untitled-1_94.png

WE READ THEREFORE WE ARE

  Tarptautiniai mokinių mainų projektai suteikia galimybę vykti į užsienio šalis bei pažinti jų kultūrą, mokymo sistemą ir, be abejonės, pabendrauti su daug įdomių žmonių. Daugiašalis dvejų metų tarptautinis Erasmus+ projektas WE READ THEREFORE WE ARE („Mes skaitome, vadinasi, mes esame“), kuriame dalyvauja Lietuva, Lenkija, Rumunija, Graikija, Turkija, prasidėjo mokinių ir mokytojų savaitės (2019-11-17–2019-11-23) vizitu į Turkiją – pagrindinę projektą koordinuojančią šalį.

  Vieną lapkričio sekmadienio popietę MBG tarptautinio projekto koordinatorė mokytoja Skaistė, ugdymo skyriaus vedėja Aurelija ir mes, penkios gimnazijos trečiokės, išvykome savaitei į pirmąjį projekto susitikimą Turkijos Izmiro mieste.  Iš pradžių nežinojome, ko tikėtis, tik be galo džiaugėmės, kad gavome tokią retą galimybę. Ši patirtis pranoko visus mūsų lūkesčius.

  Savaitę prieš kelionę visos buvome labai užimtos, tad per daug mąstyti apie artėjantį nuotykį tiesiog nebuvo laiko, tačiau jo labai laukėme. Įsėdusios į lėktuvą supratome, kad viskas tikra, o nusileidusios Izmire, Turkijos mieste, – kad kelio atgal nebėra. Kelionės tikslą pasiekėme anksti ryte, spėjome kelias valandas nusnūsti ir pradėjome įspūdžių pilną savaitę. Pirmadienį susipažinome su projekte dalyvaujančia ir projektą koordinuojančia Izmiro privačia mokykla „EN Koleji“, kuri dar visai jauna, tačiau turi gražią viziją – išugdyti ne tik išsilavinusius, bet ir gerus žmones, kurie gerbia kitus, pasitiki savo jėgomis ir yra pasiruošę gyvenimo iššūkiams. Tam didelę reikšmę turi mokykloje dirbantys žmonės – vadovai ir mokytojai. Jie – labai šilti ir draugiški. Nors su kai kuriais bendravome visai nedaug, jie visada nusišypsodavo, prieidavo ir apkabindavo, o po ten praleistos savaitės atrodė, kad jie geri mūsų draugai. Susidraugavome ne tik su mokytojais, bet ir su šeimomis, kurios draugiškai priėmė mus į savo namus. Turkai – be galo svetingi ir rūpestingi žmonės, šeimos visuomet pasirūpindavo, kad būtumėme sočios, netgi per daug sočios. Vaikinai, kurių šeimose gyvenome, – labai rūpestingi ir paslaugūs, pamažu tapome gerais draugais. Kelionėje ne tik pažinome turkų kultūrą, virtuvę bei žmones, bet ir šiek tiek pakeliavome po miestą, kuriame gyvenome, – Izmirą ir aplinkines vietas. Izmiras – didelis miestas, turintis tiek gyventojų, kiek yra visoje Lietuvoje. Jame gausu įdomių architektūros paminklų, kaip garsusis miesto laikrodžio bokštas ar senos mečetės. Taip pat šis miestas – vienas pagrindinių Turkijos uostų. Aplankėme šalia esantį antikinį miestą Efesą, kurio griuvėsiai užgniaužia kvapą, Nazarkoj miestelį, kuriame iš stiklo gaminamos garsiosios turkiškos akutės, apsaugančios nuo blogio, kalnuose esantį įspūdingą Sirinčės miestelį.

  Dar prieš išvykstant iš Vilniaus mokytoja Skaistė pasakojo, kad paskutinę kelionės dieną daugumai ištrykšta ne viena ašara. Tada ja nepatikėjome, tačiau oro uoste su visais atsisveikindamos šluostėmės ašaras. Per savaitę pamilome turkų žmones, kultūrą ir patyrėme tiek daug nuostabių įspūdžių. Ši savaitė buvo viena iš labiausiai šypsenų ir juoko kupinų savaičių gyvenime. Tikimės, kad projektui gegužės mėnesį sustojus Lietuvoje, kiti apie savaitę, praleistą čia, galės pasakyti tą patį.

