top of page

Straipsnių archyvas

 

Sausio 13 d. man yra...

 

Gimnazistų mintys

   Sausio 13 diena man yra begalinės meilės tėvynei, pasiaukojimo ir vienybės pavyzdys. Tai Diena, kai lietuviai nugalėjo karšta malda, vienybe ir drąsa. Tai Diena, kai jie įrodė, kad yra nenugalimi, nes nebijo žūti dėl tėvynės. Tai begalinio kilnumo ir patriotizmo pavyzdys. Tai nuostabus žmonių bendrystės pavyzdys. Tai įrodymas lietuvių drąsos, pasiaukojimo ir vienybės. Tai Diena, kai žmonės negalvojo apie savo likimą, nes žinojo -  tėvynė – tai mes. Tai pavyzdys, iš kurio turėtume pasimokyti. Tai ženklas, kad lietuviai nepasiduoda ir kovoja iki galo. Tai Diena, kai prisimename tuos kurie kovojo, kurie tikėjo, kurie neprarado vilties, nepasidavė, nepabūgo, tuos, kurie išėjo… Tai Diena, kai lietuviai įrodė, kad laisvės troškimas stipresnis už tankus.

Miglė Šimukonytė, Ib

 

 

 

 

   Jau praėjo dvidešimt treji metai nuo lemtingų Sausio 13-osios įvykių, tačiau jie yra išlikę mūsų širdyse, tokie aiškūs ir ryškūs, lyg jie būtų įvykę vos prieš keletą dienų. Argi galima pamiršti tai, kas paliko tokį gilų pėdsaką mūsų šalies istorijoje, mūsų širdyse? Tą lemtingą vakarą visi buvo vieningi. Nors ir be ginklų, tačiau, susijungę į vieną darnią bendruomenę, tapo stipresni negu visa Sovietų armija. Įžiebti vilties, laisvės siekio, kovojo ir neleido niekam jos atimti.

Mes esame amžinai dėkingi Laisvės gynėjams. Po šių įvykių pasaulis pamatė, kad Lietuva - tai stipri valstybė ir niekas niekad neatims iš jos nepriklausomybės.

Domantas Lapinskas, Ib

 

   Šią dieną nuo svetimos šalies karių rankos žuvo keturiolika žmonių.  Mano nuomone, ši diena yra Lietuvos vienybės pavyzdys. Lietuviai siekė vieno tikslo - apginti laisvę.  Ši diena parodė, kokia filantropiška gali būti Lietuvos visuomenė!

Vismantė Ežerskytė,  Ib

 

   Man ši diena - tai diena kai, visa Lietuvos žmonės buvo vieningesni nei bet kada. Diena, kai visų širdys plakė vienu ritmu. Diena, kai lietuviai visomis jėgomis gynė savo šalį, kai dėl jos aukojo savo gyvybes, kai žmonės buvo drąsūs ir ryžtingi. Tai gebėjimo pasipriešinti stipresniam diena. Diena, kuri kiekvieno lietuvio širdyje įžiebė po krislelį meilės, vilties bei baimės. Diena, kuri be galo daug reiškia kiekvienam Lietuvos žmogui. Galvojant apie šia dieną kiekvienas gali pasisemti to nepaprasto užsispyrimo bei gebėjimo būti ne tik dėl savęs, bet ir dėl visų aplinkui...

Kamilė Bagdonaitė, Ib

 

   Sausio 13 d. man yra labai svarbi ir ypatinga. Nors ir nebuvau gimęs, nors ir Sausio 13-osios dienos įvykiai buvo prieš 23 metus, man ji vis tiek parodo, kad lietuvių tauta - tai tarsi nepalaužiama ir tvirta plieninė siena, kurios negali įveikti niekas – net patys pasaulio galiūnai. Patriotiškumas, meilė tėvynei tautiečius subūrė ir įžiebė stiprią vilties ugnį, kuri padėjo mums išlikti...

Domantas Lapinskas, Ib

 

  Sausio 13 d. man yra diena, skirta apmąstymams - juk tai laisvės gynėjų diena! Prieš 23 metus daug narsių ir mylinčių tėvynę žmonių skubėjo ginti Televizijos bokšto ir kitų pastatų nuo Sovietų Sąjungos okupantų.  Juk laisvė - svarbiausias tautos laimės ir gerovės šaltinis!

  Šią dieną visuomet prisimenu tikrąjį lietuvių ryžtą ir pasiaukojimą parodžiusius žmones. Nors jie patys savęs ir nelaiko didvyriais. „Tai mūsų pareiga“, - sakė jie, bet Lietuva niekada neužmirš jų drąsos.

