Keletas paprastų žodžių belaukiant nepaprastų švenčių....

 

 

Aš pasiėmiau visą gyvenimą sunkų

Ir laukais išėjau Kūčių naktį namo.

Prie pažįstamų guobų man ašaros sunkės,

Rūsčiai skundės keliai, slegiami vienumos.

(Iš A. Nykos – Niliūno eilėraščio „Kūčių naktį“)

 

   Ir vėl nejučia artėja žiemos šventės – užklupo, rodos, visai netikėtai ir nelauktai...

  O galbūt kaip tik lauktai? Galbūt mūsų širdys jau seniai trokšta ramaus pasibuvimo su šeima, nuoširdžių pokalbių prie kuklaus šventinio stalo, bet mes tą troškimą slopiname?

Kad ir ką begalvotume, esame labai laimingi, turėdami galimybę švęsti, ir verta sau tai priminti. Esame laimingi, matydami besišypsančius artimuosius. Laimingi, dalydamiesi savais išgyvenimais. Laimingi, lauždami kalėdaitį ir ragaudami aguonų pieną.

  Šias ypatingas dienas praleiskime neskubėdami – visus metus nuolat lekiame, o dabar meskime sau iššūkį – visas šventes būkime tiesiog drauge su artimaisiais, nesirūpindami kasdieniais darbais, nes juk pati didžiausia dovana, kurią galime padovanoti  kitiems yra tiesiog kartu praleistas laikas...

  Pažiūrėkime seną filmą, pasigrožėkime ankstesnių laikų nuotraukomis, įsiklausykime į senelių jaunystės prisiminimus, o gal tiesiog kartu su artimaisiais pažaiskime „Monopolį“...

  Tegul šios šventės sugrąžina į Jūsų sielas ramybę ir vidinę harmoniją, suteikia ryžto ir jėgų eiti pirmyn – juk tiek gražių ir neatrastų dalykų aplink mus! Nuoširdžiai linkime, kad 2018-ieji būtų tie metai, kai pildosi užmirštos svajonės, lieka  laiko toms veikloms, kurias anksčiau palinkdavote nuošaly, tegul kiekvienas kavos ar arbatos puodelis (o galbūt apkabinimas?) užlieja tokia šiluma, kad, nepaisant žvarbaus ir šalto vėjo už lango, širdyse atsirastų gaivus vasaros dvelksmas…

  Pozityvių, įsimintinų, kupinų atradimų ir malonių staigmenų metų linki MBG žurnalistų komanda!

Gintė Sprogytė,

 IV b klasės gimnazistė,

 2017-12-18

Laimingų šv. Kalėdų!

 

   Kalėdos, Kalėdos, Kalėdos... Jas pajuntame valgydami imbierinius sausainius ir gerdami šiltą arbatą namuose, su draugais vaikštinėdami  Vilniaus gatvelėmis,  klausydami kalėdinių dainų, žiūrėdami jau nežinia kurį kartą „Vienas namuose“  ar tiesiog grožėdamiesi sniegu. Yra daugybė būdų pajusti šią žiemos švenčių dvasią.  Visgi kartais darbai, žmogaus priešai, o kartu ir laimės nešėjai,  neleidžia to padaryti. Nėra kada nupirkti dovanų, nėra kada padaryti gerą darbą, nėra kada parašyti kalėdinį sveikinimą močiutei... Ir taip kasmet mes nuolat bėgame ir lekiame. Laimei, gruodžio pabaiga priverčia sustoti žmogų nors ir trumpam... Jau 24 dieną kartu su šeima susėsime prie bendro Kūčių stalo, laušime kalėdaitį ir vaišinsimės ypatingais patiekalais. Tą dieną it maži vaikai įtikėsime stebuklais, mūsų širdys prisipildys gėrio ir šilumos. Ta Kūčių vakaro harmonija atgaivins kiekvieną – juk kas gali prilygti laikui, praleistam kartu su šeima. Laikui, kai nereikia skubėti, tereikia mėgautis akimirka čia ir dabar... Laikui, kai supranti, koks esi dėkingas, kad gyveni tokį nuostabų gyvenimą. O kitą rytą nubusime su dar džiugesnėmis emocijomis, suskubsime pasveikinti giminaičių ir draugų, linkėsime viso to, ko patys norėtume, kad mums palinkėtų: „Džiaukis smulkmenomis“ , „Vertink artimuosius“, „Daryk tai, kas tave daro laimingą“, „Svajok ir pildyk svajones“.  Tad kartu kurdami palinkėjimus kitiems, to paties trokštame ir patys. Nepaneigsime, smagu ir mums gauti kalėdinių sveikinimų, gera žinoti, kad mus supa žmonės, kuriems nuoširdžiai rūpime. Išreikštas dėmesys ir rūpestis paskatina mus tapti dar geresnius, ramesnius... Argi tai ne stebuklai?

