top of page

Tarptautinio daugiašalio Erasmus+ projekto „Train, Enjoy, Act in Museums“ šalių partnerių susitikimas Lietuvoje

 

2022 m. spalio 10– 14 d. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko ketvirtasis tarptautinio daugiašalio Erasmus+ projekto „Train, Enjoy, Act in Museums“ šalių partnerių susitikimas, kuriame dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Turkijos, Danijos, Italijos bei Lietuvos. Dalis svečių mokinių gyveno mūsų gimnazistų šeimose.

Projekto koordinatoriai aptarė tolesnę projekto eigą, planus bei pasiektus rezultatus. Kadangi šis susitikimas buvo skirtas Lietuvos etnografijai, projekto dalyviai turėjo galimybę išgirsti lietuvių liaudies dainas bei sutartines, atliekamas mūsų gimnazistų, ragauti I ir II klasių mokinių keptų pyragų bei naminės duonos, susipažinti su lietuviškomis tradicijomis bei kultūra. Svečiai dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus senamiestį, lankėsi Seime, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, Gintaro muziejuje, Pinigų muziejuje, Trakų pilyje, Užutrakio dvaro sodyboje, Molėtų etnokosmologijos muziejuje, Valdovų rūmuose, dalyvavo vilnos vėlimo edukacijoje, turėjo galimybę pasigrožėti Lietuvos gamta nuo Mindūnų apžvalgos bokšto, Angelų kalvos bei Pūčkorių atodangos. Programą vainikavo sertifikatų ceremonija Belmonto restorane.

Kitas susitikimas vyks 2023 metų birželio mėnesį Danijoje.

 

 

Skaistė Sadauninkaitė,

projekto koordinatorė,

2022-10-31

Nuotrauka prie MBG visa grupė TEAM.jpg

Tarptautinio daugiašalio Erasmus+ projekto „ Mes skaitome, vadinasi, mes esame“ šalių partnerių susitikimas Lietuvoje

 

2022 m. gegužės 2–6 d. Mykolo Biržiškos gimnazijoje įvyko tarptautinio daugiašalio Erasmus+ projekto „Mes skaitome, vadinasi, mes esame“ šalių partnerių susitikimas Lietuvoje. Po du mokytojus ir po penkis mokinius atvyko iš Turkijos, Rumunijos, Lenkijos bei Graikijos mokyklų. Dalis svečių mokinių gyveno mūsų gimnazistų šeimose. Visi turėjo unikalią galimybę tobulinti anglų kalbos žinias, susipažinti su kitomis kultūromis iš arčiau, gerinti socialinius bei bendravimo įgūdžius, dalintis gerosiomis patirtimis. Susitikimo metu svečiai apžiūrėjo mūsų gimnaziją, mėgavosi „Chorų karų“ nugalėtojų dainomis ( II c ir II d klasės), dalyvavo šokių ir meno pamokose, ragavo gimnazistų keptų pyragų. Kiekviena šalis turėjo atlikti namų darbus - sukurti ir įgarsinti elektroninę pasirinktos pasakos motyvais knygą, kuri būtų iliustruota mokinių piešiniais. Jos taip pat buvo pristatytos susitikimo metu. Svečiai lankėsi Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje bei VU bibliotekoje, kur galėjo ne tik apžiūrėti skaityklas, knygų saugyklas, archyvus bei kitas paslaptingas bibliotekų vietas, bet ir turėjo galimybę dalyvauti edukacijose. Buvo aplankyti Vilniaus Senamiestis, Seimas, Pinigų Muziejus, Trakų pilis, Angelų kalnas, Kernavės archeologinis muziejus bei piliakalniai, Mindūnų apžvalgos bokštas, Molėtų etnokosmologijos muziejus, Belmontas, organizuota edukacija „Meniškame kaime“. Kiekviena vieta stebino ir žavėjo bei kvietė svečius dar kartą sugrįžti į Lietuvą.

Skaistė Sadauninkaitė,

projekto koordinatorė,

2022-05-10

Tarptautinio ERASMUS+ projekto „We Read Therefore We Are“ susitikimas Lenkijoje, Lodzėje

Kai mūsų auklėtoja, projekto koordinatorė Skaistė Sadauninkaitė, į klasės grupę parašė, kad ieško kelionei penkių žmonių, mes galvojome, kad kelionė bus trumpa ir vyks šalies viduje. Tačiau 2022 m. balandžio 3 d. penkios I b klasės merginos, auklėtoja ir lietuvių kalbos mokytoja Regina Kačinskienė  pajudėjome link Lodzės, kultūromis persipynusio Lenkijos miesto, kur mūsų laukė neįtikėtinas nuotykis.

Pirmąją dieną keliavome. Išvykome iš Vilniaus autobusų stoties 11 h ryte. Kelionė buvo ilga ir varginanti, tačiau atradome veiklos: bendravome, skaitėme knygas, stebėjome vaizdus pro langą bei klausėmės įvairių kalbų, kuriomis kalbėjo kitataučiai. Vėlai vakare atvykome į oro uostą pasiimti komandų iš Turkijos ir Rumunijos. Vykstant link lenkų mokyklos autobuse dainavome, keli vaikinai iš Turkijos netgi pradėjo šokti. Taip susipažinom ne tik su pirmaisiais žmonėmis, bet ir įsigijome gerbėjų.