 

 

Gustė Šuliauskaitė (III f)

2019-12-02

20191121_143050
2019-11-20
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-18
2019-11-21
2019-11-19
2019-11-21
2019-11-20
2019-11-20
2019-11-20
2019-11-21
2019-11-21
2019-11-21
2019-11-21
2019-11-22
2019-11-18
1/1

Mokinių patirtis TALISMAV projekte

ERASMUS+ TALISMAV 2017 lapkritis
ERASMUS+ TALISMAV 2017 lapkritis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis
Erasmus+ TALISMAV mokinių patirtis

                                 

Lapkričio 1–8 dienomis Mykolo Biržiškos gimnaziją aplankė ypatingi svečiai – 6 mokiniai iš Ispanijos Madrido Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos. Jau ne pirmus metus šios dvi mokyklos dalyvauja Erasmus+ Talismav mainų programoje. Projekto tikslas – susipažinti su kitų šalių moksleiviais, pasidalinti turima patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų. Svečiai apsistojo mokinių šeimose, tai svarbi projekto dalis, nes pamatomas kasdienis šeimos gyvenimas.
       Aš pats priėmiau vieną iš ispanų. Ta savaitė buvo lyg saviugda, nes savo bemdraamžiu reikia rūpintis,  vis jį stebėti. Didžiąją dienos dalį buvome kartu, bendravome anglų kalba. Turėjome įvairių užsiėmimų: ispanai stebėjo lietuvių pamokas, aplankėme turistines Vilniaus vietas, vyko diskusijos, kūrėme rankdarbius, vykome į Anykščius, kur aplankėme arklio muziejų, kartu kepėme tradicinę juodą duoną. 
       Man per šią savaitę ypač įsiminė draugo iš Ispanijos ir šeimos tarpusavio bendravimas. Vakarienės prie vieno stalo, kur vyko diskusijos ir pokalbiai apie istoriją, politiką, paliko neišdildomą įspūdį. Taip pat patiko bendrauti, atrasti naujų dalykų. Labai laukiu pavasario, kai vyks šios istorijos tęsinys – mūsų gimnazijos mokiniai keliaus į Madridą.I b klasės gimnazistas Vytautas Miškinis

2017-11-08

Mokytojų iš Ispanijos savaitės viešnagė

MBG žurnalistai dirba savo darbą – Irtautės ir Gintės parengtas interviu su svečiais iš Madrido:

  Praėjusią savaitę mūsų gimnazijoje viešėjo trys mokytojai iš Ispanijos, stebėjo pamokas, popamokinę gimnazistų veiklą ir renginius. Svečiai neslėpė susižavėjimo Mykolo Biržiškos gimnazija ir džiaugėsi, kad turėjo galimybę mus aplankyti ir pamatyti verdantį biržiškiečių gyvenimą.

  Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų klubas parengė debatus, aktualius visai Europai šiuo metu, o ypač mūsų svečiams. Šaunieji debatininkai diskutavo tema „Ar Katalonija turėtų būti nepriklausoma?“ ir taip į diskusiją įtraukė ir svečius iš Ispanijos. Mokytojams iš Ispanijos labai patiko debatai ir dėkojo mūsų gimnazistams už puikiai paruoštą diskusiją.

  Žurnalistės Gintė ir Irtautė pakalbino svečius iš Ispanijos ir džiaugėsi, jog šiems labai patiko viešėti mūsų gimnazijoje.

Kokią nuomonę susidarėte po savaitės svečiavimosi mūsų gimnazijoje?

  • Man labai patinka, kad jūs esate aktyvi mokykla, tiek daug geros energijos tvyro visoje gimnazijoje.

  • Nuostabu, kad jūsų gimnazijoje dėstant dalyką svarbi ne tik teorija, bet ir praktika. Taip pat Mykolo Biržiškos gimnazija labai graži ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, čia viskas taip šviesu, manau, kad tai padeda mokiniams mokytis ir geriau suvokti informaciją.

