FUNGAMA+IT 

2017-11-29 FUNGAMA
2017-11-29 FUNGAMA
2017-11-29 FUNGAMA
2017-11-29 FUNGAMA
2017-11-29 FUNGAMA145413
2017-11-29 FUNGAMA145413
2017-11-29 FUNGAMA
2017-11-29 FUNGAMA

 

                      Kaip ir kasmet, mūsų mokyklos antrokai varžėsi, kurie iš jų labiau išmano tiksliuosius ir gamtos mokslus. Tačiau vien suprasti, kaip išspręsti pateiktus uždavinius, tikrai neužteko. Kiekvienos klasės komandai reikėjo atskleisti ir savo kūrybingąją pusę, pavyzdžiui, sugalvoti originalų komandos prisistatymą ir paruošti minutės trukmės kalbą tema „Ką aš manau apie dirbtinį intelektą?“. Vėliau komandų laukė orientacinės varžybos bei protmūšis. Pirmajame etape laimėjo ir nuo II g klasės tik 0,25 taško atitrūko II c klasė! Jie atstovavo Mykolo Biržiškos gimnazijai tarpmokyklinėse varžybose, kur ir kitų mokyklų atstovai parodė savo originalumą bei atkakliai varžėsi su mūsų komanda. Teko susirungti su Žemynos, Žirmūnų, Žvėryno, Simono Daukanto, Jono Pauliaus II gimnazijų atstovais. Šį kartą išgirdome antrokų nuomonę tema „O aš žinau kaip išgelbėti pasaulį“. Tačiau kitų mokyklų komandų pajėgumo nepakako, kad aplenktų II c klasės komandą „Apšvieta“. LIUX!

Sabina Stūronaitė, II c klasės gimnazistė,

2017-11-29

f9
f7
f8
f6
f5
f3
f4
f1
f2
f0
4
1

FUNGAMA+IT 2016

   Fungama+IT – jau tradicija tapęs gamtos mokslų, matematikos ir informatikos konkursas mūsų mokykloje, suburiantis ne tik Mykolo Biržiškos gimnazistus, bet ir moksleivius iš kitų, su mūsų gimnazija bendradarbiaujančių, mokyklų.

Lapkričio 16 dieną vyko pirmasis etapas. Jame varžėsi 7 pirmokų klasės. Kiekviena klasė turėjo pasiruošti po trumpą prisistatymą, monologą pateikta tema. Vėliau buvo tikrinamos komandų žinios biologijos, chemijos, fizikos, matematikos ir informatikos srityse.  Nugalėtojais tapo II b klasės komanda „220“, jie atstovavo mokyklai antrajame etape.

   Lapkričio 23 dieną į mūsų gimnaziją sugūžėjo moksleiviai iš kitų mokyklų, Jono Pauliaus II, Žvėryno, Žirmūnų, Simono Daukanto ir Žemynos gimnazijų. Nugalėtojais tapo Žirmūnų gimnazijos komanda. Mūsų gimnazistai liko antrieji ir nusileido nugalėtojams vos puse taško.

Sveikinam nugalėtojus ir jau laukiam kitų metų „Fungamos“!

 

Austė Steponavičiūtė, Ugnė Budriūnaitė, II b klasės gimnazistės, 2016-11-23

Noris daugint ją iš begalybės

  Lapkričio 22 d. ketvirtadienį per trečiąją ir ketvirtąją pertrauką trečiokams nuobodžiauti neteko – kiekviena klasė atliko savo sukurtas ar perkurtas dainas matematikai. „Dainuoju matematikai“ – tai renginys, kuriame dainuodami  mokiniai išreiškia meilę matematikai, o komisijos išrinktas  geriausias pasirodymas pakartojamas „Fungamos“ renginyje. Iš tiesų, visos klasės itin pasistengė – kiekvienas pasirodymas buvo nuotaikingas ir įdomus, apie sudėtingą mokslą – matematiką – skambėjo nuostabios dainos. Dainų tekstai neabejotinai originalūs – vieni dainavo apie matematikos sunkumus ir baimes, kiti apie šio dalyko teikiamus džiaugsmus, dar kiti dainą paskyrė bendraklasiui, kuriam, tikriausiai, matematika labai patinka. Visgi pirmą vietą laimėjo III e klasė su daina „Noris daugint ją iš begalybės“, skirta mylimai mokytojai Alvydei Kuldienei. Profesionalus  jų pasirodymas užbūrė kiekvieną žiūrovą. Antra vieta atiteko ne ką prasčiau pasirodžiusiai III b klasei, o garbinga trečia vieta džiaugėsi III a klasė.

  Nuostabu, kad Mykolo Biržiškos gimnazijoje mokosi dainingi ir kūrybingi moksleiviai, kurie įrodo, kad galima suderinti net ir labai skirtingus dalykus – muziką ir matematiką, drąsiai priima iššūkius ir sukuria nepakartojamus pasirodymus, suteikiančius daug teigiamų emocijų!