Karolina Podvorskytė, Ic

 

Nerūkymo diena gimnazijoje

Nerūkymo diena

 

   Rūkymas - viena dažniausių dvidešimt pirmojo amžiaus žmonių problemų. Šių metų lapkričio 21d.  Mykolo Biržiškos gimnazijoje buvo minima nerūkymo diena. Gimnazijos moksleiviai galėjo atlikti  įdomias užduotis ir žaisti žaidimus per pertraukas. Po trijų pamokų gimnazistai matavo savo plaučių tūrį, cigaretės buvo mainomos į obuolius, t.y. rūkymas buvo keičiamas geresne ir įdomesne veikla, pavyzdžiui, filmukų žiūrėjimu fojė prie aktų salės. Nerūkymo diena tikrai padėjo kai kuriems žmonėms susivokti, kad neverta švaistyti laiko, sveikatos ir pinigų rūkalams, o geriau pasibūti su draugais ar užsiimti kita mėgstama veikla.

Urtė Deinoravičiūtė, I c

Kalėdinis sveikinimas

Rinkiminė kampanija gimnazijoje

   Gimnazijos prezidento rinkimai

 

   Praėjus beveik dviems mėnesiams nuo naujų mokslo metų pradžios Mykolo Biržiškos gimnazijoje yra rengiami nauji prezidento rinkimai, kuriuose gali dalyvauti visi antrų ir trečių klasių gimnazistai. Jau dabar mokykloje galime jausti rinkimų dvasią – gimnazistai, nusprendę kandidatuoti, stenduose kabina plakatus,  internete skelbia videofilmus ir visais įmanomais būdais ragina mus už juos balsuoti.

   Naujasis gimnazijos prezidentas pakeis šiais metais savo kadenciją baigiančią abiturientę Kamilę Kukaitytę, kurią nusprendėme pakalbinti apie jau greitai prasidėsiančius MBG prezidento rinkimus:

  Dar dabar prisimenu Mykolo Biržiškos gimnazijos prezidento rinkimus, kuriuose aš kandidatavau. Atrodo, lyg tai buvo visai neseniai! Tuo metu slėgė pačios įvairiausios emocijos. Prisimenu, jog su draugais išėjome į koridorių ir laukėme, kol per gimnazijos radiją išgirsime rinkimų rezultatus. Tuo metu jaučiau vien tik didelį jaudulį ir norą nugalėti. Balsų skirtumų net negirdėjau, svarbiausia buvo tai, jog tapau prezidente ir buvau labai laiminga. Su dideliu entuziazmu pradėjau savo, kaip prezidentės, pareigas gimnazijoje. Šie metai buvo labai įdomūs, veiklūs, informatyvūs, kupini naujų patirčių ir pažinčių. Žinoma, buvo ir sunkių akimirkų, nes, kiek žinau, paskutinysis gimnazijos prezidentas buvo išrinktas prieš 6 metus, todėl neturėjau iš ko mokytis ir buvo sunku viską pradėti, nežinant tiksliai nei savo teisių, nei pareigų. Viską reikėjo pradėti nuo pradžių ne tik man, bet ir mokyklos administracijai. Visų ketinimų, apie kuriuos mąsčiau, deja, man nepavyko įgyvendinti. Dar ir dabar turiu idėjų, kurias būtų galima įgyvendinti, bet arba nėra tam laiko, arba galimybių.

   Remdamasi savo patirtimi, galiu pasakyti, kad prezidentas turi būti komunikabilus, visada pasiekiamas, turi mokėti laužyti standartus. Kadangi prezidentas yra išrinktas daugumos, jis turi klausyti gimnazistų nuomonės, paisyti ir jų norų.  Tad naujajam prezidentui palinkėsiu labai daug energijos, užsispyrimo, aktyvumo, daugybės naujų idėjų ir, žinoma, kuo mažiau nemalonių situacijų, pykčių. Tikiuosi, jog mano ,,paklotas pagrindas“ padės puikiai dirbti šį svarbų darbą.

   Šiuo metu į Mykolo Biržiškos gimnazijos prezidentus kandidatuoja trys gimnazistai: Vilius Šlapelis, Dovilė Daugvilaitė ir Roberta Kovalevskaja.

   Tikimės, jog gimnazijos mokiniai išsirinks patį tinkamiausią kandidatą, kuris ir taps mūsų gimnazijos prezidentu.

Kviečiame visus spalio 24 dieną atiduoti balsą už savo favoritą!

 

Laura Aliukonytė, IV b

Sos: aš naujokas

SOS:  aš naujokas

   Tikriausiai visiems yra tekę atsidurti naujoje, nepažįstamoje aplinkoje. Tokiu atveju neretai kyla sunkumų – „koją pakiša“ jaudulys, panika, nelengvas bendravimas su nepažįstamais žmonėmis, kitoks jų požiūris, kita tvarka tam tikroje aplinkoje. Tokius išgyvenimus šiuo metu patiria pirmokai gimnazistai. Vieniems nesunku susirasti naujų draugų, kitiems ne taip paprasta įsilieti į naują bendruomenę. Norėčiau pateikti keletą patarimų, kurie galėtų padėti pasijusti geriau ir drąsiau naujoje aplinkoje, labiau pasitikėti savimi:

1. Per daug nepanikuok dėl gauto blogo pažymio. Nenuostabu, kad pažymiai gimnazijoje „krenta“, vidurkis prastėja. Pirmas pusmetis tikrai gali būti sudėtingas.

