Debatų turnyras Rygoje

Kovo 23-24 dienomis gimnazijos debatų komanda „MBG“ – gimnazijai atstovavo Lukas Eigėlis (II c), Ditė Elzbergaitė (II b) ir Aleksas Sadauskas (I d) ir trenerė Miglė Ogorodnikovienė – dalyvavo debatų turnyre „Riga Open‘19”. Tai buvo didžiausias WSDC (World Schools Debating Championship) turnyras, organizuotas Latvijoje, ir jame dalyvavo 41 komanda iš Baltijos šalių bei Švedijos.

Komanda debatavo paruoštomis temomis („Ar reikia atiduoti kraujo pelno siekiančioms organizacijoms?“ ir „Yra gailimasi naratyvo, kad moterys pažeidžiamos humanitarinėse krizėse ir konfliktuose“) bei turėjo pasiruošti dviem temoms ekspromtu („Ar reikia sukurti mokyklas tik seksualinių mažumų mokiniams?“ ir „Ar reikia bausti įmonių direktorius pagal baudžiamąjį kodeksą dėl jų įmonių padarytos žalos aplinkai?“).

Po penkių raundų paaiškėjo rezultatai: komanda laimėjo 3 debatus iš 5 ir galutinėje įskaitoje užėmė 17 vietą. Puikūs ir asmeniniai kalbėtojų taškai: Ditė Elzbergaitė (II b) užėmė 31 vietą, Lukas Eigėlis (II c) ‒ 41, o Aleksas Sadauskas (I d) 77‒ąją vietą iš 133 debatininkų.

Džiaugiamės mokinių pasiekimais ir linkime sėkmės ateinančiuose turnyruose!

 

Ditė Elzbergaitė, II b

2019-03-27

IMG_7550.jpeg
IMG_7549.jpeg

MBG sėkmė Nacionalinio gimnazijų debatų čempionato atrankoje

   Gruodžio 22 d. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų klubo, organizuojamo anglų kalbos mokytojos ekspertės Miglės Ogorodnikovienės, nariai dalyvavo Nacionalinio Debatų Centro organizuojamo Nacionalinio gimnazijų debatų čempionato atrankose. Dvi gimnazijos mokinių komandos – MBG A ir MBG B – dalyvavo keturiuose debatų turnyruose. Kiekviename iš jų komandos atstovavo vienai iš organizatorių parinktos socialinės problemos pusei. Komandos du kartus debatavo iš anksto paruošta tema  „Ši komanda mano, jog Europos Sąjunga turėtų versti savo valstybes nares įteisinti socialiai progresyvius įstatymus (įteisinti vienalytes santuokas, leisti tos pačios lyties poroms įsivaikinti, legalizuoti moters teisę į abortą)“ bei improvizuotai debatavo dviem ką tik sužinotomis temomis: „Ši komanda mano, jog valstybės neturėtų viešai garbinti nacionalinės reikšmės žmonių, turinčių sąsajų su amoraliais veiksmais praeityje (pavyzdžiui: Mahatma Gandis, Vinstonas Čerčilis, Tomas Džefersonas, Motina Teresė, Salomėja Nėris, Petras Cvirka...)“ ir „Ši komanda visą teisę į paveldimumą atiduotų tik moteriškos lyties vaikams ir palikuoniams“. Norime pasidžiaugti MBG A komandos nariais Dite Elzbergaite (II b) ir Pijumi Tikuišiu (I d), individualioje kalbėtojų įskaitoje užėmusius atitinkamai 38-ą ir 54-ą vietas, bei MBG B komanda (Patricija Vainauskaitė (Id ), Aleksas Sadauskas (I d) ir Lukas Eigėlis (II c)), kurie galutinėje komandinėje įskaitoje užėmė 9-ą vietą ir atstovaus mūsų gimnazijai Nacionalinio gimnazijų debatų čempionato aštuntfinaliuose! Dėkojame juos paruošusiai mokytojai Miglei Ogorodnikovienei bei laukiame atkrintamųjų čempionato turnyrų šį kovą!

