top of page

MBG aktualijų aikštė 2021-2022

Čia rasite gimnazijos renginių ir svarbiausių įvykių bei naujienų aprašymus. Kviečiame skaityti, kartu džiaugtis ir būti su MBG bendruomene.

MBG mokinių kūrybos almanacho „Tyla ir žodžiai“ pristatymas 2021

Almanachas demo.jpg

Spektaklio recenzija

  Dviejų autorių, paauglių, spektaklį  ,,Kas yra teatras ir kokia gyvenimo prasmė?“ galima būtų skirstyti į du kaip savarankiškus ir kontekstu nesusijusius monologus. Autoriai sumaniai ir profesionaliai pristatė unikalų kūrinį, kuris priverčia susimąstyti apie meno reikšmę , gyvenimo prasmę.

 Vaidinimas prasideda scenoje pasirodžius merginai, kuri žiūrovams praneša, kad spektaklis prasidės jai peržengus juostą. Tai paskatina dvejoti, ar ji atlikėja, ar tik pristato spektaklį. Kai mokinė ima pasakoti apie aktoriaus darbą, jaudulį, kuris būna prieš lipant ant scenos, apie teatre dirbančius žmones, supranti, kad ji aktorė, atliekanti savo vaidmenį. Vėliau mergina samprotauja apie likimą, pašaukimą, dorai dirbamo darbo svarbą. Tuo siekiama parodyti, kad bet kurio žmogaus atliekamas darbas visada susijęs su kito asmens darbu. Todėl taip svarbu jį atlikti atsakingai.

  Antroje dalyje scenoje merginą pakeičia jaunuolis. Vaikinas pašaipiai piešia eilinio žmogaus gyvenimą, žaibiškai jį apžvelgdamas (būni vaikas, po to paauglys, jaunuolis, dirbantis žmogus, o galiausiai senjoras), tuo parodydamas, kad laikas lekia labai greitai, bet tai pastebima tik jam praėjus. Scenarijaus sumanytojai taikliai primena, kad kasdienybės rutinoje žmogus dažnai pamiršta savo svajones, tikslus, o, svarbiausia, laiko vertę. Pabrėžia, kad pasiektus tikslus turi keisti nauji ir taip turi būti iki gilios senatvės.

  Žaisminga, sklandi, su humoro elementais kalba daro spektaklį nenuobodų. Minimalistinė forma ne tik netrukdo perteikti minčių, bet netgi padeda – neblaško žiūrovų dėmesio. Ar iš tiesų spektaklis yra reikalingas žmonėms? Šis pasirodymas įrodo visą kūrybos vertę: įdėtas pastangas, idėjas, mintis, išgyvenimus, emocijas ir jausmus. Viena vertus, galima būtų teigti, kad šį kūrinį kiekvienas supras skirtingai, juk toks ir yra kūrybos žavesys. Kita vertus, esame įsitikinusios, jog nemažą viso žavesio dalį sudaro aktoriai, kuriuos galima būtų vadinti tikrais scenos profesionalais. O spektaklio metu nagrinėjamos temos ,,Kas yra teatras“ ir ,,Kas yra gyvenimo prasmė“ dar ilgą laiką žiūrovams įsimins kaip gyvenimą teigiančios jėgos.

                                                                                                    Paulina Beresnevičiūtė I g                                                     Monika Mozūraitytė I g

2021-10-28

Tapybos paroda Peizažas

Gimnazijoje antradienį atidaryta Vilniaus Žvėryno gimnazijos I – II klasių mokinių tapybos darbų paroda „Peizažas“. Mokinius įkvėpė  vienas žymiausių dailininkų šiuolaikinės lietuvių tapybos istorijoje Jonas Švažas. 1960–1965 metais Lietuvoje, kilus meno atsinaujinimo bangai, kuri pakeitė socrealizmą ir grąžino prie modernizmo tradicijos, jis tapo šio judėjimo lyderis. Visuose menininko paveiksluose pastebima neįprasta tam laikotarpiui, o ir visai lietuvių tapybai spalvos jėga.

Mokiniai savo darbuose atkartoja menininko pamėgtus motyvus ir formas, derina  dekoratyvius ritminius, geometrinius ir spalvinius elementus, savaip interpretuoja.

Jeigu spalvų trūksta kasdieniniame gyvenime ieškokite jų kūryboje!