Antrąją dieną visos penkios komandos susibūrėme kartu į vieną vietą. Mūsų laukė kūrybinis darbelis klausantis muzikos ir ekskursija po mokyklą. Vėliau mūsų laukė kelionė, apimanti net keturias kultūras. Pietums gavome paragauti neįprastų koldūnų, kurie, tiesą sakant, pasirodė įdomaus skonio. Nors ties pietumis ir baigėsi mūsų programa, popamokinę ekskursiją vedė mus į savo šeimas priėmę lenkai ir jų draugai. Pasivaikščiojome po ilgiausią Lodzės gatvę Piotrkovską ir aplankėme tikrai neįtikėtinai didelį prekybos centrą Manufaktūrą, kuriame smagiai pažaidėme boulingą ir Starbucks kavinėje išgėrėme kavos.

Trečiąją dieną aplankėme ir Filologijos departamentą Lodzės universitete, kur tapome lietuviškomis žvaigždutėmis. Vienas mokytojas iš Turkijos, mūsų dainų gerbėjas, paprašė padainuoti ir įrašė pasirodymą. Sulaukėme daug palaikymo ir iš kitų komandų. Vakare  laukė picų ir dainų vakarėlis mūsų naujųjų draugų būry.

Ketvirtąją dieną turėjome galimybę ne tik sužinoti, kaip buvo rašomos, spausdinamos pirmosios knygos ir gaminamas popierius, bet ir patys viską išbandyti. Iki šiol dar išlikęs didelis įspūdis. Šiek tiek vėliau vykome į labai gražų Torunės miesto senamiestį. Aplankėme Nikolo Koperniko gimtuosius namus, kepėme meduolius ir sužinojome jų sudėtį bei receptą. Tikrai nelengvas darbas.

Penktąją dieną aplankėme anksčiau minėtą ilgiausiąją gatvę Piotrkovską ir jos kampelius, kuriuose slypėjo daug meno paslapčių ir darbų. Taip pat pasigrožėjome bažnyčia ir dar įdomesne Arkikatedros bazilika. Diena gal ir atrodė trumpa, tačiau ji tuo nesibaigė. Kaip ir visi turistai, norėjome nusipirkti suvenyrų ir visokių menkniekių, bet... Visada yra bet. Mūsų planas apsipirkti baigėsi tuo, kad teko panaudoti savo pirmosios pagalbos įgūdžius, nes vienas lenkas sugalvojo šokti iš tramvajaus ir prasiskėlė galvą. Galima tik padėkoti mūsų merginoms, kurių dėka viskas baigėsi laimingai.

Paskutinę dieną susirinkome nuostabioje vietoje, viešojoje bibliotekoje, Mediateka Piotrków Trybunalsk mieste. Ten ne tik pamatėme knygų, bet  ir sužinojome, kokios šiuolaikiškos gali būti išmaniosios bibliotekos,  taip pat pasidžiaugėm dalele išradimų, kuriuos galima rasti ir Koperniko muziejuje Varšuvoje. Likusią laiko dalį praleidome su savo šeimomis. Atėjus vakarui, kad ir kaip buvo liūdna, turėjome palikti naujuosius draugus. Važiuodamos turėjome šiek tiek laiko pabendrauti su rumunų komanda, kuriuos palikome oro uoste, na, o mes tęsėme kelionę į Varšuvą, iš kurios pajudėjome į mylimą Lietuvėlę. Kas verkė, kas juokėsi, kas dainavo...

Rugilė Kiškytė, I b klasės gimnazistė,

2022-05-11

Italija 2022 ERASMUS+

2022 metų kovo 6-12 dienomis gavome išskirtinę progą sudalyvauti tarptautiniame daugiašaliame ERASMUS+ projekte „Train, Enjoy Act in Museums TEAM“ Italijoje, kuriame susipažinome su moksleiviais iš Danijos, Turkijos ir Italijos mokyklų. Ši kelionė, gaila, bet skyrėsi nuo įprastinių: dėl sparčiai plintančios COVID pandemijos negalėjome apsistoti vietinių gyventojų šeimose ir geriau pažinti nuostabią italų kultūrą. Tačiau tikrai nenusivylėme, nes apsigyvenome turizmo nepaliestame Apulia regione, Poggiardo mieste. Ten susipažinome su gyvąja pietų Italijos kultūra, klausėme tradicinės serenados, apsilankėme įvairiuose muziejuose ir grožėjomės stulbinančiu kraštovaizdžiu. Iš saulėtosios Italijos grįžome prisisėmusios daug naujų įspūdžių, idėjų bei gerų prisiminimų. Šis projektas suteikė mums nuostabią galimybę giliau pažinti ne tik pačią Italiją, tačiau ir susipažinti su kitų tautų bendraamžiais atstovais. Kartu su mumis vyko anglų kalbos mokytojos Skaistė Sadauninkaitė, Lijana Pabalienė, Miglė Ogorodnikovienė.

