MBGatvė
Gimnazistų laikraštis
Daug stebuklų yra pasaulyje, tik ne visiems jie prieinami; vieniems dėl to, kad jų negirdi ir nemato, kitiems dėl to, kad jų nesupranta. (M. K. Čiurlionis)
Popietė, skirta A. S. Puškinui
A. S. Puškinas
„Lakštingala ir rožė“
Sodų tyloje, pavasarį, nakties migloje,
Virš rožės gieda ryto lakštingala.
Bet nejaučia ir nekreipia dėmesio mieloji rožė
Ir po įsimylėjėlių himnu dvejoja ir snaudžia.
Ar ne taip tu dainuoji dėl šalto grožio?
Atsipeikėk, o poete, ko tu taip sieki?
Ji negirdi, nejaučia poeto;
Žiūrėk – ji žydi, šauki – atsako nėra.
Vertė IV d klasės mokinė Lėja Mikailionytė
Po kelių mėnesių ruošimosi ir A. S. Puškino eilėraščių mokymosi Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientai kartu su rusų kalbos mokytoja Ala Tichomirova bei fizikos mokytoja Roza Miliajeva 2020 m. gegužės 19 dieną suorganizavo virtualų susitikimą „Я памятник себе воздвиг нерукотворный“, skirtą A. S. Puškinui bei jo poezijai paminėti. Renginyje mokytoja Ala Tichomirova pasakojo A. S. Puškino biografiją, o ties kiekvienu jo gyvenimo etapu vienas iš dvyliktos klasės mokinių deklamavo tuo laikotarpiu parašytą poeto eilėraštį. Taip šiltai, jaukiai ir prasmingai savo paskutines dienas mokykloje mininčių abiturientų prisijungė paklausyti ir pirmų klasių mokiniai bei mokytojai. Renginio pabaigoje nuskambėjo IV e klasės mokinių Evelinos ir Nerijos muzikiniai sveikinimai. Tokiu būdu Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai dar kartą įrodė, kad pažinti ar iš naujo atrasti ką nors gražaus kitoje, galbūt, mažiau pažįstamoje kultūroje, įmanoma net ir iš namų, karantino sąlygomis. Belieka tikėtis, jog ateinančios kartos taip pat vertins ir domėsis skirtingomis kultūromis, skaitys A. S. Puškino bei kitų menininkų kūrybą.
Sabina Stūronaitė, IV c klasės gimnazistė,
2020-05-19
Krylovo ir Puškino pėdomis
Šių metų vasario 26 d. Lietuvos rusų dramos teatre vyko kasmetinis projekto „Atviros kultūriniam paveldui asmenybės ugdymas daugiakultūrinėje visuomenėje per rusų literatūrą ir jos sąsają su Lietuvos kultūra“ renginys, kuriame dalyvavo ir mūsų gimnazijos mokiniai. Iš įvairių Lietuvos mokyklų suvažiavę mokiniai parengė spektaklį „Čiuvstva dobryje ja lyroj probuždal“, kuris buvo skirtas paminėti 250-ąsias I. Krylovo ir 220-ąsias A. Puškino gimimo metines. Šiais motyvais teatro fojė buvo parengta Lietuvos Respublikos moksleivių darbų paroda.
Prieš spektaklį visi žiūrovai buvo kviečiami peržiūrėti dailės kūrinių parodą, sudarytą iš daugiau nei 200 piešinių. Galima pasidžiaugti, jog parodoje buvo eksponuojami net keturiolikos mūsų gimnazijos mokinių darbai. Visos Lietuvos mokyklų kontekste tai puikus pasiekimas. Mokinius kurti darbus bei juos išsiųsti paragino rusų kalbos mokytojos Ala Tichomirova ir Galina Jakimavičienė bei dailės mokytoja Laila Varnas. Daugiausiai mokiniai rinkosi iliustruoti garsiuosius Puškino ir Krylovo kūrinius, tačiau buvo ir ne vienas poetų portretas. Tiesa, iš kiekvienos mokyklos buvo išrenkami ir laureatų darbai, ne išimtis ir mūsų gimnazija. Šios parodos laureatais tapo Ugnė Kunigėlytė iš I g klasės bei Robertas Barkauskas iš II g klasės, kurio puikiai nutapytas A. Puškino portretas atsidūrė ekspozicijos centre. Ši paroda kiekvienais metais į Rusų dramos teatrą mokinius pritraukia ne tik pamatyti savo darbą tarp kitų, bet ir susėdus stebėti spektaklį.
Spektaklyje iš visos Lietuvos mokyklų atvykusios teatro grupės pavaizdavo Puškino ir Krylovo svarbius gyvenimo momentus, jų kūrinių fragmentus. Kiekvienam jaunuoliui tai buvo išskirtinė patirtis, kadangi vaidinti viename žinomiausių Lietuvos teatrų – ne bet kuriam skirta. Kas žino, gal po keliolikos metų šiuos žmones bus galima išvysti scenoje dar kartą, bet jau baigus aktoriaus studijas ir dirbant profesionaliai. Iš visų pasirodymų išsiskyrė IV b klasės mokinys Nikita Ščiupakov, kuris meistriškai scenoje skaitė klasikinį A. Puškino eilėraštį „Prisimenu nuostabią akimirką“. Šiam pasirodymui pasiruošti padėjo rusų kalbos mokytoja Ala Tichomirova ir teatro mokytoja Aldona Ramelienė. Sėdėdamas žiūrovo kėdėje galėjai jausti grįžtančius prisiminimus, kaip pats klasėje mokeisi šį eilėraštį, o žmonės salėje patyliukais pridurdavo vieną ar kitą patiems įsiminusią frazę. Atsižvelgiant į tai, kad scenoje vaidino nedaug patirties turintys mokiniai, spektaklis buvo puikiai parengtas. Galima sakyti, kad buvimas tokioje kultūros persmelktoje erdvėje padėjo parodyti jaunuolių dvasinę pusę. Įstabią anų laikų nuotaiką sukūrė aktorių apranga ir išvaizda – šioje vietoje pasidarbavo vaikus ruošiantys mokytojai.