Dailės mokytoja Laila Varnas

2021-11-29

Agnė Kalinauskaitė .jpg

Dailės darbų paroda EUROPOS KALBŲ DIENAI

 Vaikų ir jaunimo piešinių paroda žadina meilę kalboms

 

2021 m. rugsėjo 24 d. Seimo lankytojų centre vyko vaikų ir jaunuolių Europos šalių dainų iliustracijų parodos atidarymas ir konkurso laureatų apdovanojimo ceremonija. Renginys skirtas Europos kalbų dienai. Jo globėja – Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Kalbų mokymasis – labai naudingas asmenybės ugdymosi būdas ir socialiniame, ir profesiniame  kontekste“, – įsitikinusi Jolanta Markevičienė, konkurso organizatorė, LVJC projektų vadovė. „Kuo daugiau kalbų žmogus moka, tuo geriau supranta, kad egzistuoja požiūrių bei kultūrų  įvairovė. Stengiantis suprasti kitataučius ar perteikti jiems savo mintis, lavėja atmintis, ugdomas atvirumas naujovėms, mąstymo lankstumas, kūrybiškumas, išmokstama efektyviau komunikuoti, spręsti problemas.“

Sveikiname gimnazijos mokines, konkurso laureates: Agnę Kalinauskaitę, Ugnę Valkiūnaitę, Soniją Červjakovą, Ugnę Kunigėlytę, Paulą Chalimavičiūtę, Korneliją Balčaitę, Elvyrą Papšelytę ir Amaliją Buko. Jų piešiniai eksponuojami parodoje.

Paroda Seimo lankytojų centre bus eksponuojama iki spalio 8 d.

 

Dailės mokytoja

Laila Varnas

2021-09-27

MŪSŲ MOKINIAI – NACIONALINĖS DAILĖS GALERIJOS PARODOS KŪRĖJAI

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje veikia 23 paauglių kurta paroda. Ją kūrė  ir mūsų gimnazijos mokiniai. Sukurti tokią parodą jaunimą pakvietė Baltijos šalyse unikalus edukacinis projektas „Kažkoks keistas menas“.

Mokinių nuomone, tai buvo labai vertinga patirtis, neįgaunama niekur kitur – nei mokykloje, nei užklasinėje veikloje. Čia teko tiesiogiai susidurti su iškylančiomis problemomis, suprasti, kaip jas efektyviai spręsti, komunikuoti tarpusavyje, lavinti atsakomybę ir bendradarbiavimo įgūdžius. „Tokių dalykų neišmoksti vadovėliuose“, – sako projekto sumanytoja NDG edukatorė Eglė Nedzinskaitė.

III a klasės mokinė Gabija Stūrytė  pasakojo, kad parodai ruošėsi nuo pat vasario mėnesio, daug teko bendrauti nuotoliniu būdu, dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse su menininkais bei muzikantais. Taip pat II g klasės mokinė ir parodos kuratorė Greta Marija Vaitkevičiūtė paaiškino, kad ši paroda yra apie žmonių vidinį ir išorinį pasaulį. Tai dalykai, apie kuriuos kasdien turbūt pagalvoja kiekvienas, tačiau niekas apie tai nekalba. Buvusio gimnazisto Marijono troškimas yra tas, kad lankytojai parodoje neskubėtų, užsibūtų ilgiau ir susimąstytų apie tai, ką dažnai yra baisu apgalvoti.

Vienas iš dalyvių tikslų buvo sukurti tokią parodą, kuri būtų įdomi ir aktuali jaunimui, kadangi vyrauja nuomonė, kad jaunam žmogui menas yra nesuprantamas ar paprasčiausiai neįdomus. Rinkodaros komanda žiūrėjo į parodos kūrimo eigą kaip į produkto kūrimo procesą ir ėmėsi tyrinėti rinką bei formuoti unikalų parodos pasiūlymą. Taip parodoje atsirado muzika ir projekto muzikos ambasadorė Gabrielė Vilkickytė. Jos dainų temos atitiko meno kūrinius ir parodos dvasią. Dalyviai vylėsi, jog tai padės lankytojams savaip suprasti parodą, atrasti naujų reikšmių.

„Mūsų atlikti auditorijos tyrimai rodė, jog parodose trūksta juslinio patyrimo, kuriam daug dėmesio skirta šioje parodoje: čia yra įvairiais būdais liečiamų paviršių, yra į ką pasižiūrėti ir ko pasiklausyti, galima atsigulti, atsisėsti. Taip gimė ši nepaprasta parodos erdvė – užuolaidų labirintai ir besikeičiantis apšvietimas priverčia pasijusti esant kažkur kitur –  tikrai ne parodų salėje“, -pasakoja Greta Leigaitė, III g klasės mokinė.

Parodą lydės specialūs renginiai kartą per mėnesį, kurių metu patys parodos kūrėjai mokys pamatyti ir naujai „perskaityti“ meno kūrinį.

Pamatyti, kaip visa tai funkcionuos parodoje, kokius meno kūrinius atrinko, kaip suvaldė erdvę bei kokį langą kitaip žvelgti į meno pasaulį atvėrė jaunimas galima iki 2022m. vasario 6 d.

 

Projektą įgyvendina Nacionalinė dailės galerij

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Greta Leigaitė III g

2021-11-30

bottom of page