2. Atrask save. Mokykla gali pasiūlyti įvairių nemokamų būrelių - išbandyk viską ir nuspręsk, kas tau labiausiai tinka ir patinka.

3. Nerandi draugų? Lankyk savo mėgstamus būrelius. Ten tikrai rasi bendraminčių, besidominčių panašia veikla.

4. Dalyvauk mokyklos renginiuose. Taip greičiau susipažinsi su aplinkiniais - mokytojais, mokiniais. Tai taip pat geras būdas susirasti naujų draugų.

5. Pasitikėk savimi. Dažniausiai aplinkinius traukia savimi pasitikintys žmonės.

   Taigi reikėtų nebijoti atsiskleisti , išsakyti savo nuomonę ir ją apginti. Tai padės išsiskirti iš aplinkos, susirasti draugų ir bendraminčių. Reikėtų būti drąsiems, ieškoti naujų, įdomių dalykų, kurie padėtų siekti savo tikslų.

Aušrinė,  Ib

Pilietiškumo pamoka su Seimo nariu Remigijumi Šimašiumi

 

   2013 m. gruodžio 12 dieną mūsų gimnazijoje lankėsi Seimo narys Remigijus Šimašius, kuris gimnazistams vedė pilietiškumo pamoką. Šioje pamokoje buvo kalbama apie jauno žmogaus santykį su valstybe, asmeninio tobulėjimo pasirinkimus. Seimo narys dalinosi mintimis apie moksleivių pasirinkimus, studijų galimybes ir ateities perspektyvas, tačiau pabrėžė tai, jog dabartiniai pasirinkimai mokslo ir studijų srityje nebus galutiniai ir, žinoma, jei jausime, jog pasirinktas kelias yra skirtas ne mums, galėsime jį drąsiai keisti. Remigijus Šimašius atskleidė vieną gyvenimo formulę, kuria yra grįstas mūsų gyvenimas. Tai yra keturios ,,P“ raidės - pasirinkimas, pastangos, pasiekimai ir pilietiškumas. Seimo narys teigė, kad tai lyg raktas į kiekvieno mūsų sėkmę, siekant užsibrėžtų tikslų. Tad Remigijus Šimašius visiems gimnazistams patarė nebijoti suklysti ir pasirinkti tai, kas labiausiai sekasi, o ne tai, ko nori mūsų tėvai ar mokytojai. Po įdomių ir tikrai vertingų patarimų biržiškiečiai nepabūgo užduoti aktualių, bet kartais ir labai keblių klausimų. Seimo narį privertė nusišypsoti užduotas klausimas apie Panevėžio miesto eglutę, kuri sulaukė didelės mūsų visuomenės kritikos, galimybė atkurti Lietuvos sienų ribas iki Juodosios jūros ir kt.

 Tad labai džiaugiamės, jog Seimo nario vesta pamoka ir diskusija susilaukė didelio susidomėjimo, ir tikimės, jog daugumai palengvino studijų pasirinkimo apsisprendimą.

Laura Aliukonytė, IV b

 

Knygų banko akcija „Dovanokime knygą“

Biržiškiečiai, prisidėkime prie ,,Knygų banko“ akcijos!

 

   Mūsų naujasis MBG prezidentas Vilius Šlapelis nesnaudžia ir jau spėjo pasižymėti kaip veiklus, iniciatyvus ir rimtai į savo pareigas žiūrintis vadovas. Jo nauja idėja - akcija ,,Knygų bankas”, kuri kviečia gimnazijos mokinius prisidėti ir paaukoti knygų Viekšnių bendruomenės bibliotekai. 

   Kaip visiems gerai žinoma, Mykolas Biržiška yra kilęs iš Viekšnių, todėl tai ne tik kilnus pilietiškumo aktas, bet ir gražus Mykolo Biržiškos atminimas, įamžinsiantis gimnazistų pagarbą  šiam Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui ir literatūros istorikui, kurio vardu pavadinta mūsų gimnazija.

  Taigi, mieli biržiškiečiai, visi esate kviečiami aktyviai aukoti knygas Viekšnių bibliotekai! Reikiamų knygų sąrašą rasite Mokytojų kambaryje. Tačiau prezidentas Vilius visus skatina atnešti knygų ir iš namų, kurios yra perskaitytos ir dulka lentynose niekam nereikalingos. Vienintelis reikalavimas – jos turi būti tvarkingos ir nesuplyšusios.  Knygos surenkamos gimnazijos bibliotekoje, o pasibaigus akcijai bus vežamos į skaityti mėgstančius Viekšnius ir įteiktos Viekšnių bendruomenės bibliotekai.