Italai - gana svetinga tauta. Mokykloje mokiniai bei mokytojai pasitiko mus draugiškai, šiltai bei su šypsenomis - aprodydami mokyklą, jie pasakojo apie savo kasdienybę, supažindino mus su akademine kultūra. Kadangi kraštas, kuriame apsistojome, nėra labai populiarus tarp turistų, čia buvo truputį sunkiau susikalbėti su italais parduotuvėse ar restoranuose anglų kalba, tačiau šie visada noriai su mumis bendraudavo bei išreikšdavo savo svetingumą šiltu priėmimu ir paslaugumu. Būdamos Italijoje bendravome ne tik su vietiniais mokiniais. Šiame projekte mes turėjome nuostabią galimybę susipažinti ir pabendrauti su mokiniais iš Turkijos ir Danijos. Labai buvo įdomu pažinti žmones iš skirtingų pasaulio kampelių. Dažnai kalbėdavome apie savo pomėgius, klausomą muziką, įvairias veiklas ir patirtis. Manau, kad būtent tai ir paskatino suprasti, kokie mes esame skirtingi, bet kartu ir panašūs, atrasti tai, kas mus sieja. Kadangi mokiniai iš Danijos buvo keleriais metais vyresni už mus ir ne visi italai  kalbėjo angliškai, ne su visais pavyko susidraugauti taip, kaip tikėjomės, tačiau tai tikrai nesutrukdė patirti nuostabių prisiminimų ir nuotykių. Mums atiteko LABAI nuostabūs apartamentai. Turėjome tris aukštus. Pirmame gyveno mokytojos, antrame mes, o trečiame aukšte, ant stogo, buvo terasa, iš kurios matėsi beveik visas Poggiardo miestelis.

Apartamentuose buvo pilna nuotraukų (spėjome, kad ten savininkų šeima), knygų, paveikslų, labai skoningų dekoracijų. Gyvenimas ne šeimoje gal šiek tiek ir sumažino itališkos kultūros pažinimą, bet gyvendamos kartu labiau susidraugavom tarpusavyje ir su mokytojom. Gyvendamos Poggiardo mieste, nebuvome visą savaitę tik jame, taip pat aplankėme Lecce, Otranto miestelius. Lecce - didžiausias Apulia regiono miestas, o Otranto - miestelis prie jūros. Visi miestai, kuriuose buvome, turi panašų ir tikrai gražų kraštovaizdį. Poggiardo miestelis yra gana mažas ir tylus, bet tikrai buvo įdomu aplankyti ir kitus. Ir kalbant apie maistą. Pica, makaronai, ledai, pyragaičiai, kava… Visa tai ateina į galvą, išgirdus žodį Italija. Buvo labai gera dieną pradėti su puodeliu kavos, netoli nuo apartamentų, kuriuose apsigyvenome Poggiarde, esančioje kavinukėje. Taip pat įdomu ir smagu buvo paragauti įvairių tradicinių patiekalų, įvairių rūšių picų, makaronų. Tiesą pasakius, jau įpusėjus kelionei ėjome į parduotuvę pirkti vaisių ir pradėjome kalbėti apie sriubos virimą, nes miltiniai patiekalai pradėjo atsibosti. Tačiau dabar su nostalgija prisimename Italijos virtuvę ir skonių įvairovę.

 

Ada Putaitė, Lukrecija Stonytė IIg, Justė Sinkevičiūtė IIe, Gerda Sadauskaitė IIf, Gita Rimkutė IId

2022-05-11

We read therefore we are logo.jpg

WE READ, THEREFORE, WE ARE – viešnagė Rumunijoje

 

   Mes negalėjome patikėti, kad dėl pandemijos du kartus perkelta kelionė dar gali įvykti. Tačiau mūsų maldos buvo išgirstos ir 2021 m. spalio 17 d. mes atvykome į Rumuniją, kurioje vyko Erasmus+ projektas WE READ THEREFORE WE ARE  („Mes skaitome, vadinasi, mes esame“). Mūsų komandą sudarė penki mokiniai iš II, III ir IV klasių bei dvi mokytojos: projekto koordinatorė anglų k. mokytoja Skaistė Sadauninkaitė ir teatro mokytoja Aldona Ramelienė.

  Pirmoji diena buvo smagi, tačiau labai sunki, nes nuo pat ankstaus ryto iki vėlaus vakaro keliavome į Rumuniją, Bacău miestą. Tačiau antroji diena su kaupu atpirko kelionės vargą - mokykloje mus šiltai pasitiko pradinukai su duonos rieke ir druska, o einant koridoriumi mus garsiai pasveikino atvykus į Rumuniją. Tuomet susipažinome su kitų projekto šalių mokiniais iš Lenkijos, Rumunijos, Graikijos ir Turkijos, išklausėme pristatymus apie jų šalis ir mokyklas bei prisistatėme patys. Taip pat turėjome garbės susitikti su Bacău miesto meru bei pasivaikščiojome miesto parke, nuspalvintame rudeniniais lapais.

Kitą dieną visi drauge žiūrėjome įkvepiantį filmą „Wonder“, jį aptarėme bei kūrėme knygai naują, unikalų viršelį. Vėliau dalyvavome fizinio ugdymo pamokoje, kurioje galėjome varžytis estafetėse, žaisti krepšinį ar stalo tenisą. Šios pamokos metu susibičiuliavome su fizinio ugdymo mokytoju ir netgi kartu žaidėme stalo tenisą!

  Ketvirtą dieną mūsų laukė dar nematytas kalnų kraštovaizdis ir nuotykiai. Apie tris valandas autobusu vykome į Transilvanijos regioną, kur mūsų akis glostė rudens spalvomis nusidažę Karpatų kalnai. Juose paragavome šiek tiek adrenalino – važiuodami smagiais atrakcionais drebinome kinkas ir kartu matėme nuostabų Rumunijos kraštovaizdį! Šiame regione taip pat aplankėme ir du istorinius muziejus bei katalikų bažnyčią, kuri kasmet pritraukia tūkstančius piligrimų iš viso pasaulio.