Lukas Eigėlis (II c)

2019-01-10

MBG debatininkai
357493893_71085605873275
1/1

Sėkmingas naujokių pasirodymas Kaune

2017-10-28
2017-10-28
2017-10-28
2017-10-28
2017-10-28
2017-10-28
1/2

Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras 2017–2018

  Paskutinį spalio savaitgalį, šeštadienį, Kauno jėzuitų gimnazijoje vyko šių mokslo metų Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras. Debatai vyko lietuvių kalba, pradedantieji debatininkai diskutavo tema „NATO turėtų padidinti karinių pajėgų skaičių bei paramą, skiriamą Baltijos šalims“.

   Mūsų gimnazijai atstovavo šaunus trijų merginų būrys iš I b klasės: Saulė Rapalytė, Aistė Matulevičiūtė ir Ditė Elzbergaitė. Merginos iš 3 atkrintamųjų debatų etapų laimėjo net 2. Kovos nebuvo lengvos, tačiau gimnazistės nepasidavė ir drąsiai debatavo bei įrodė savo priešininkams, jog nėra lengvai palaužiamos ar išmušamos iš vėžių. Nors mūsų debatininkės nepateko į pusfinalį, tačiau įgijo daug patirties ir puikiai praleido laiką. Turnyrui padėjo pasiruošti ir jame merginas palaikė IV b klasės mokinės, pažengusios debatininkės Rugilė Januškevičiūtė, Agnė Vaštakaitė, Irtautė Gutauskaitė ir Rūta Sičiūnaitė, kuri teisėjavo turnyre. Debatų klubas džiaugiasi „įšventinęs“ dar 3 nares į savo būrį ir didžiuojasi jų pasiekimais. Merginos dėkoja debatų klubo vadovei, anglų kalbos mokytojai Miglei Ogorodnikovienei už mokymą ir palaikymą!

                                                                                                                                                                                                       IV b klasės gimnazistė

Irtautė Gutauskaitė

2017-10-28

Debatų kovos

debatai12175
debatai12171
debatai12172
debatai12173
debatai12174

Gruodžio 17 d. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų klubo nariai nenuobodžiavo – Vilniaus „Santaros“ gimnazijoje vyko atkrintamasis etapas į Nacionalinį Debatų Turnyrą 2016–2017. Šį kartą mūsų gimnazijai atstovavo net 3 komandos – A: Gintė Sprogytė, Irtautė Gutauskaitė ir Paulius Liauba, B komanda: Patricija Muldarytė, Medeinė Valionytė ir Dominykas Malinauskas, bei C komanda: Rugilė Januškevičiūtė, Ula Linkevičiūtė ir Arnas Vyšniauskas. Komandoms teko susiremti su kitomis gimnazijomis keturiuose turuose, iš kurių du buvo pasiruošta tema: „Turėtų būti teisėta tėvams skatinti vaikus investuoti į jų išvaizdą“, o kiti 2 – ekspromtu (tema paskelbiama prieš 45 minutes) temomis : „Turėtų būti įteisinta bausmė politikams, kurie neištesi savo priešrinkiminių pažadų“ ir „Turėtume įteisinti kūdikių pirkimą bei pardavimą“. Debatuotojams teko ne tik sugalvoti argumentus, bet ir visą laiką debatuoti angliškai. Didžiuojamės visomis komandomis – nė viena neišėjo nelaimėjusi nors vienų debatų, o B komanda laimėjo 3 iš 4 ir pateko į kitą šio turnyro etapą – aštuntfinalį! Debatų klubo nariai džiaugiasi ne tik laimėjimais, bet ir įgyta patirtimi bei produktyviai praleistu laiku!