  • Pamokos, kurios čia vyksta, yra pateikiamos be galo įdomiai ir dauguma mokinių įsitraukia į diskusijas. Žinoma, negaliu pamiršti ir debatų, kuriuos mums pristatėte, tai buvo labai įdomi diskusija.

Galbūt pastebėjote kokių nors skirtumų ir panašumų tarp mūsų gimnazijos ir jūsų mokyklos Ispanijoje?

  • Žinoma, mūsų mokyklos labai skiriasi. Mokykla, kurioje dėstome, yra visai kitokiame rajone ir joje mokosi daugybė skirtingų socialinių sluoksnių mokinių, taip pat pas mus mokosi ir daug imigrantų.

  • Manau, panašumas yra toks, kad abiejose mokyklose mokiniai ir mokytojai yra laimingi, ir mūsų, ir jūsų mokiniai yra pasiruošę mokytis ir džiaugiasi galėdami tai daryti.

  • Tačiau mūsų mokyklos mokiniai nėra tokie aktyvūs kaip bižiškiečiai. Jų laikas mokykloje trunka tiek, kiek trunka pamokos, iš karto po pamokų jie bėga namo. Jūsų gimnazijoje mokiniai leidžia net savo laisvą laiką čia popamokinėse veiklose ar tiesiog mokydamiesi bibliotekoje.

Jeigu galėtumėte ką nors pakeisti Mykolo Biržiškos gimnazijoje, ką pakeistumėte?

  • Viskas čia yra tiesiog puiku. Aš norėčiau mokėti lietuviškai, kad galėčiau dar geriau pažinti jūsų mokyklą bei Lietuvos kultūrą.

  • Na, kadangi aš esu menų mokytoja, tai pridėčiau šiek tiek skulptūrų mokyklos viduje.

  • Mes pastebėjome, kad kieme, prie įėjimo, yra keletas itin gražių medinių skulptūrų, mums jos išties patiko. Viskas jūsų mokykloje tiesiog nuostabu.

  Ne tik svečiai iš Ispanijos džiaugėsi, kad galėjo susipažinti su mūsų gimnazijos žmonėmis, bet ir mums, biržiškiečiams, buvo smagu juos šiltai priimti ir supažindinti su Mykolo Biržiškos gimnazijos visuomene bei kultūra.

                                                                                                                                                                                                                                     IV b klasės gimnazistės

Irtautė Gutauskaitė ir Gintė Sprogytė

2017-10-11

   2017 m. spalio 1–6 dienomis sulaukėme svečių iš Madrido. Tai tarptautinio ERASMUS+ projekto TALISMAV partneriai – trys mokytojai iš José Luis López Aranguren mokyklos. Anglų kalbos mokytojai Ana Isabel Lobo Torre, Juan Manuel Palacios Somoza ir dailės mokytoja Inés Martín Masa visą savaitę stebėjo pamokas, kuriose MBG mokytojai dalijosi patirtimi.

  Gimnazijos anglų kalbos (Vaida Mickienė, Danutė Belovienė), lietuvių kalbos ir literatūros (Arūnas Dagys), matematikos (Alvydė Kuldienė), chemijos (Vilija Pautienienė) ir ekonomikos (Saulė Čepononienė) mokytojai demonstravo, kokius inovatyvius metodus galime taikyti pamokose. Gimnazijos žurnalistės iš IV b klasės Irtautė Gutauskaitė ir Gintė Sprogytė (žurnalistikos vadovė Aurelija Levulytė-Markevičienė) mokytojams iš Madrido pristatė žurnalistikos veiklą ir parodė gimnazijos elektroninio laikraščio svarbiausius ir įdomiausius puslapius.

  Muzikos mokytoja Daiva Merkienė pakvietė į Muzikos valandą, kurioje svečiai įsitikino, jog mūsų gimnazijos mokiniai ne tik stropiai mokosi, daug dirba per pamokas, bet ir yra talentingi. Erasmus+TALISMAV projekto partneriai turėjo galimybę stebėti debatus anglų kalba, juose buvo nagrinėjama Ispanijai aktuali tema (debatų klubo vadovė Miglė Ogorodnikovienė).