Visi žinome, kad knygos suteikia daug dvasinės šviesos, džiaugsmo ir žinių, todėl nebūkime abejingi ir padovanokime šviesos spindulį Viekšnių gyventojams!

Kornelija Juknytė, IIb

Vasario 16-osios proga teatro studijos „Žmogonai“premjera

   Jau tampa tradicija mūsų gimnazijoje valstybines šventes minėti teatro mokytojos Aldonos Ramelienės vadovaujamos teatro studijos ,,Žmogonai“ spektakliu. Vasario 16 - osios dienos proga buvo rodoma premjera ‒ dviejų dalių spektaklis „Knygnešio byla“ ir ,,Amerika pirtyje“. Pirmojoje spektaklio dalyje „Knygnešio byla“ atsispindėjo to meto knygnešių gyvenimas, slapstantis nuo žandarų, ir teismas, kuriame sprendžiamas knygnešių likimas – ilgi metai kalėjime ar tremtis. Antrojoje dalyje buvo rodoma III veiksmų Keturakio (šiuo slapyvardžiu pasirašiusių brolių Antano ir Juozo Vilkutaičių) komedija ,,Amerika pirtyje“. Joje realistiškai vaizduojami XIX a. pab. – XX a. pr. kaimo gyventojų santykiai, neįvykusios piršlybos.

   Kaip įžanginiame žodyje prieš spektaklį teigė gimnazijos direktorius Valdemaras Kaupinis, „Vinco Kudirkos iniciatyva, Jono Jablonskio, Vaižganto, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Povilo Višinskio, Gabrieliaus Landsbergio-Žemkalnio palaikymu atsiradęs pirmasis lietuvių kalba suvaidintas spektaklis nuskambėjo kaip tautos savimonės akcija. Lietuviškas žodis, pasakytas viešai, buvo svarbesnis už meninius reikalavimus. Tuo spektakliu grupelė žmonių pareiškė pasauliui, kad mes esame, turime savo kalbą ir savo žemę. Netrukus po pirmojo pasirodymo Palangoje grafo Tiškevičiaus sandėlyje spektaklis kaip lietuvybės idėja nuvilnijo per visą Lietuvą ir tapo visuotiniu tautinės savimonės bei valios pasireiškimu arba pirmuoju referendumu už lietuvybę, pabudinusiu Viltį ir Tikėjimą, skatinusiu aktyvią kultūrinę, pilietinę ir politinę veiklą.“ Gimnazijos direktorius priminė ir pernai mūsų gimnazijoje viešėjusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės žodžius: „Šis šimtmetis bus ne ką lengvesnis už tą laikotarpį ir skirsis nebent tuo, kad jis bus Jūsų [dabartinių gimnazistų] rankose, Jūsų atsakomybėje, nes iškovotą laisvę reikės saugoti ir puoselėti kiekvieną dieną nuo besikėsinančių į ją, norinčių mus laikyti pririštus ar net pavergtus, ir Jums tenka pareiga išsaugoti Lietuvą, jos kultūrą ir kalbą.“

   Linksmas ir nuotaikingas antrosios spektaklio dalies siužetas privertė salėje susirinkusius žiūrovus ne kartą nusijuokti, puiki jaunųjų aktorių vaidyba žiūrovams suteikė išskirtinę galimybę nuotaikingai ir turiningai švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.Tikimės, jog ši ,,Žmogonų“ premjera tikrai nebus paskutinė!

Laura Aliukonytė, IV b

Interviu su naujuoju mokinių prezidentu (2013) 

   Interviu su naujuoju MBG prezdidentu Viliumi Šlapeliu 2013 m.

 

   Likus savaitei iki rudens atostogų, Mykolo Biržiškos gimnazijoje kilo didžiulis šurmulys dėl mokyklos prezidento rinkimų, kuriuose varžėsi trys kandidatai: Roberta Kovalevskaja, Dovilė Daugvilaitė ir Vilius Šlapelis. Kalbamės su prezidento rinkimus laimėjusiu IIa klasės mokiniu Viliumi Šlapeliu.

 

 Viliau, kaip sugalvojai kandidatuoti į prezidento postą?

Visų pirma, labai mėgstu naujus išbandymus, naujas veiklas, mėgstu ir noriu įgauti kuo įvairesnės patirties, o prezidento rinkimai bei pats prezidento vaidmuo mokyklos gyvenime labai daug ko išmoko. Antra, manau, kad visur yra reikalinga konkurencija, kuo daugiau konkurentų, tuo didesnis pasirinkimas, kuo didesnis pasirinkimas, tuo asmuo, išrenkamas į tam tikras pareigas, yra jų vertesnis. Kandidatavau, nes norėjau, kad MBG moksleiviai turėtų kuo didesnį pasirinkimą.