                                                                                                                                                                                                         Irtautė Gutauskaitė, II b klasės gimnazistė,

2016-12-17

Debatų turnyras Kaune

 

 

  Pirmąjį atostogų savaitgalį, kovo 20 dieną, Vilniaus ,,Santaros‘‘ gimnazijoje vyko nacionalinis lietuviškų debatų turnyras. Šio turnyro tema – ,,Lietuva turėtų nutraukti diplomatinius santykius su Rusija‘‘. Mūsų gimnazijai atstovavo net dvi komandos – A komanda : Arnas Savickas, Gintė Sprogytė ir Agnė Vaštakaitė, ir B komanda: Rūta Sičiūnaitė, Rugilė Januškevičiūtė ir Irtautė Gutauskaitė. Turnyras prasidėjo nuo trijų privalomų atkrintamųjų turų. Abi komandos pasirodė šauniai, tačiau į ketvirtfinalį pateko tik MBG A komanda, surinkusi keliais taškais daugiau nei B komanda. Ketvirtfinalyje biržiškiečiai debatavo su Telšių Žemaitės gimnazija ir po ilgo ginčo jį laimėjo. Puikiai nusiteikusi MBG A komanda žengė į pusfinalį, kuriame susigrūmė su Vilniaus privačia gimnazija ir taip pat sėkmingai išplėšė pergalę. Finale susitiko dvi stipriausios šio turnyro  komandos – Mykolo Biržiškos gimnazijos A ir Molėtų gimnazijos komanda. Po įtemptų debatų, deja, laimėjo Molėtų gimnazija, o mūsų gimnazistai užėmė garbingą antrąją vietą. Laimėtu sidabru debatų dalyviai nenusivylė – vien patekimas į finalą juos džiugino. Labai sveikiname abi Mykolo Biržiškos gimnazijos komandas, kurios taip puikiai pasirodė ir įrodė visai Lietuvai, kaip šauniai debatuoja mūsų gimnazijos mokiniai! Taip pat norėtume pasveikinti bei pasidžiaugti MBG B komandos nare Rūta Sičiūnaite, kuri tapo 5-ta geriausia viso turnyro kalbėtoja.

                                                                                                                                 Irtautė Gutauskaitė, II b klasės gimnazistė

 

 

 

 

 

 

 

Nacionalinis lietuviškų debatų turnyras Vilniuje

20160320
20160320
20160320
20160320  2016 m. vasario 27 d. rytą trys Mykolo Biržiškos gimnazijos II b klasės mokiniai Agnė Vaštakaitė, Gintė Sprogytė ir Arnas Savickas kartu su anglų kalbos mokytoja Migle Ogorodnikoviene keliavo į Kauno miesto debatų turnyrą.

   Mokiniai, kupini ryžto ir malonaus jaudulio, iš viso debatavo 5 kartus. Pirmi 3 etapai buvo privalomi. Visas renginys prasidėjo nuo debatų ekspromtu tema „Vaikai saldumynus ir nesveiką maistą galėtų pirkti tik kartu su tėvais“ (pirmieji debatai). Toliau vyko debatai iš anksto pasiruošta tema „Lietuva turėtų nutraukti diplomatinius santykius su Rusija“. Šia tema gimnazistai debatavo 2 kartus: vieną kartą teigė, kitą – neigė. Po 3 etapų komanda pateko į pusfinalį. Po įtempto pusfinalio nusišypsojo netikėta sėkmė – buvo pranešta, jog MBG komanda pateko į finalą. Debatininkams tai buvo išties malonus netikėtumas. Finale jiems teko varžytis su Kauno jėzuitų gimnazijos komanda. Nors šių debatų įveikti ir nepavyko, didžiavomės II vieta.

   Debatų teisėjų nuoširdūs ir atviri komentarai, naujos pažintys, darbas komandoje, anglų kalbos lavinimas – visa tai išties neįkainojama patirtis. Gimnazistai dėkoja MBG šauniai anglų kalbos mokytojai Miglei Ogorodnikovienei, kuri negailėjo nei laiko, nei pastangų, nei padrąsinimų.