Penktą dieną irgi praleidome labai turiningai. Pirmąją dienos dalį aptarėme kūrinį "Youth Everlasting And Life Without Death" bei įkūnijome ją gamindami teatro lėles pagal pasakos veikėjus. Tada apsilankėme Bacău miesto centre ir teatre. Ten susitikome su teatro aktoriumi, jis mums pravedė kelis improvizacinius žaidimus, kurių metu supratome, kad teatras nepaiso skirtingų kalbų barjerų. Taip pat apsilankėme planetariume, o visi drauge dieną pabaigėme bendrame atsisveikinimo vakarėlyje, kuriame smagiai šokome bei šnekučiavomės su kitais projekto dalyviais.

  Paskutinę projekto dieną aptarėme pasaką "Jack and the Beanstalk", žiūrėjome vieni kitų pastatytų spektaklių įrašus bei žaidėme paskutinius žaidimus drauge. Galiausiai, pildėme šios kelionės dienoraštį bei rašėme šiltus palinkėjimus vieni kitiems. Apsikeitę gražiais žodžiais baigėme šią įspūdžių kupiną kelionę ir spalio 23 d. atvykome į išsiilgtą Lietuvėlę.

Mes širdyje dar ilgai prisiminsime šiltą projekto dalyvių bendravimą, dar jausime skaniojo tradicinio deserto „papanași” skonį ir išskėstomis rankomis lauksime dalyvių atvykstant į Lietuvą!

 

Aistė Kvietkauskaitė ir Elena Navickaitė (III d)

2021-11-03

untitled-1_94.png

WE READ THEREFORE WE ARE

  Tarptautiniai mokinių mainų projektai suteikia galimybę vykti į užsienio šalis bei pažinti jų kultūrą, mokymo sistemą ir, be abejonės, pabendrauti su daug įdomių žmonių. Daugiašalis dvejų metų tarptautinis Erasmus+ projektas WE READ THEREFORE WE ARE („Mes skaitome, vadinasi, mes esame“), kuriame dalyvauja Lietuva, Lenkija, Rumunija, Graikija, Turkija, prasidėjo mokinių ir mokytojų savaitės (2019-11-17–2019-11-23) vizitu į Turkiją – pagrindinę projektą koordinuojančią šalį.

  Vieną lapkričio sekmadienio popietę MBG tarptautinio projekto koordinatorė mokytoja Skaistė, ugdymo skyriaus vedėja Aurelija ir mes, penkios gimnazijos trečiokės, išvykome savaitei į pirmąjį projekto susitikimą Turkijos Izmiro mieste.  Iš pradžių nežinojome, ko tikėtis, tik be galo džiaugėmės, kad gavome tokią retą galimybę. Ši patirtis pranoko visus mūsų lūkesčius.

  Savaitę prieš kelionę visos buvome labai užimtos, tad per daug mąstyti apie artėjantį nuotykį tiesiog nebuvo laiko, tačiau jo labai laukėme. Įsėdusios į lėktuvą supratome, kad viskas tikra, o nusileidusios Izmire, Turkijos mieste, – kad kelio atgal nebėra. Kelionės tikslą pasiekėme anksti ryte, spėjome kelias valandas nusnūsti ir pradėjome įspūdžių pilną savaitę. Pirmadienį susipažinome su projekte dalyvaujančia ir projektą koordinuojančia Izmiro privačia mokykla „EN Koleji“, kuri dar visai jauna, tačiau turi gražią viziją – išugdyti ne tik išsilavinusius, bet ir gerus žmones, kurie gerbia kitus, pasitiki savo jėgomis ir yra pasiruošę gyvenimo iššūkiams. Tam didelę reikšmę turi mokykloje dirbantys žmonės – vadovai ir mokytojai. Jie – labai šilti ir draugiški. Nors su kai kuriais bendravome visai nedaug, jie visada nusišypsodavo, prieidavo ir apkabindavo, o po ten praleistos savaitės atrodė, kad jie geri mūsų draugai. Susidraugavome ne tik su mokytojais, bet ir su šeimomis, kurios draugiškai priėmė mus į savo namus. Turkai – be galo svetingi ir rūpestingi žmonės, šeimos visuomet pasirūpindavo, kad būtumėme sočios, netgi per daug sočios. Vaikinai, kurių šeimose gyvenome, – labai rūpestingi ir paslaugūs, pamažu tapome gerais draugais. Kelionėje ne tik pažinome turkų kultūrą, virtuvę bei žmones, bet ir šiek tiek pakeliavome po miestą, kuriame gyvenome, – Izmirą ir aplinkines vietas. Izmiras – didelis miestas, turintis tiek gyventojų, kiek yra visoje Lietuvoje. Jame gausu įdomių architektūros paminklų, kaip garsusis miesto laikrodžio bokštas ar senos mečetės. Taip pat šis miestas – vienas pagrindinių Turkijos uostų. Aplankėme šalia esantį antikinį miestą Efesą, kurio griuvėsiai užgniaužia kvapą, Nazarkoj miestelį, kuriame iš stiklo gaminamos garsiosios turkiškos akutės, apsaugančios nuo blogio, kalnuose esantį įspūdingą Sirinčės miestelį.

