MBG taria „Bienvenue“!

 

                      Šiais metais renginys „Mes kalbame prancūziškai!“ atvyko ir į Mykolo Biržiškos gimnaziją. Ši kasmetinė šventę sukvietė svečius iš bendradarbiaujančių mokyklų – Vilniaus Simono Daukanto ir Žirmūnų gimnazijų mokinius bei jų mokytojus.

                      Šventę pradėjo II g klasės gimnazistai, atlikę dainą „On écrit sur les murs“, bei II b klasės mokiniai su daina „J’ai cherché“. Prieš prasidedant rimtajai daliai, scenoje pasirodė ir II f klasės gimnazistai, pristatę mini spektaklį „Les 7 merveilles du monde“.

                      Po šių nuotaikingų pasirodymų prasidėjo viktorina. Joje buvo aprėpta daug temų, kurių klausimai buvo susiję su Prancūzija, prancūzų kalba ir frankofonijos šalimis: istorija, kalba, mįslėmis, muzika, kinu, geografija, pilimis ir kt. Šiame konkurse laimėtoja buvo paskelbta mūsų Biržiškos gimnazijos komanda!

                      Pasibaigus šiai rimtesnei daliai, vėl grįžta prie dainų. Girdėjome „La vie en rose“, „Les Champs Elysées“, „J’ai cherché“, „Je m‘en vais“, „La dernière danse“, „Allez, ola, ole“. Taip pat klausėme prancūziškos poezijos. Girdėjome Paul Verlain, Charles Beaudelaire, Théophile Gautier, Jacques Prévert.

                      Po visų pasirodymų, atėjo metas tarti „Au revoir“, kasmetinė šventė baigėsi, ir moksleiviai iš bendradarbiaujančių gimnazijų, besimokantys prancūzų kalbos, susitiks jau kitais metais, kitoje mokykloje, kadangi ši šventė tradiciškai keliauja iš gimnazijos į gimnaziją. Dėkojame mūsų prancūzų kalbos mokytojai E. Kišūnienei už galimybę į prancūzų kalbą ir kultūrą pažvelgti iš kitos pusės!

 

 

Greta Barkauskytė, III a klasės gimnazistė,

2017-05-11

Frankofonijos šventė 2016

 

                      Jungtinių tautų organizacija (JTO) paskelbė kovo 20-ąją Tarptautine prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Prancūzų kalba – viena iš šešių JTO oficialių kalbų. Ši šventė minima visame pasaulyje, ne išimtis ir Lietuva. Balandžio 12–ąją Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje įvyko frankofonijos dienos šventė, kurioje dalyvavo moksleiviai iš bendradarbiaujančių gimnazijų – Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos, Žirmūnų gimnazijos bei, žinoma, biržiškiečiai.

                      Renginys buvo suskirstytas į dvi dalis. Pirmosios metu vyko lobių paieškos, kuriose Mykolo Biržiškos gimnazijai atstovavo II g klasės moksleiviai, besimokantys prancūzų kalbos. Tuo tarpu renginio svečiai galėjo žiūrėti filmą „Paris, je t’aime“ („Paryžiau, aš tave myliu“).

                      Antrojoje dalyje visi buvo pakviesti į aktų salę, kur renginio svečiai vaišinosi žirmūniečių kepiniais ir stebėjo antrosios dalies pasirodymus. Buvo pristatyti projektiniai darbai apie prancūzų kalbos įvairius žodžius, vėliau vyko mokinių pasirodymai. Mykolo Biržiškos gimnazijai čia atstovavo II a klasės mokinės su daina „La Seine“ bei moksleiviai iš I f klasės, pristatę nedidelį vaidinimą „Exercises de style“.

                      Po šios gražios ir gerai organizuotos šventės daugelis mokytojų ir mokinių gimnaziją paliko su šypsenomis veiduose. Iki kitų metų, frankofonijos švente, kuomet susitiksime Mykolo Biržiškos gimnazijoje!

                    

 

 

  II a klasės mokinė Greta Barkauskytė

Frankofonijos dienų sėkmė

Ieva Tomaševičiūtė, IV d
Ieva Tomaševičiūtė, IV d

Ieva Tomaševičiūtė, IV d
Ieva Tomaševičiūtė, IV d

1/7

   Frankofonijos dienos yra švenčiamos kiekvienais metais visame pasaulyje. Į įvairius renginius, skirtus prancūzų kalbai, renkasi daug žmonių. Ši šventė kasmet vienija frankofonus iš viso pasaulio!

   2015 m. balandžio 15-ą dieną Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje įvyko Frankofonijos dienos šventė. Čia susirinko mokiniai, besimokantys prancūzų kalbos, iš Žirmūnų, Simono Daukanto ir, žinoma, Mykolo Biržiškos gimnazijų!