   Nekantriai laukiame kitų debatų!

                                                                                                                                                    Gintė Sprogytė, II b klasės gimnazistė

 

 

 

Nacionalinis pradedančiųjų debatų turnyras Vilniuje

   Šių metų lapkričio 7-tąją dieną Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijoje vykusiame nacionaliniame pradedančiųjų debatų turnyre dalyvavo net dvi Mykolo Biržiškos gimnazijos komandos. Taigi, mūsų gimnazijos mokiniai šį savaitgalį nesnaudė – komandų nariams teko susikaupti ir atsakingai kautis turnyre. Įdėjusios daug pastangų, abi komandos po atkrentamojo etapo nenuvylė rezultatais – Mykolo Biržiškos gimnazijos A komanda iš 3 turų laimėjo 3, o B komanda – 1. Į aštuntfinalį pirmu numeriu patekusi mūsų gimnazijos A komanda džiaugėsi surinkusi daugiausiai taškų iš visų 56 dalyvavusių komandų.    Aštuntfinalyje, į kurį pateko 16 geriausių komandų, puikiai pasirodžiusi A komanda laimėjo debatus prieš Užpalių gimnaziją rezultatu 2:1, tačiau dėl didelio komandų skaičiaus ir nesumuojamų buvusių taškų į pusfinalį nepateko. Abiejų komandų nariai džiaugėsi įgyta patirtimi, gerais pasiekimais ir dar ilgai atmintyje išliksiančiomis akimirkomis. Ačiū debatų klubo vadovei mokytojai Miglei Ogorodnikovienei!

 

Irtautė Gutauskaitė, II b klasės mokinė

MBG debatų turnyras

   Spalio 22 d. popietę mūsų gimnazijoje vyko  kova tarp trijų mokyklų – tarpmokykliniai draugiški debatai. Komandas sukvietė ir debatų turnyrą organizavo Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų klubo vadovė anglų kalbos mokytoja ekspertė Miglė Ogorodnikovienė. 

  Turnyro tema aktuali mūsų visuomenei  – „Lietuva turėtų priimti žymiai daugiau pabėgėlių“.  Šiuose debatuose susitiko dvi Mykolo Biržiškos gimnazijos komandos ir Žirmūnų gimnazijos  bei Karoliniškių gimnazijų komandos. Visi debatininkai buvo labai gerai pasiruošę, puikiai dėstė savo pozicijos argumentus.

   Debatai patiko ne tik dalyviams, bet ir žiūrovams, teisėjams. Nekantraudami laukiame kito karto!

                                                                             Irtautė Gutauskaitė, II b klasės mokinė

Nacionalinis pradedančiųjų

debatų turnyras Kaune


   2015 metų balandžio 25 dieną Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos debatų komanda kartu su anglų kalbos mokytoja ir gimnazijos debatų klubo vadove Migle  Ogorodnikoviene dalyvavo Nacionaliniame pradedančiųjų debatų turnyre Kauno jėzuitų gimnazijoje. Turnyro tema – „Jaunimo grįžimas į Lietuvą turėtų būti skatinamas aktyviau“.

   Į turnyrą Kaune suvažiavo įvairių miestų ir miestelių debatų komandos iš visos Lietuvos. Mūsų gimnazijos mokiniai įdėjo labai daug pastangų ir pateko į ketvirtfinalį, kuriame debatavo su Kauno jėzuitų gimnazijos komanda. Tik per plauką nepasiekę pusfinalio, Mykolo Biržiškos gimnazistai džiaugėsi įgyta patirtimi, naujomis pažintimis bei savo komandos nariais: I b klasės mokine Rūta Sičiūnaite, kuri užėmė I vietą, ir Arnu Savicku, kuris užėmė IV vietą tarp geriausių turnyro kalbėtojų.

                                                                             Irtautė Gutauskaitė, I b klasė