 

 Manau, kad daugeliui MBG mokinių būtų įdomu sužinoti  apie mokyklos prezidento asmenines savybes, privalumus ir trūkumus, hobius. Papasakok apie save MBG bendruomenei plačiau.

 Aš manau, kad privalumus ir trūkumus turėtų įvardyti mane pažįstantys asmenys, o ne aš pats, nes pačiam apie tai kalbėti būtų neobjektyvu. O mano hobiai yra labai įvairūs, mėgstu lankytis įvairiuose susitikimuose su žinomais žmonėmis politikos bei verslo srityse. Dalyvauju įvairiuose projektuose, taip pat susijusiuose su politika bei ekonomika. Mėgstu dalyvauti įvairiuose velomaratonuose, važinėti po Lietuvą su dviračiu (šią vasara važiavau nuo Visagino iki Palangos), žaisti krepšinį (kaip ir kiekvienas lietuvis). Labai mėgstu keliauti, per šias rudens atostogas buvau Andalūzijoje bei Katalonijoje.

 

Kokiu posakiu vadovaujiesi gyvenime?

Viskas, kas tavęs nesužlugdo, tave sustiprina.

 

 Kokias reformas ar pokyčius planuoji ar jau esi sugalvojęs įgyvendinti MBG? Papasakok  apie jas plačiau.

Planuoju įgyvendinti tai, ko nori visa šios gimnazijos bendruomenė. Svarbiausia gimnaziją padaryti atviresnę ir draugiškesnę kiekvienam iš mūsų.

 

Kokiomis priemonėmis žadi  tai įgyvendinti, nuo ko pradėsi?

 Aš manau, kad svarbiausia yra sužinoti kuo daugiau gimnazistų nuomonių.  Viską įgyvendinti rengiuosi su tais, kurie tiki ir gali padaryti šią gimnaziją tobulesnę.

 

 Prisiminkime tavo rinkiminę kalbą aktų salėje. Ar tikėjaisi tokios gimnazistų reakcijos? Kokios emocijos užplūdo stovint scenoje?

 Tikėjausi palaikymo, bet tikrai ne tokio stipraus. Emocijos iš tiesų buvo labai geros, tai suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, sakydamas kalbą jaučiausi žymiai tvirtesnis. Teigiamos emocijos - tai jėga, kuri nuolatos tave stumia į priekį.

 

 

 Ką manai apie savo konkurentes? Kas, tavo nuomone, joms lėmė nesėkmę rinkimuose?

Aš manau, kad jos buvo puikios kandidatės, kurios tikrai buvo vertos šio posto ir kurios kryptingai jo siekė. O kas lėmė tokius rezultatus, manau, galima tik spėlioti. Aš turiu savo nuomonę, bet tai tik spėjimas, o spėjimų viešai reikšti nenorėčiau.

 

 Kaip sugalvojai tokius savo rinkiminius plakatus, kurie sukėlė tiek mokinių, tiek mokytojų šurmulį?

Tos rinkiminės plakatų kampanijos tikrai nesugalvojau ir nevykdžiau. Keli asmenys man tai pasiūlė.

 

 Kaip manai, ar tai buvo tas esminis dalykas, lėmęs tavo laimėjimą? Jeigu ne, tai kas kita, tavo  nuomone, lėmė tavo sėkmę rinkimuose?

Aš tikrai manau ir tikiu, kad tai nebuvo pagrindinis faktorius, skatinęs balsuoti už mane, nes prezidentas turi būti išrinktas ne pagal plakatų kiekį mokykloje, o pagal savo požiūrį į mokyklą bei joje besimokančius mokinius. Manau, kad labiau lėmė mano kalba bei plakatas, kurie iš tiesų atspindėjo mane kaip kandidatą ir mano požiūrį.

 

 Taigi kaip jautiesi išrinktas prezidentu? Kokios emocijos užplūdo sužinojus, kad tave išrinko?

Jaučiuosi labai gerai ir tikiu, kad MBG moksleiviai nesuklydo. Emocijos, žinoma, buvo puikios, pergalė jau buvo prognozuojama man iš anksto, tačiau iš tiesų nebuvau tikras iki paskutinės minutės, kol sužinojau, kad tapau prezidentu.

 

Ko norėtum palinkėti MBG bendruomenei šiais mokslo metais?

 Palinkėsiu visada siekti užsibrėžto tikslo ir nuolatos turėti svajonę, nes, kas gali svajoti, tas gali ir tai įgyvendinti. 