   Tad linkime, kad 2016-ųjų žiemos šventes būtų kitokios – jaukesnes nei praėjusios, kupinos netikėtumų, užburiančios... Tegul tos dienos primena kiekvienam iš mūsų, kokie esame laimingi – turime visa tai, ko už jokius pinigus negalėtume nupirkti, įkeisti, parduoti, mainyti...

 

Gintė Sprogytė, III b klasės gimnazistė,

MBG žurnalistų komanda

2016-12-20

Kalėdinė gerumo sauja...

Kaledos_2015_7
Kaledos_2015_12
Kaledos_2015_2
Kaledos_2015_10
Kaledos_2015_3
Kaledos_2015_5
Kaledos_2015_9
Kaledos_2015_1
Kaledos_2015_6
1/1

   Šiuo metu žmonėms skubant link savo darbų, už lango lyjant lietui, o vaikams laukiant sniego (juk norisi pačiuožinėti rogėmis nuo kalnelių), daugelio mintyse sukasi mintys apie artėjančias gražiausias metų šventes – Kalėdas ir Naujuosius metus. Kai kurie šventes sutiks šeimos apsuptyje, kiti draugų būryje, visai nesvarbu kaip ir kur, svarbu tai, jog žmonės galės atsipūsti nuo susikaupusios įtampos ir nuovargio, mat pagaliau bus laikas pailsėti ir pasidžiaugti mažais, bet reikšmingais dalykais.

   Mano nuomone, gruodžio mėnesį žmonės, minintys šias šventes, pasiskirsto į tris grupes. Pirmieji pasitinka tave su ką tik iškeptais kalėdiniais sausainiais, kalėdine muzika, šypsena veide ir nori visam pasauliui išrėžti, kokie jie laimingi, nes juk tuo bus Kalėdos! Jie skleidžia gerumą, šilumą, jaukumą vien savo buvimu. Antrieji yra tie, kurie deklaruoja, jog jiems nusibodo kalėdinės dekoracijos, papuoštos eglutės, daina „All I Want For Christmas is You“ „verčia vemti“ ir jie negali pakęsti pirmajai grupei priklausantiems žmonių entuziazmo, kurį sukelia artėjantis filmo „Vienas namuose“ maratonas. Šie žmonės sės prie papuošto stalo ir niurnės, kaip nėra ko valgyti.  Siūlyčiau šios grupės atstovams susirūpinti ir susimąstyti, nes visuomenėje yra dar ir trečioji žmonių grupė, kuriems likimas kažko pagailėjo. Galbūt tai būtų vaikas, sutiksiantis gražiausias metų šventes ligoninėje ir žinantis, jog jis dar ilgai nepaliks šio skaudžiai balto pastato, galbūt tai tėvai, žinantys, jog dėl finansinių kliūčių negalės savo vaikams padovanoti gražios šventės ir tai, ko jų maža širdelė trokšta. Šiai grupei taip pat priklauso žmonės, kurie jaučiasi nebereikalingi arba ir yra niekam nereikalingi, pavyzdžiui, senoliai, artimųjų palikti globos namuose.