   Renginį sudarė trys dalys. Pradžioje mokiniai iš bendradarbiaujančių gimnazijų pateikė atliktus namų darbus: žiūrovai išvydo įvairius pristatymus, kuriuos sieja ta pati tema – Frankofonija. Vieni priminė apie Frankofonijos valstybes, kiti pristatė kultūrinę Frankofonijos pusę – filmus, komiksus ir pan. Mūsų gimnazijos atstovai apibūdino Frankofonijos kiną bei Albaniją – vieną iš Frankofonijos valstybių. Kiek vėliau prasidėjo viktorina, kurioje kiekvienos mokyklos atstovams teko pasukti galvas. Klausimai buvo užduodami prancūzų kalba, visi jie buvo susiję su Frankofonijos šalimis, dažniausiai – Prancūzija. Paskutinėje renginio dalyje  vyko kiekvienos gimnazijos atstovų gražūs, muzikalūs ir originalūs pasirodymai. Mūsų gimnazistai iš I a, f, g ir II b klasių taip pat pasirodė įspūdingai ir originaliai.

   Šventės pabaigoje organizatoriai įteikė dalyviams padėkos raštus ir atskleidė viktorinos rezultatus. Pirmąją vietą užėmė mūsų Mykolo Biržiškos gimnazijos atstovai  (komandą „Les Girondins“ sudarė 6 mokiniai: Ieva Tomaševičiūtė IV d, Rūta Balanaitė IV d, Kristupas Budzinauskas IV a, Liudas Dabkus IV a, Emilija Šukytė IV g ir Edvinas Volkovas III b)! Labai sveikiname juos ir prancūzų kalbos mokytoją Eriką Kišūnienę!

   Konferenciją pabaigė bendras gimnazijų mokinių koncertas. Mūsų gimnazijos Ia ir  Ic klasės mokiniai broliai Jonas ir Steponas Peteraičiai atliko kūrinį „Carnaval des Animaux ( Camille Saint-Saëns ): Le Cygne“ („Žvėrių karnavalas. Gulbė“).   II b klasės mokiniai linksmai ir įspūdingai atliko Jessy Matador dainą „Allez, Ola, Ole“. Ia klasės mokinės dainavo linksmą dainą iš animacinio filmo„La Seine“,  I f klasės mokinės atliko kompoziciją „Le sens de la vie et  les amoureux“, I g mokiniai dainavo dainą „Une belle histoire“.

   IV d klasės mokinė Ieva Tomaševičiūtė apdovanota padėkos raštu už geriausią pranešimą "Le cinema francophone" bendradarbiaujančių gimnazijų mokinių popietėje "La Francophonie et nous". Ieva Tomaševičiūtė Vilniaus miesto prancūzų kalbos olimpiadoje užėmė II-ą vietą.

  

 

Greta Barkauskytė, I a klasė

 

 

Frankofonijos renginys 2014

 Kasmet daugelyje pasaulio šalių vyksta Frankofonijos dienoms paminėti skirti įvairūs renginiai. Šiemet Mykolo Biržiškos gimnazijoje šia proga vyko konferencija, viktorina ir koncertas. Renginyje dalyvavo komandos iš Vilniaus Simono Daukanto, Žirmūnų bei Mykolo Biržiškos gimnazijų mokinių.

   Iš pradžių moksleiviai pristatė Frankofonijos organizacijai priklausančias šalis, t.y šalis, kuriose kalbama arba yra paplitusi prancūzų kalba. Buvo pasakojama apie Belgiją, Kanadą, Vietnamą ir kitas Frankofonos valstybes. Vėliau pagal mokyklas suskirstytos komandos dalyvavo viktorinoje, kurioje, sutelkę bendras jėgas, turėjo atsakyti į įvairius klausimus ir gerai pasukti galvas atliekant užduotis, susijusias su Frankofonijos šalimis.Taip pat buvo rodomi kiekvienos iš dalyvavusių mokyklų komandų prisistatomieji filmukai, atskleidę mokinių kūrybiškumą ir talentus. Tiek čia, tiek kitose rungtyse geriausiai pasirodė biržiškiečiai.

   Netrumpai ir intensyviai trukusį renginį užbaigė MBG moksleivių koncertas, o ši Frankofonijos dienoms paminėti skirta šventė ne tik priminė apie Frankofonijos šalis, bet ir suteikė galimybę pasireikšti mokinių gabumams, kūrybiškumui, išradingumui, geriau pažinti vieni kitus ir gerai praleisti laiką.

Kornelija Juknytė, IIb