 

 

Kornelija Juknytė, IIb

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Išrinktas gimnazijos mokinių prezidentas (2013)

Išrinktas naujas MBG prezidentas Vilius Šlapelis

 

   Šiųmečiai Mykolo Biržiškos gimnazijos prezidento rinkimai mokykloje sukėlė didelį šurmulį. Atrodo, neliko nė vieno gimnazisto, neįsitraukusio į rinkiminę veiklą.  Iš trijų į prezidentus kandidatavusių mokinių – Robertos Kovalevskajos, Dovilės Daugvilaitės ir Viliaus Šlapelio - rinkimus spalio 25 dieną didžiule balsų persvara laimėjo IIa klasės mokinys Vilius Šlapelis.

   Kandidatų į prezidentus rinkiminės kampanijos prasidėjo likus kelioms dienoms iki rinkimų. IIIg klasės mokinė Roberta Kavalevskaja į facebook.com puslapį įkėlė vaizdo medžiagą, kurioje išvardijo visus teiginius, kodėl MBG bendruomenė prezidente turėtų išrinkti būtent ją. Jos pasakyta kalba aktų salėje ir motyvacinis laiškas taip pat pasirodė rimti ir užtikrinti. Rinkimuose ji surinko 185 balsus, taip likdama antrojoje vietoje.

   Dovilė Daugvilaitė, taip pat IIIg klasės mokinė, sakydama savo rinkiminę kalbą gimnazijoje, daugumai pasirodė kaip labai reikli ir tikslo siekianti asmenybė, tačiau, daugelio nuomone, jos griežtumas greičiausiai ir pakišo koją rinkimuose. Ji surinko mažiausiai iš kandidatavusiųjų – 63 balsus.

   Na, o mūsų jau išrinktasis MBG prezidentas Vilius Šlapelis pasižymėjo aktyvia agitacija: antradienio rytą (spalio 22 d.) mokiniai, įeidami į mokyklą, ant durų pastebėjo rinkiminius Viliaus Šlapelio plakatus. Tačiau, įėję į mokyklos vidų, suprato, kad jie kabo visur: tiek ant valgyklos ar sporto salės durų, prie rūbinės, ant daugelio kabinetų durų ir netgi klasėse. Daugeliui gimnazistų tai buvo netikėta ir smagi staigmena, tikriausiai ir lėmusi šio kandidato sėkmę. Paklausinėjus mokinių, pasidaro aišku, kad juos papirko Viliaus paprastumas, humoro jausmas, gerai rėžta rinkiminė kalba aktų salėje ir nesišvaistymas tuščiais pažadais. Jis surinko netgi 287 rinkėjų balsus iš visų 545 balsavusių biržiškiečių. Vilius Šlapelis savo motyvaciniame laiške sako, kad turi daug patirties projektuose, susijusiuose su ekonomine bei politine veikla, priklauso konservatyvaus požiūrio jaunimo organizacijai, dalyvauja nuolatinėse Mokomojo Europos parlamento sesijose. Jis yra įsitikinęs, kad ši patirtis pravers einant MBG prezidento pareigas ir įgyvendinant reformas.

   Tad, jei tiki jis, tikime ir mes, išrinkę Vilių prezidentu, ir laukiame pirmųjų pokyčių ir projektų įgyvendinimo. Sėkmės, Prezidente, mes tikime Tavimi!

 

Kornelija Juknytė, IIb

FUNGAMA+IT

FUNGAMA+IT

 

    Lapkričio 28 d. (ketvirtadienį) gimnazijos aktų salėje vyko tradicinis Vilniaus miesto gimnazijų FUNGAMA+IT  konkursas. Šiais metais dalyvavo septynios komandos antrokų iš skirtingų Vilniaus gimnazijų:

Simono Daukanto „π ragas“, Mykolo Biržiškos „Kalkių pienas“, Žirmūnų „Homo Sapiens“, Žvėryno „Žvėryno šeima“, Jono Pauliaus II „Obuolys“, Jėzuitų „Teamstasė“ ir Žemynos „Pasaulis“.

   Konkurso programą sudarė prisistatymas, žaibo turnyras, retorika tema „Ar internetas visada draugiškas?“, matematikos užduotys, klausimai ekrane, chemijos užduotys, „Suskaičiuok“ užduotis (klausant Marijono Mikutavičiaus dainos reikėjo suskaičiuoti, kiek kartų jis padainuos žodį „myliu“), biologijos klausimai, informacinių technologijų užduotis, logika, fizika ir muzikinės sąsajos (iš šešių pagrotų dainų reikėjo rasti bendrą sąsają su tiksliaisiais mokslais). Iš tiek daug konkurso etapų galime spręsti, kad renginys nebuvo trumpas - truko apie dvi valandas.

   I ir II vietą pasidalino ir vienodą taškų skaičių surinko Mykolo Biržiškos ir Jėzuitų gimnazijos. III vieta atiteko Žirmūnų gimnazijai.

   Sveikiname nugalėtojus ir dalyvius!