  Dar prieš išvykstant iš Vilniaus mokytoja Skaistė pasakojo, kad paskutinę kelionės dieną daugumai ištrykšta ne viena ašara. Tada ja nepatikėjome, tačiau oro uoste su visais atsisveikindamos šluostėmės ašaras. Per savaitę pamilome turkų žmones, kultūrą ir patyrėme tiek daug nuostabių įspūdžių. Ši savaitė buvo viena iš labiausiai šypsenų ir juoko kupinų savaičių gyvenime. Tikimės, kad projektui gegužės mėnesį sustojus Lietuvoje, kiti apie savaitę, praleistą čia, galės pasakyti tą patį.

 

 

Gustė Šuliauskaitė (III f)

2019-12-02

 

TEAM

 

 

Mūsų gimnazija yra viena iš partnerių tarptautiniame daugiašaliame ERASMUS+ projekte „Train, act, enjoy in museums TEAM“, jame dalyvauja mokyklos iš Danijos, Italijos ir Turkijos. 2021 metų spalio 9–15 dienomis vyko projekto TEAM Erasmus+ mobilumas į Eskişehir, Turkiją. Šešias dienas praleidome gyvendami šeimose, kur susipažinome su Turkijos kultūra ir nuostabiu Eskişehir miestu. Pirmoje dienos dalyje vykdavo įvairios veiklos: lankėme muziejus, reflektavome bei susipažinome su moderniuoju menu. Antroji dienos dalis buvo skirta pažinčiai su miestu bei bendravimui su šeima. Parsivežėme daug naujų patirčių ir gerų prisiminimų: žmonės buvo išties svetingi, o kultūrų skirtumai traukte traukė domėtis viskuo aplink. Šis mobilumas davė galimybę palyginti žmonių rutiną, tradicijas, virtuvę. Iš tiesų, visi labai stebėjomės tokia gausia turkų virtuve. Ji buvo tikrai kitoniška nuo europietiškosios.

Projekto koordinatorė – gimnazijos anglų kalbos mokytoja Skaistė Sadauninkaitė.

 

Orinta Valavičiūtė, II g klasės mokinė,

2021-10-18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

untitled-1_94.png
2021-10-11_LT_TEAM
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis
2021-10-11
2021 spalis
2021 spalis
2021 spalis

Mokinių patirtis TALISMAV projekte

                                 

Lapkričio 1–8 dienomis Mykolo Biržiškos gimnaziją aplankė ypatingi svečiai – 6 mokiniai iš Ispanijos Madrido Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos. Jau ne pirmus metus šios dvi mokyklos dalyvauja Erasmus+ Talismav mainų programoje. Projekto tikslas – susipažinti su kitų šalių moksleiviais, pasidalinti turima patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų. Svečiai apsistojo mokinių šeimose, tai svarbi projekto dalis, nes pamatomas kasdienis šeimos gyvenimas.
       Aš pats priėmiau vieną iš ispanų. Ta savaitė buvo lyg saviugda, nes savo bemdraamžiu reikia rūpintis,  vis jį stebėti. Didžiąją dienos dalį buvome kartu, bendravome anglų kalba. Turėjome įvairių užsiėmimų: ispanai stebėjo lietuvių pamokas, aplankėme turistines Vilniaus vietas, vyko diskusijos, kūrėme rankdarbius, vykome į Anykščius, kur aplankėme arklio muziejų, kartu kepėme tradicinę juodą duoną. 
       Man per šią savaitę ypač įsiminė draugo iš Ispanijos ir šeimos tarpusavio bendravimas. Vakarienės prie vieno stalo, kur vyko diskusijos ir pokalbiai apie istoriją, politiką, paliko neišdildomą įspūdį. Taip pat patiko bendrauti, atrasti naujų dalykų. Labai laukiu pavasario, kai vyks šios istorijos tęsinys – mūsų gimnazijos mokiniai keliaus į Madridą.



I b klasės gimnazistas Vytautas Miškinis

2017-11-08

Mokytojų iš Ispanijos savaitės viešnagė

MBG žurnalistai dirba savo darbą – Irtautės ir Gintės parengtas interviu su svečiais iš Madrido:

  Praėjusią savaitę mūsų gimnazijoje viešėjo trys mokytojai iš Ispanijos, stebėjo pamokas, popamokinę gimnazistų veiklą ir renginius. Svečiai neslėpė susižavėjimo Mykolo Biržiškos gimnazija ir džiaugėsi, kad turėjo galimybę mus aplankyti ir pamatyti verdantį biržiškiečių gyvenimą.

  Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų klubas parengė debatus, aktualius visai Europai šiuo metu, o ypač mūsų svečiams. Šaunieji debatininkai diskutavo tema „Ar Katalonija turėtų būti nepriklausoma?“ ir taip į diskusiją įtraukė ir svečius iš Ispanijos. Mokytojams iš Ispanijos labai patiko debatai ir dėkojo mūsų gimnazistams už puikiai paruoštą diskusiją.

  Žurnalistės Gintė ir Irtautė pakalbino svečius iš Ispanijos ir džiaugėsi, jog šiems labai patiko viešėti mūsų gimnazijoje.

Kokią nuomonę susidarėte po savaitės svečiavimosi mūsų gimnazijoje?

  • Man labai patinka, kad jūs esate aktyvi mokykla, tiek daug geros energijos tvyro visoje gimnazijoje.

  • Nuostabu, kad jūsų gimnazijoje dėstant dalyką svarbi ne tik teorija, bet ir praktika. Taip pat Mykolo Biržiškos gimnazija labai graži ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, čia viskas taip šviesu, manau, kad tai padeda mokiniams mokytis ir geriau suvokti informaciją.