  Mūsų mažieji partneriai – „Vyturio“ pradinė mokykla – mielai priėmė svečius iš Madrido ir supažindino su pradinės mokyklos gyvenimu. Svečiai stebėjo integruotą gamtos ir informacinių technologijų pamoką ketvirtokams, muzikos pamoką antrokams, lankėsi jaunųjų žurnalistų klube.

  Tikimės, kad mūsų gimnazijos ir José Luis López Aranguren mokyklos bendradarbiavimas suteiks įvairios patirties, padės mokant ir mokantis.

  Išlydėję mokytojus atgal į Madridą, nekantriai laukiame iš Ispanijos grupės mokinių, kurie mus aplankys jau labai greitai.

 

ERASMUS+ projekto TALISMAV koordinatorė

anglų kalbos mokytoja Vaida Mickienė

2017-10-10

ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
ERASMUS+
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06
2017-10-06

Ispanų savaitė Lietuvoje

TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV

   Saulėtą gegužės 3 dienos popietę Vilniaus oro uoste nusileido lėktuvas iš Madrido. Pagaliau sulaukėme draugų iš Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos. Pas mus svečiavosi Alicia Bonilla Verdugo, Katherine Nicole Chavez Ortega, Jean Pierre Garzon Escobar, Daniel Kwapien, Nuria Molina Pineda, Kacper Wilga ir mokytojas Juan Manuel Palacios Somoza iš Fuenlabrados, Madrido.

  Savaitė buvo aktyvi. Mokiniai dalyvavo matematikos, technologijų, muzikos, ekonomikos, anglų kalbos, lietuvių kalbos, šokių, chemijos pamokose. Pirmų gimnazijos klasių mokiniai nepraleido progos pabendrauti su svečiais ir savarankiškai organizavo įvairias veiklas: „Atspėk muzikos kūrinį“, „Orientacinės varžybos gimnazijoje“ bei „MBG protmūšis“. Mokytojas Juan Manuel bendravo su trečios ir ketvirtos gimnazijos klasių mokiniais ir pristatė Ispanijos istorijos svarbiausius faktus.

  Po pamokų lankėme įdomias Vilniaus vietas. Mūsų gimnazijos mokiniai mielai dalijosi žiniomis ir angliškai pristatė lankomus objektus. Svečiai domėjosi Vilniaus katedros, Gedimino bokšto, Pilies bei Literatų gatvių, Bernardinų sodo, Šventos Onos bažnyčios, Aušros Vartų, Lietuvos Prezidentūros ir Vilniaus universiteto istorija.

  Svečiams ir mūsų gimnazijos mokiniams stengėmės suteikti galimybę mokytis ne tik tradicinėje aplinkoje, bet ir organizavome išvykas į Trakus, Kauną, Vilniaus televizijos bokštą bei Energetikos ir technikos muziejų.

Penktadienį per muzikos pamoką įgytas žinias taikėme Rumšiškėse šokių bei muzikos instrumentų pamokoje. Muzikinė grupė „Aldai “mokė lietuvių liaudies dainų ir šokių, supažindino su autentiškais lietuvių liaudies instrumentais ir suteikė galimybę sukurti muzikinę improvizaciją. Šiai pamokai abejingų nebuvo. Džiaugiamės turėję galimybę prisiliesti prie senosios lietuviškosios kultūros.

Trakuose sužinojome, kaip kūrėsi ordinai, kas yra klajojantis riteris ir kas buvo garsiausias riteris Lietuvoje. Išbandėme riterių šarvų svorį bei patikimumą. Kaune, vaikščiodami per lietų, ieškojome įdomių objektų, dirbome grupėse ir kūrėme trumpus video reportažus. Televizijos bokšte ne tik žavėjomės nepakartojamu vaizdu iš viršaus, bet ir skaičiavome lifto greitį, „Paukščių tako“ kavinės apsisukimo greitį. Technikos ir energetikos muziejuje aiškinomės, kas yra iliuzija ir optinė apgaulė. Mokiniai išklausė įdomią paskaitą anglų kalba ir patys išbandė kelis eksperimentus.