Aušrinė, I b

Maisto banko akcija

MBG-iečiai Maisto banke    

 

   MAISTO BANKAS - tai akcija, skatinanti žmones aukoti sunkiau gyvenantiems, pavyzdžiui: vienišoms mamoms, seneliams, daugiavaikėms šeimoms ir t.t.    

   Taigi smagu, kad Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje mokosi ne tik linksmi, draugiški, originalūs, bet ir geri, dosnūs mokiniai. Šiemet MAISTO BANKO akcijoje dalyvavo kaip niekada daug MBG-iečių - savanorių.   

   Nuoširdžiai AČIŪ nuo visų, tiek organizatorių, tiek nuo žmonių, kurie dalyvavo akcijoje, ir, žinoma, nuo žmonių, kurie Jūsų dėka gyvens lengviau. Be Jūsų pagalbos nebūtume surinkę rekordinio skaičiaus maisto, sukėlę tiek šypsenų ir susidomėjimo ir, aišku, puikiai praleidę laiko.   

   Tikimės, kad kitąmet prisidės dar daugiau MBG-iečių.   

  

Agnė Chmeliauskaitė, Ic

Išrinkti geriausi gimnazijos skaitovai

Gimnazijos Skaitovų konkursas

 

2014 m. sausio 23 d. aktų salėje vyko tradicinis kasmetinis gimnazijos skaitovų konkursas. Šiemet jis skirtas Kristijono Donelaičio gimimo 300-osioms metinėms paminėti. Konkurso vedėjai Silvija Kalinauskaitė ir Paulius Prasauskas, III a klasės mokiniai, konkursą pradėjo K. Donelaičio „Metų“ ištrauka iš „Žiemos rūpesčių“.

 Į konkurso vertinimo komisiją buvo pakviestas aktorius Juozas Gaižauskas, kuris pasakė daug vertingų pastabų jauniesiems skaitovams, gyrė juos už gyvumą, drąsą, laisvumą scenoje.

 Šiemet pasirinktus kūrinius skaitė 21 dalyvis, kompetentinga komisija išrinko geriausius:

I vietos nugalėtoja Greta Kvedaraitė, III b klasės mokinė,

II vietos nugalėtojas Jokūbas Tumasonis, IV e klasės mokinys,

III vietą pasidalino Dovilė Daugvilaitė, III g klasės mokinė, ir Goda Polikaitytė, II d klasės mokinė.

 

I ir II vietų nugalėtojai dalyvaus vasario 6 d. vyksiančiame miesto konkurse.

 

Ekspedicijos VORKUTA 2013 pristatymas

2014 m. kovo 17 d. gimnazijos bendruomenei ekspediciją į Vorkutą - lietuvių tremties vietas - pristatė patys ekspedicijos dalyviai: Seimo narys Paulius Saudargas ir jo bendražygės Roberta Firavičiūtė ir Vaida Stungytė. Ekspedicija vyko 2013 m. vasarą.

   Vorkuta - Rusijos miestas, į kurį buvo tremiami daugiau nei 90 skirtingų tautų žmonės. Šiame mieste žmonių rankomis buvo pastatytas geležinkelis, nežmoniškomis sąlygomis kasama anglis ir statomi pastatai. Tremtiniai ir politiniai kaliniai kentė badą, šaltį, nuolatinį fizinį skausmą ir baimę.      

   Ekspedicijos dalyviai pasakojo apie aplankytus miestus, tremties vietas, tremtinių kapavietes, kurias tvarkė. Jiems pavyko labai autentiškai perteikti Vorkutoje tvyrančią mirties atmosferą, nuteikti mūsų gimnazistus pasiryžti saugoti šią neįkainojamą istorijos pamoką ir ją perduoti ateities kartoms, kad tokie dalykai daugiau nepasikartotų.

Agnė Chmeliauskaitė, Ic

Gražių žiemos švenčių!

Savaitė BE PATYČIŲ

Kovo 11-osios minėjimo šventė

   Kovo 11-osios minėjimo šventėje gimnazijoje dalyvavo ir asmenine istorine patirtimi dalijosi buvęs Mykolo Biržiškos gimnazijos mokinys, MISIJA SIBIRAS 2013 dalyvis Matas Kasperavičius. Renginį vedė abiturienatai Daina Žardeckytė ir Jaunius Maževičius, dainavo mokytojos Aušros Norvilaitės vadovaujama vokalo studija.

