo ekskursija ir programavimo dirbtuvės „Microsoft“ biure.

   Spalio 17 d. II-IV klasių mokiniai aplankė UAB „Microsoft Lietuva“ biurą. Tautvydas Dagys, akademinių programų koordinatorius, papasakojo apie esančius ir naujausius, dar „Microsoft“ kuriamus produktus. Po trumpos ekskursijos po biurą mokiniai, padedami „Solid Education“ įkūrėjo Pauliaus Paškevičiaus, mokėsi kurti žaidimus, bandė valdyti „Droną“.

   Renginys, prasidėjęs 10 val. ir palnuotas tik 1 val. 30 min., užsitęsė net iki 14 val. Mokiniams buvo labai įdomu ir laikas prabėgo nepastebimai.

                                                                                                                Rima Šiaulienė, IT mokytoja

Pirmokų kelionė į Viekšnius 2014m.

Viekšniai

Viekšniai

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Kryžių kalnas

Papilė

Papilė

 

   Ši savaitė buvo ypatinga gimnazijos naujokams – pirmų klasių mokiniams: kartu jie vyko į Mykolo Biržiškos gimtinę – Viekšnių miestelį Šiaulių rajone, pakeliui užsuko ir į Papilę bei Kryžių kalną. Antradienį (spalio 7-ą dieną) į ekskursiją vyko I c, d ir e klasių mokiniai, ketvirtadienį (spalio 9-ą dieną) – I a, b, f ir g klasių gimnazistai.  

   Praleidę apie keturias valandas autobuse kartu su bendraklasiais ir mokytojais, pirmokai atvyko į Viekšnius, kuriuos tradiciškai kasmet aplanko naujieji gimnazistai. Viekšniai – nedidelis miestelis, kuris be galo svarbus mūsų gimnazijai – čia gimė ir užaugo Mykolas Biržiška kartu su savo broliais Viktoru ir Vaclovu. Ši šeima ypatinga tuo, jog visi trys broliai tapo profesoriais ir daug dirbo dėl mokslo ir Lietuvos.   

   Gimnazijos pirmokai aplankė atstatytą Biržiškų namą, kuriame yra pora kambariukų, skirtų šiai šeimai pagerbti ir papasakoti apie jų nuopelnus. Tame pačiame name įsikūrusi Viekšnių biblioteka, kuri, nors ir nėra didelė, užburia savo jaukumu. Viekšniuose taip pat yra įsikūręs vaistinės muziejus, kuriame veikia farmacijos ekspozicija, įrengti ir eksponuojami vaistinės įkūrėjų namai. Kiekvienas norintis gali užsukti į vaistažolių sodą, kuriame gausų įvairiausių augalų rūšių.

   Pakeliui namo pirmokai kartu su mokytojais užsuko į netoli Viekšnių esantį miestelį - Papilę. Čia palaidotas žinomas lietuvių istorikas Simonas Daukantas, praleidęs Papilėje paskutinius savo gyvenimo metus. Gimnazistai aplankė jo paminklą, kapą. Papilė garsėja daugeliu įdomių gamtinių objektų, bet dėl laiko stokos jų nesuspėta aplankyti. Užtat trumpam mokiniai sustojo prie Kryžių kalno. Paslaptinga šios vietos atmosfera gimnazistams paliko gilų įspūdį...

   Ši Tradicinė ekskursija į Viekšnius – Biržiškų gimtinę – simboliškai graži ir prasminga. Vis dėlto smagiausia jos dalis – bendravimas su bendraklasiais bei tvirtėjantis pirmokų tarpusavio ryšys. Taigi visa ekskursija paliko tikrai puikų įspūdį!

 

Greta Barkauskytė,

Greta Sizovaitė, Ia

bottom of page