  Gegužės 10 dieną prieš išlydint mokinius aptarėme savaitės įspūdžius. Visi vienbalsiai nutarėme, kad per savaitę patyrėme labai daug: įgijome akademinių žinių, pažinome Lietuvos istoriją ir kultūrą, išmokome dirbti komandoje, sutikome daug malonių, paslaugių žmonių.

    Tikime, kad dalyvavimas Erasmus+TALISMAV projekte buvo naudingas tiek mūsų gimnazijos mokiniams, tiek mokiniams iš Ispanijos. Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos bendruomenei už pagalbą organizuojant savaitės veiklas. Ir nekantriai laukiame rudens, kada mus aplankys kita vyresnių mokinių iš Fuenlabrados grupė.

 

Anglų kalbos mokytojos Vaida Mickienė ir Danutė Belovienė

2017-05-11

 

Savaitė Ispanijoje

TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
IMG_4310
IMG_4310
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV
TALISMAV

2016 m. gruodį įvyko taip ilgai laukta Erasmus + projekto TALISMAV kelionė. Ispanijoje buvome savaitę nuo gruodžio dvyliktos iki aštuonioliktos dienos. Leisdami laiką Jose Luis Lopez Aranguren mokykloje supratome skirtingų mokymosi programų ryšį ir svarbą, galėjome tuos skirtumus palyginti, susipažinome su Ispanijos mokinių mokymosi patirtimi, tarpusavyje dalinomės patirtimi savo gimnazijoje.

Mūsų pažintis su Ispanijos kultūra prasidėjo nuo tradicinių ispaniškų pusryčių – churros su šokoladu. Vėliau šeimininkai mums aprodė mokyklos teritoriją ir patalpas, supažindino su mokyklos personalu. Didelį įspūdį paliko mokinių perrašytas Migelio de Servanteso „Don Kichotas“, laikomas mokyklos bibliotekoje. Pavalgę pietus, keliavome į Madridą, Santiago Bernabéu stadioną. Apžiūrėjome Madrido „Real“ trofėjų muziejų, žaidėjų persirengimo kambarius.

Kitą kelionės dieną vykome į Fuenlabrados savivaldybę, susipažinome su šio miestelio istorija, valdymo sistema, susitikome su švietimo skyriaus vadovu. Taip pat patekome į miestelio laikraštį. Po šio susitikimo grįžome į mokyklą, ten sužinojome apie Ispanijos švietimo sistemą ir mokymąsi šioje mokykloje, supažindinome ispanus su Lietuvos švietimo sistema, mokymusi Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Vakare mes, kaip tikri patriotai, vykome palaikyti Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos, žaidusios prieš Fuenlabrados „Montakit“.

Ketvirtadienio rytą vykome į Madrido Buen Retiro parką. Didelį įspūdį paliko vienintelė pasaulyje statula, dedikuota velniui - Fuente del Ángel Caído. Taip pat aplankėme Palacio de Cristal. Tai – stikliniai rūmai, 1887 metais pastatyti ispanų architekto Ricardo Velázquez Bosko. Ten vos įėjus galima išgirsti paukščių čiulbėjimą. Vėliau apžiūrėjome žymiausius Ispanijos dailininkų paveikslus Prado muziejuje. Labiausiai mums įsiminė Diego Velaskeso paveikslas „Freilinos“, tai grupinis portretas, kurio centre vaizduojama Ispanijos karaliaus Pilypo IV duktė. Įdomu tai, kad dailininkas pavaizdavo save paveikslo kairėje su teptuku prieš molbertą, o karališkoji pora, Pilypas IV ir Marijana Austrijietė, atsispindi veidrodyje, pakabintame ant kambario galinės sienos. Paveikslas įvardijamas žymiausiu Diego Velaskeso kūriniu ir vienu žymiausių paveikslų Europos dailės istorijoje. Pasigrožėję įvairiais paveikslais aplankėme ir vieną iš pagrindinių Madrido aikščių – Plaza Mayor, kurios viduryje puikuojasi Ispanijos karaliaus Filipo III statula.

Šeštadienį keliavome į Ispanijos miestelį Segoviją. Oras buvo nuostabus, šilta, giedra, puiki diena pasivaikščiojimui.