   Renginio vedėjai Daina ir Jaunius sveikino ir linkėjo gražios šventės tokiais žodžiais:

,,Norime palinkėti, kad atrastume jėgų būti vieningi, kad atgimtų pasitikėjimas savimi ir šalia esančiu, kad vėl širdyse pažadintume ryžtą kurti gyvenimą. 1990 m. kovo 11-ąja Lietuvos žmonės dar kartą patvirtino savo pasirinkimą būti laisviems, gyventi ir kurti laisvoje valstybėje. Laisvė - ypatinga vertybė. Nepakanka ją iškovoti. Ją būtina saugoti. Laisvė, kaip vertybė, turi būti nuolat patvirtinama, įrodoma kasdieniu savo gyvenimu ir atsakomybės už ją supratimu. Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos proga linkime visiems būti laisviems pirmiausia savyje. Linkime vilties, kantrybės ir tikėjimo rytdiena einant nesibaigiančiu Laisvės keliu. Kovo 11-oji – Nepriklausomybės atkūrimo diena – viena iškiliausių mūsų šalies istorijos datų. Į ją mes ėjome per skausmingus išbandymus, tikėjimą ir ryžtą turėti laisvą ir nepriklausomą valstybę ir kurti savo, o ne kitos šalies istoriją. Pasitikdami Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną būkime verti tų pasiekimų ir išgyvenimų. Tikimės, kad visiems mums užteks išminties, geros valios, santarvės, ryžto ir tikėjimo žengti toliau laisvės keliu bei įveikti ir šiandienos, ir rytdienos iššūkius.“

 

Laura Aliukonytė, IVb

   Mykolo Biržiškos gimnazijoje praeita savaitė, kaip ir kasmet, buvo skirta paminėti kovą su patyčiomis. Juk patyčios – bene daugiausiai susirūpinimo kelianti problema visuomenėje. Taigi kaip su jomis kovojama mūsų gimnazijoje?

   Visų pirma, šiemet savaitė be patyčių gimnazijoje minima kiek kitaip nei įprasta.Buvo kuriamas visame pasaulyje garsaus tipo filmukas ,,We are happy from MBG“. Jame nusifilmavo daugelio klasių moksleiviai, jie linksmai šokdami ir šypsodamiesi nešė pasauliui žinią, kad MBG mokiniai yra gerai nusiteikę ir tolerantiški vieni kitiems. Taip pat mokyklos koridoriuose visą savaitę buvo vykdomos įvairios akcijos, skirtos patyčių prevencijai: buvo rodomi trumpametražiai filmukai, įkurtos laisvalaikio zonos: kas norėjo, galėjo pažaisti šachmatais, vyko rankų lenkimo varžybos. Per šias akcijas gimnazijos moksleiviai turėjo progą geriau pažinti vieni kitus, o susibėgus drauge laikas buvo leidžiamas smagiai ir mintys apie patyčias net nelindo į galvą. Penktadienį sulaukėme visą savaitę filmuoto ir nekantriai laukto „We are happy from MBG“ vaizdo klipo premjeros. Kiek vėliau vidiniame mokyklos kiemelyje, susirinkus gausiam moksleivių būriui, vyko mokyklos šokėjų pasirodymai, o paskui mokiniai susikibę už rankų sustojo taip, kad suformuotų besišypsantį veiduką, kuris buvo įamžintas ir liko kaip įrodymas, jog Mykolo Biržiškos gimnazistai yra draugiški ir pakantūs vieni kitiems, susiburiantys draugėn dėl kilnių tikslų. Linkime, kad gyvenime patyčių nebūtų!

Kornelija Juknytė, IIb

Su knygomis į Viekšnius

   

   Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai surengė akciją „Dovanokime knygų Viekšnių bibliotekai“. Tai prof. Mykolo Biržiškos tėviškėje Mažeikių rajone Viekšniuose esanti biblioteka. Taigi 2014 m. kovo 14 d. septintą valandą ryto mokiniai su dėžėmis, pilnomis knygų, išvyko į Viekšnius. Šiame miestelyje gyvena nedidelė, draugiška bendruomenė, mėgstanti skaityti knygas. Jų biblioteka kukli, bet jauki. Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai jos lentynas papildė naujomis knygomis. Mokiniai svečiavosi ne tik bibliotekoje, bet ir aplankė Viekšnių gimnaziją, kurioje juos maloniai pasitiko šios mokyklos bendruomenė. Per susitikimą buvo pasirašyta sutartis, kurioje numatyta, kad Mykolo Biržiškos ir Viekšnių gimnazijos bendradarbiaus ateityje. Teatro studijos „Žmogonai“ aktoriai padovanojo spektaklį „Knygnešio byla ir Amerika pirtyje“. Šis originalus spektaklis skirtas Knygnešių dienai paminėti. Mokiniai ne tik vaidino, bet ir susipažino su Viekšnių gimnazijos savivalda. Ją sudaro kelios šaunios mergaitės, kurios papasakojo apie savo mokyklos tradicijas, renginius bei šiokiadienius. Šioje kelionėje gimnazistai patyrė gerų įspūdžių, visi grįžo laimingi bei puikiai nusiteikę, džiaugėsi susiradę naujų pažįstamų. Lauksime Viekšnių gimnazijos moksleivių mūsų mokykloje.

 

Paulė Jakštaitė

bottom of page