  • Pamokos, kurios čia vyksta, yra pateikiamos be galo įdomiai ir dauguma mokinių įsitraukia į diskusijas. Žinoma, negaliu pamiršti ir debatų, kuriuos mums pristatėte, tai buvo labai įdomi diskusija.

Galbūt pastebėjote kokių nors skirtumų ir panašumų tarp mūsų gimnazijos ir jūsų mokyklos Ispanijoje?

  • Žinoma, mūsų mokyklos labai skiriasi. Mokykla, kurioje dėstome, yra visai kitokiame rajone ir joje mokosi daugybė skirtingų socialinių sluoksnių mokinių, taip pat pas mus mokosi ir daug imigrantų.

  • Manau, panašumas yra toks, kad abiejose mokyklose mokiniai ir mokytojai yra laimingi, ir mūsų, ir jūsų mokiniai yra pasiruošę mokytis ir džiaugiasi galėdami tai daryti.

  • Tačiau mūsų mokyklos mokiniai nėra tokie aktyvūs kaip bižiškiečiai. Jų laikas mokykloje trunka tiek, kiek trunka pamokos, iš karto po pamokų jie bėga namo. Jūsų gimnazijoje mokiniai leidžia net savo laisvą laiką čia popamokinėse veiklose ar tiesiog mokydamiesi bibliotekoje.

Jeigu galėtumėte ką nors pakeisti Mykolo Biržiškos gimnazijoje, ką pakeistumėte?

  • Viskas čia yra tiesiog puiku. Aš norėčiau mokėti lietuviškai, kad galėčiau dar geriau pažinti jūsų mokyklą bei Lietuvos kultūrą.

  • Na, kadangi aš esu menų mokytoja, tai pridėčiau šiek tiek skulptūrų mokyklos viduje.

  • Mes pastebėjome, kad kieme, prie įėjimo, yra keletas itin gražių medinių skulptūrų, mums jos išties patiko. Viskas jūsų mokykloje tiesiog nuostabu.

  Ne tik svečiai iš Ispanijos džiaugėsi, kad galėjo susipažinti su mūsų gimnazijos žmonėmis, bet ir mums, biržiškiečiams, buvo smagu juos šiltai priimti ir supažindinti su Mykolo Biržiškos gimnazijos visuomene bei kultūra.

                                                                                                                                                                                                                                     IV b klasės gimnazistės

Irtautė Gutauskaitė ir Gintė Sprogytė

2017-10-11

   2017 m. spalio 1–6 dienomis sulaukėme svečių iš Madrido. Tai tarptautinio ERASMUS+ projekto TALISMAV partneriai – trys mokytojai iš José Luis López Aranguren mokyklos. Anglų kalbos mokytojai Ana Isabel Lobo Torre, Juan Manuel Palacios Somoza ir dailės mokytoja Inés Martín Masa visą savaitę stebėjo pamokas, kuriose MBG mokytojai dalijosi patirtimi.

  Gimnazijos anglų kalbos (Vaida Mickienė, Danutė Belovienė), lietuvių kalbos ir literatūros (Arūnas Dagys), matematikos (Alvydė Kuldienė), chemijos (Vilija Pautienienė) ir ekonomikos (Saulė Čepononienė) mokytojai demonstravo, kokius inovatyvius metodus galime taikyti pamokose. Gimnazijos žurnalistės iš IV b klasės Irtautė Gutauskaitė ir Gintė Sprogytė (žurnalistikos vadovė Aurelija Levulytė-Markevičienė) mokytojams iš Madrido pristatė žurnalistikos veiklą ir parodė gimnazijos elektroninio laikraščio svarbiausius ir įdomiausius puslapius.

  Muzikos mokytoja Daiva Merkienė pakvietė į Muzikos valandą, kurioje svečiai įsitikino, jog mūsų gimnazijos mokiniai ne tik stropiai mokosi, daug dirba per pamokas, bet ir yra talentingi. Erasmus+TALISMAV projekto partneriai turėjo galimybę stebėti debatus anglų kalba, juose buvo nagrinėjama Ispanijai aktuali tema (debatų klubo vadovė Miglė Ogorodnikovienė).

  Mūsų mažieji partneriai – „Vyturio“ pradinė mokykla – mielai priėmė svečius iš Madrido ir supažindino su pradinės mokyklos gyvenimu. Svečiai stebėjo integruotą gamtos ir informacinių technologijų pamoką ketvirtokams, muzikos pamoką antrokams, lankėsi jaunųjų žurnalistų klube.

  Tikimės, kad mūsų gimnazijos ir José Luis López Aranguren mokyklos bendradarbiavimas suteiks įvairios patirties, padės mokant ir mokantis.

  Išlydėję mokytojus atgal į Madridą, nekantriai laukiame iš Ispanijos grupės mokinių, kurie mus aplankys jau labai greitai.

 

ERASMUS+ projekto TALISMAV koordinatorė

anglų kalbos mokytoja Vaida Mickienė

2017-10-10

ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06

Ispanų savaitė Lietuvoje

   Saulėtą gegužės 3 dienos popietę Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Madrido. Pagaliau sulaukėme draugų iš Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos. Pas mus svečiavosi Alicia Bonilla Verdugo, Katherine Nicole Chavez Ortega, Jean Pierre Garzon Escobar, Daniel Kwapien, Nuria Molina Pineda, Kacper Wilga ir mokytojas Juan Manuel Palacios Somoza iš Fuenlabrados, Madrido.