Aplankėme miestelio nepakartojamą pilį kalvos viršūnėje. Ji labai panaši į „Disney“ pilį. Galbūt šiai kompanijai Segovjos pilis paliko tokį didelį įspūdį, kad nusprendė sukurti panašią pilį savo logotipui.

Segovijos istorija – neeilinė Europoje. Didelę įtaką padarė romėnai, jų didžiausias palikimas - akvedukas. Tai vienas iš didžiausių akvedukų Europoje. Populiarumu jis beveik prilygsta Segovijos piliai. Romėnai, anot mūsų gidų, padėjo pagrindus Segovijos miestui.

Kelionės metu turėjome laisvo laiko, todėl su ispanais pasivaikščiojome po miestelį. Jie mus nuvedė į nuostabias vietas, buvome užlipę į akveduko viršų, vaizdas buvo stulbinantis.

Nekantriai laukiame susipažinimo su kitų kultūrų ir tautybių bendraamžiais, be abejo, tobulinti anglų kalbos žinias ir sužinoti daugiau apie kitų kultūrų papročius, švietimo sistemą ir inovatyvius mokymo būdus.

Gaila, bet kiekviena kelionė turi pabaigą, tačiau kiekvienos kelionės pabaiga yra kitos pradžia.

 

Ilzė Polekauskaitė I e

Greta Galinytė I e

Lukrecija Vainauskaitė I e

Augustinas Bačkis I e

Augustas Dičiūnas I e

Edvinas Štaupas I e

TALISMAV
2016-11-18
2016-11-18
Jose Lara 2016-11-18
Jose Lara 2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18
2016-11-18

    Visada smagu kur nors keliauti, o dar geriau, kai turi galimybę išvažiuoti mokytis, susipažinti su kitataučiais žmonėmis, semtis naujos patirties, lavinti kalbos įgūdžius, atrasti kitokią kultūrą ir stengtis prisidėti prie savosios tobulinimo, o kelionėse patirti įspūdžiai atmintyje išlieka ilgai. Šįkart puiki galimybė visa tai patirti pasitaikė ir mums – vykdome mainų programą „TALISMAV“, 2016 m. gruodį savaitei vyksim į Ispaniją, Jose Luis Lopez Aranguren mokyklą, o 2017-ųjų metų pavasarį lauksime svečių iš Fuenlabrados.

   Lapkričio 18–tą dieną mūsų mokykloje apsilankė svečias iš Ispanijos – Jose Lara – mainų programos koordinatorius. Mokytojas iš Ispanijos Jose Lara mus supažindino su programos uždaviniais ir tikslais. Pagrindinis mūsų tikslas – kurti ir plėtoti naujus ir inovatyvius mokymosi metodus. Patirtimi ir metodais dalinsimės su Jose Luis Lopez Aranguren mokyklos bendruomene. Daug sužinosime apie tai, kokios priemonės Ispanijos mokyklose yra pasitelkiamos dėl mokymosi proceso paįvairinimo bei mokinio sudominimo. Bendraudami su kitais mokiniais stengsimės kurti ir įgyvendinti naujas idėjas, kurioms neturime likti abejingi.  Atlikdami įvairius darbus neišsiversime be išradingumo ir bendradarbiavimo, išmoksime pasirinkti ir priimti sudėtingus sprendimus.

   Leisdami laiką Jose Luis Lopez Aranguren mokykloje suprasime skirtingų mokymosi programų ryšį ir svarbą, galėsime tuos skirtumus palyginti, tarpusavyje dalinsimės patirtimi savo gimnazijoje ir susipažinsime su Ispanijos mokinių mokymosi patirtimi.

Nekantriai laukiame susipažinimo su kitokios kultūros ir tautybės bendraamžiais, be abejo, tobulinti anglų kalbos žinias ir sužinoti daugiau apie Ispanijos papročius, švietimo sistemą ir inovatyvius mokymo būdus.

 

  Laukite mūsų sugrįžtančių su pilnu bagažu įspūdžių!

 

Ilzė Polekauskaitė, Lukrecija Vainauskaitė, Greta Galinytė, Edvinas Štaupas, Augustas Dičiūnas, Augustinas Bačkis (I e klasė)

2016-12-02