  Galiu pasakyti antriesiems – apsidairykite aplink save, nustokite gadinti pirmiesiems šventes su savo niūriais komentarais ir padarykite taip, jog šios šventės Jums įsimintų. Kalėdos nėra vien žalios ir raudonos spalvos prikimštos šventės ar svaičiojimai apie Kalėdų Senelį. Kalėdos – metas, pripildytas šilumos ir gerumo. Tai pats tinkamiausias metas daryti gerus darbus. Pašerkite benamį šuniuką, padovanokite knygą bibliotekai, nuvežkite pliušinį žaislą vaikui, kuris dėl vienokių ar kitokių priežasčių nesulauks šiemet dovanų, iškepkite sausainių ir dalykite juos mokykloje, darbe ar dalinkite visiems pažįstamiems. Kodėl nesiūlau to daryti to pirmajai grupei priklausantiems žmonėms? Jie ir taip tai daro, tik antrieji dėl savo surauktos nosies to gali ir nepastebėti.

   Šiemet Kalėdos Mykolo Biržiškos gimnazijos labai įvairios ir spalvingos. Visą mėnesį kiekviena klasė turėjo padaryti gerą darbą ir šių darbų nuotraukų paroda bus mokykloje. Taip pat būrys gimnazistų, lydimi mokytojų, vyks į Vilniaus sutrikusio vystymosi vaikų namus, kur mokiniai vaikams surengs tikrą šventę. Gimnazijoje vyks ir kalėdinė šventė, kurios bus suvaidinta, apdainuota ir dar visokiais būdais parodyta garsioji pasaka „Alisa Stebuklų šalyje“. Taip pat gruodžio mėnesį mokyklos fojė stovi didelė kalėdinio pašto dėžė, kurioje palikti laiškai bus išdalinti paskutiniosiomis dienomis prieš atostogas.

   Nemanau ir net nesitikiu, kad visi gimnazistai dalyvauja kalėdinėje mokyklos veikloje, bet žinau tai, jog dalyvaujantys čia palieka dalelę savęs, kad ir ką jie bedarytų. Taip, kaip ir visame pasaulyje, taip ir mūsų gimnazijoje yra visos trijų mano paminėtų grupių žmonių, todėl norėčiau, kad daugelis antrųjų ne tik mūsų gimnazijoje, bet ir visame pasaulyje, virstų pirmaisiais ir pamatytų, kaip šaunu ir malonu skleisti gerumą. Buvo metas, kai maniau, kad tik subrendusios asmenybės mėgsta dovanoti kitiems dovanas labiau nei patys gauti. Ar tai tiesa, dar iki šiol neišsiaiškinau, tačiau žinau, jog tokie žmonės suteikia šauniausių jausmų gyvenime. Norėčiau, kad tokių žmonių būtų daugiau.

   Aš ir visa „MBGatvės“ komanda sveikina visus visus, kad ir kas bebūtumėte – pirmasis, antrasis ar trečiasis, su artėjančiomis šventėmis! Tikimės, jog pajusite šventišką dvasią ir į savo namus įsileisite kalėdinę nuotaiką, kepdami imbierinius sausainius ir klausydami  legendinės grupės „Kardiofonas“ legendinės dainos apie kalėdinę eglutę ar darydami gerus darbus.

   Tikimės, jog artėjantys 2016 metai bus sėkmingi ir produktyvūs. Ir nepamiškite vieno dalyko: kaip moteris su balandžiais antrojoje filmo „Vienas namuose“ dalyje sakė – „Vienas geras darbas padarytas per Kūčias atperka visus blogus, padarytus per visus metus“! Galbūt ir Jūs pritaikysite sau šią mintį...

Gražių, jaukių ir šiltų švenčių!

 

Greta Barkauskytė, II a klasės gimnazistė