  Savaitė buvo aktyvi. Mokiniai dalyvavo matematikos, technologijų, muzikos, ekonomikos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, šokių, chemijos pamokose. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai nepraleido progos pabendrauti su svečiais ir savarankiškai organizavo įvairias veiklas: „Atspėk muzikos kūrinį“, „Orientacinės varžybos gimnazijoje“ bei „MBG protmūšis“. Mokytojas Juan Manuel bendravo su trečios ir ketvirtos gimnazijos klasių mokiniais ir pristatė Ispanijos istorijos svarbiausius faktus.

  Po pamokų lankėme įdomias Vilniaus vietas. Mūsų gimnazijos mokiniai mielai dalijosi žiniomis ir angliškai pristatė lankomus objektus. Svečiai domėjosi Vilniaus katedros, Gedimino bokšto, Pilies bei Literatų gatvių, Bernardinų sodo, Šventos Onos bažnyčios, Aušros Vartų, Lietuvos Prezidentūros ir Vilniaus universiteto istorija.

  Svečiams ir mūsų gimnazijos mokiniams stengėmės suteikti galimybę mokytis ne tik tradicinėje aplinkoje, bet ir organizavome išvykas į Trakus, Kauną, Vilniaus televizijos bokštą bei Energetikos ir technikos muziejų.

Penktadienį per muzikos pamoką įgytas žinias taikėme Rumšiškėse šokių bei muzikos instrumentų pamokoje. Muzikinė grupė „Aldai “mokė lietuvių liaudies dainų ir šokių, supažindino su autentiškais lietuvių liaudies instrumentais ir suteikė galimybę sukurti muzikinę improvizaciją. Šiai pamokai abejingų nebuvo. Džiaugiamės turėję galimybę prisiliesti prie senosios lietuviškosios kultūros.

Trakuose sužinojome, kaip kūrėsi ordinai, kas yra klajojantis riteris ir kas buvo garsiausias riteris Lietuvoje. Išbandėme riterių šarvų svorį bei patikimumą. Kaune, vaikščiodami per lietų, ieškojome įdomių objektų, dirbome grupėse ir kūrėme trumpus video reportažus. Televizijos bokšte ne tik žavėjomės nepakartojamu vaizdu iš viršaus, bet ir skaičiavome lifto greitį, „Paukščių tako“ kavinės apsisukimo greitį. Technikos ir energetikos muziejuje aiškinomės, kas yra iliuzija ir optinė apgaulė. Mokiniai išklausė įdomią paskaitą anglų kalba ir patys išbandė kelis eksperimentus.

  Gegužės 10 dieną prieš išlydint mokinius aptarėme savaitės įspūdžius. Visi vienbalsiai nutarėme, kad per savaitę patyrėme labai daug: įgijome akademinių žinių, pažinome Lietuvos istoriją ir kultūrą, išmokome dirbti komandoje, sutikome daug malonių, paslaugių žmonių.

    Tikime, kad dalyvavimas Erasmus+TALISMAV projekte buvo naudingas tiek mūsų gimnazijos mokiniams, tiek mokiniams iš Ispanijos. Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos bendruomenei už pagalbą organizuojant savaitės veiklas. Ir nekantriai laukiame rudens, kada mus aplankys kita vyresnių mokinių iš Fuenlabrados grupė.

 

Anglų kalbos mokytojos Vaida Mickienė ir Danutė Belovienė

2017-05-11

 

Savaitė Ispanijoje

2016 m. gruodį įvyko taip ilgai laukta Erasmus + projekto TALISMAV kelionė. Ispanijoje buvome savaitę nuo gruodžio dvyliktos iki aštuonioliktos dienos. Leisdami laiką Jose Luis Lopez Aranguren mokykloje supratome skirtingų mokymosi programų ryšį ir svarbą, galėjome tuos skirtumus palyginti, susipažinome su Ispanijos mokinių mokymosi patirtimi, tarpusavyje dalinomės patirtimi savo gimnazijoje.

Mūsų pažintis su Ispanijos kultūra prasidėjo nuo tradicinių ispaniškų pusryčių – churros su šokoladu. Vėliau šeimininkai mums aprodė mokyklos teritoriją ir patalpas, supažindino su mokyklos personalu. Didelį įspūdį paliko mokinių perrašytas Migelio de Servanteso „Don Kichotas“, laikomas mokyklos bibliotekoje. Pavalgę pietus, keliavome į Madridą, Santiago Bernabéu stadioną. Apžiūrėjome Madrido „Real“ trofėjų muziejų, žaidėjų persirengimo kambarius.

Kitą kelionės dieną vykome į Fuenlabrados savivaldybę, susipažinome su šio miestelio istorija, valdymo sistema, susitikome su švietimo skyriaus vadovu. Taip pat patekome į miestelio laikraštį. Po šio susitikimo grįžome į mokyklą, ten sužinojome apie Ispanijos švietimo sistemą ir mokymąsi šioje mokykloje, supažindinome ispanus su Lietuvos švietimo sistema, mokymusi Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Vakare mes, kaip tikri patriotai, vykome palaikyti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos, žaidusios prieš Fuenlabrados „Montakit“.