 

Gintė Sprogytė, III b klasės gimnazistė,

2016-11-24

Tarpgimnazinės varžytuvės

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

   Po praeitą ketvirtadienį vykusio „FunGamos + IT“ konkurso, kuriame susitiko Mykolo Biržiškos gimnazijos antrokai, kitą ketvirtadienį (lapkričio 26 d.) įvyko tarpmokyklinės šio konkurso pirmenybės. Šią dieną į gimnaziją atvyko antrokai, lydimi mokytojų iš įvairių Vilniaus gimnazijų. Čia susirinko Žemynos, Žirmūnų, Žvėryno, Jono Pauliaus II, Simono Daukanto ir, žinoma, Mykolo Biržiškos gimnazijų atstovai.

   Šiame fundamentinių ir gamtos mokslų konkurse antrokams buvo pateiktos užduotys iš įvairių dalykų – matematikos, chemijos, biologijos, fizikos ir informacinių technologijų. Taip pat dalyvių laukė protmūšio klausimai, į kuriuos buvo įdomu atsakyti ir susirinkusiems žiūrovams. Šiose pirmenybėse komisija, sudaryta iš mokytojų, atvykusių iš dalyvaujančiųjų gimnazijų, vertino dvi gimnazistų užduotis: prisistatymą ir vieno komandos nario monologą, kurio tema – socialiniai tinklai.

   Visą konkursą mokiniai negalėjo atsipalaiduoti, jie įtemptai rinko taškus už kiekvieną užduotį ir po pusantros valandos visa salė nuščiuvo, nes buvo skelbiami 2015 metų „FunGamos + IT“ nugalėtojai. Trys komandos gavo paguodos prizus, na o III vietą iškovojo Žemynos gimnazija, II – Žirmūnų gimnazija ir I – Mykolo Biržiškos gimnazija! Per salę nuvilnijo nugalėtojų ir kitų biržiškiečių laimės šūksniai ir plojimai. Sveikiname II b klasės komandą „Pi žaminiai“ ir visą mokyklos bendruomenę su pergale!

 

Greta Barkauskytė, II a klasės gimnazistė

 

Dainuoju matematikai

   Mykolo Biržiškos gimnazijoje jau daugelį metų vyksta ,,Fungamos“ savaitė. Tai gamtos mokslų ir informacinių technologijų renginiai. Vienas iš jų visai ne toks, kokį įsivaizduojame, kalbėdami apie tiksliuosius mokslus. Tai dainų konkursas ,,Dainuoju matematikai“. Šiemet renginyje dainas apie matematiką atliko visos trečios gimnazijos klasės, bet gimnazistų atliekami kūriniai buvo labai skirtingi. Pagal sukurtus dainų tekstus buvo galima spręsti apie kasių matematinius gebėjimus, pavyzdžiui III b klasės pasirodymas buvo labai nuotaikingas, o III c klasė dainavo apie išsikrovusį skaičiuotuvą ir artėjantį kontrolinį darbą. Nepaisydama matematinių dainininkų pasiekimų, komisija juos vertino pagal dainų žodžius ir atlikimo kokybę. Geriausiai pasirodė III b klasė – sveikiname ne tik gabius matematikus, bet puikius atlikėjus scenoje!

 

Urtė Deinoravičiūtė, III c klasės mokinė

Fungama + IT

                         FUNGAMA+IT   2015

   Žvarbią lapkričio 19-tą dieną Mykolo Biržiškos gimnazijoje nebuvo šalta – čia visoje mokykloje zujo antrokai ir sprendė gamtos bei tiksliųjų mokslų uždavinius. Kaip ir kiekvienais metais, gimnazijoje vyko antrokams skirtas konkursas – FUNGAMA+IT. Kiekvienos klasės komandą sudarė 6 gimnazistai, geriausiai išmanantys gamtos ir tiksliuosius mokslus. Po įdomių ir nuotaikingų komandų prisistatymų įvyko pirmasis protmūšis, po jo mokiniams teko šiek tiek daugiau pajudėti – visoje mokykloje jų laukė išsibarsčiusios užduotys. Tačiau kova dar nesibaigė – grįžus komandų laukė dar 3 turai – mažasis protmūšis, greičio klausimėlis ir vieno komandos nario matematinė užduotis. Be abejo, laukiamiausia konkurso dalis – laimėtojų paskelbimas. Garbingąją III vietą užėmė II g klasės komanda ,,Šaknis iš 6‘‘, II – II f klasės komanda ,,(Š)protai‘‘ ir konkursą laimėjo II b klasės komanda ,,Pi žaminiai“. Sveikiname visas dalyvavusias komandas ir kitą savaitę nepamirštame palaikyti komandos ,,Pi žaminiai‘‘ , kuri garbingai atstovaus mūsų gimnazijai Vilniaus miesto FUNGAMA+IT konkurse!

 

Irtautė Gutauskaitė, II b klasės mokinė