Ketvirtadienio rytą vykome į Madrido Buen Retiro parką. Didelį įspūdį paliko vienintelė pasaulyje statula, dedikuota velniui - Fuente del Ángel Caído. Taip pat aplankėme Palacio de Cristal. Tai – stikliniai rūmai, 1887 metais pastatyti ispanų architekto Ricardo Velázquez Bosko. Ten vos įėjus galima išgirsti paukščių čiulbėjimą. Vėliau apžiūrėjome žymiausius Ispanijos dailininkų paveikslus Prado muziejuje. Labiausiai mums įsiminė Diego Velaskeso paveikslas „Freilinos“, tai grupinis portretas, kurio centre vaizduojama Ispanijos karaliaus Pilypo IV duktė. Įdomu tai, kad dailininkas pavaizdavo save paveikslo kairėje su teptuku prieš molbertą, o karališkoji pora, Pilypas IV ir Marijana Austrijietė, atsispindi veidrodyje, pakabintame ant kambario galinės sienos. Paveikslas įvardijamas žymiausiu Diego Velaskeso kūriniu ir vienu žymiausių paveikslų Europos dailės istorijoje. Pasigrožėję įvairiais paveikslais aplankėme ir vieną iš pagrindinių Madrido aikščių – Plaza Mayor, kurios viduryje puikuojasi Ispanijos karaliaus Filipo III statula.

Šeštadienį keliavome į Ispanijos miestelį Segoviją. Oras buvo nuostabus, šilta, giedra, puiki diena pasivaikščiojimui.

Aplankėme miestelio nepakartojamą pilį kalvos viršūnėje. Ji labai panaši į „Disney“ pilį. Galbūt šiai kompanijai Segovjos pilis paliko tokį didelį įspūdį, kad nusprendė sukurti panašią pilį savo logotipui.

Segovijos istorija – neeilinė Europoje. Didelę įtaką padarė romėnai, jų didžiausias palikimas - akvedukas. Tai vienas iš didžiausių akvedukų Europoje. Populiarumu jis beveik prilygsta Segovijos piliai. Romėnai, anot mūsų gidų, padėjo pagrindus Segovijos miestui.

Kelionės metu turėjome laisvo laiko, todėl su ispanais pasivaikščiojome po miestelį. Jie mus nuvedė į nuostabias vietas, buvome užlipę į akveduko viršų, vaizdas buvo stulbinantis.

Nekantriai laukiame susipažinimo su kitų kultūrų ir tautybių bendraamžiais, be abejo, tobulinti anglų kalbos žinias ir sužinoti daugiau apie kitų kultūrų papročius, švietimo sistemą ir inovatyvius mokymo būdus.

Gaila, bet kiekviena kelionė turi pabaigą, tačiau kiekvienos kelionės pabaiga yra kitos pradžia.

 

Ilzė Polekauskaitė I e

Greta Galinytė I e

Lukrecija Vainauskaitė I e

Augustinas Bačkis I e

Augustas Dičiūnas I e

Edvinas Štaupas I e

TALISMAV

    Visada smagu kur nors keliauti, o dar geriau, kai turi galimybę išvažiuoti mokytis, susipažinti su kitataučiais žmonėmis, semtis naujos patirties, lavinti kalbos įgūdžius, atrasti kitokią kultūrą ir stengtis prisidėti prie savosios tobulinimo, o kelionėse patirti įspūdžiai atmintyje išlieka ilgai. Šįkart puiki galimybė visa tai patirti pasitaikė ir mums – vykdome mainų programą „TALISMAV“, 2016 m. gruodį savaitei vyksim į Ispaniją, Jose Luis Lopez Aranguren mokyklą, o 2017-ųjų metų pavasarį lauksime svečių iš Fuenlabrados.

   Lapkričio 18–tą dieną mūsų mokykloje apsilankė svečias iš Ispanijos – Jose Lara – mainų programos koordinatorius. Mokytojas iš Ispanijos Jose Lara mus supažindino su programos uždaviniais ir tikslais. Pagrindinis mūsų tikslas – kurti ir plėtoti naujus ir inovatyvius mokymosi metodus. Patirtimi ir metodais dalinsimės su Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos bendruomene. Daug sužinosime apie tai, kokios priemonės Ispanijos mokyklose yra pasitelkiamos dėl mokymosi proceso paįvairinimo bei mokinio sudominimo. Bendraudami su kitais mokiniais stengsimės kurti ir įgyvendinti naujas idėjas, kurioms neturime likti abejingi.  Atlikdami įvairius darbus neišsiversime be išradingumo ir bendradarbiavimo, išmoksime pasirinkti ir priimti sudėtingus sprendimus.

   Leisdami laiką Jose Luis Lopez Aranguren mokykloje suprasime skirtingų mokymosi programų ryšį ir svarbą, galėsime tuos skirtumus palyginti, tarpusavyje dalinsimės patirtimi savo gimnazijoje ir susipažinsime su Ispanijos mokinių mokymosi patirtimi.

Nekantriai laukiame susipažinimo su kitokios kultūros ir tautybės bendraamžiais, be abejo, tobulinti anglų kalbos žinias ir sužinoti daugiau apie Ispanijos papročius, švietimo sistemą ir inovatyvius mokymo būdus.

 

  Laukite mūsų sugrįžtančių su pilnu bagažu įspūdžių!

 

Ilzė Polekauskaitė, Lukrecija Vainauskaitė, Greta Galinytė, Edvinas Štaupas, Augustas Dičiūnas, Augustinas Bačkis (I e klasė)

2016-12-02

bottom of page