Šis jau penkioliktus metus vykstantis renginys visada sukviečia daug dalyvių bei svečių. Ši veikla taip pat skatina bendravimą tarp skirtingų mokyklų mokinių ir mokytojų. Šis spektaklis – tai puikus įrodymas, kokius gražius dalykus gali sukurti viena didelė žmonių grupė, kuri vertina rusų ir lietuvių kultūrą. Tereikia tikėtis, kad šis vasario renginys ir toliau bus rengiamas, o dalyvavę žmonės kiekvienąkart vis paaugs dvasiškai.
Vytautas Miškinis, III b klasės gimnazistas,
2020-02-28
Kovos su AIDS dienos viktorina
Gruodžio 5 dieną per 5 pamoką gimnazijoje tarp pirmų klasių įvyko protmūšis, skirtas kovos su AIDS dienai paminėti. AIDS išsišifruoja kaip įgytas (akvizitinis) imunodeficito sindromas, kuris yra sukeliamas ŽIV – žmogaus imunodeficito viruso. Visi penkiolika viktorinos klausimų buvo susiję su šiuo XXI amžiaus maru vadinamo sindromo istorija, sukėlėjais, plitimu, situacija Lietuvoje ir pasaulyje. Pertraukose tarp klausimų buvo papasakota daug įdomių faktų ir visi dalyvavę buvo išsamiai supažindinti su visa žinotina informacija apie šį virusą.
Po įtemptos kovos buvo paskelbti nugalėtojai. Trečia vieta atiteko I c, antrą dalinosi net trys klasės – I a, I b ir I f, o laimėtojais tapo I g klasė. Sveikiname juos!
Greta Butkevičiūtė, I b klasės mokinė,
2019-12-06
Būti – skaityti poeziją, arba susitikimas su poete Giedre Kazlauskaite
Garsų Renė Dekarto posakį galime perfrazuoti ir taip: „Mes skaitome, vadinasi, mes esame.“ 2020 m. sausio 16 d., ketvirtadienį, „būti“ mūsų gimnazistus pakvietė lietuvių poetė, meno kritikė bei eseistė Giedrė Kazlauskaitė (g. 1980 m.). „Metų knygos 2019“ rinkimuose jos knyga „Gintaro kambarys“ ekspertų buvo išrinkta į poezijos penketuką.
Susitikimą autorė pradėjo papasakodama apie savo pirmąją pažintį su literatūra. Poetei Giedrei lankant mokyklą, labai dažnai keitėsi lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai – todėl ši pamoka tuo metu buvo nestabiliausias dalykas, kuris, kad ir ironiška, tačiau tapo ir jos išsigelbėjimu. Jos jaunystės laikais būtent knygos buvo vienintelė autorės pramoga, tapusi ir karjeros kelio pradžia. Būdama labai jauna, 21 metų, poetė išleido savo pirmąją knygą „Sudie, mokykla“. Tai buvo apysakų knyga, nes tuomet autorei atrodė, kad ir taip visi aplinkui rašo poeziją.
Nors, kaip teigė rašytoja, eilėraščių rašyti nenorėjo, nes tai jai atrodė per prasta, atėjo laikas, kai būtent jie buvo tinkamiausias būdas save išreikšti. Eilėraščių rinkinio „Gintaro kambarys“ pavadinimo idėja kilo kasdien senamiesčiu einant į darbą pro gintaro parduotuves, kuriose buvo galima rasti visko: nuo gintarinių smuiko statulėlių iki mažų Adolfo Hitlerio knygos „Mein Kampf“ imitacijų. Eilėraščių rinkinio pavadinimas kartu ir nuoroda į autorės tėvą – jo vardas Gintaras.
Šiuolaikiniai poetai savo kūriniuose mėgsta nesilaikyti jokios tvarkos, o G. Kazlauskaitės knyga suskirstyta į tris skyrius, turinčius skirtingą tematiką. Vienas jų skirtas Tiškevičių giminei, kuria pasidomėti paskatino jos tėtis – kapų restauratorius, tuo metu naujinęs būtent vieno šios giminės atstovo kapą. Nors ir parašiusi visą skyrių apie bajorišką lietuvių giminę, autorė pastebi, kad visada didžiuojamasi bajoriška kilme, tačiau valstietiškoji taip pat yra verta pagarbos, nes būtent šis socialinis sluoksnis išlaikė dvarus ir nešė visą ekonominę naštą. „Šiame pasaulyje nėra prasmės didžiuotis kilme, nes visi yra lygūs.“
G. Kazlauskaitė teigė, kad nors poezija niekada nėra suprantama iki galo, ji yra būdas sutaupyti pinigų psichologų paslaugoms, lengviau išgyventi skaudžią netektį ar liūdesį.
Dėkojame poetei Giedrei Kazlauskaitei už mums paskirtą laiką, papasakotas savo biografijos detales, gyvenimiškos patirties sąsajas su kūryba, perskaitytus eilėraščius, atsakytus klausimus. „Su poezija gyventi įdomiau“, – nuskambėjo iš poetės lūpų.
Aistė Matulevičiūtė,
III b klasės gimnazistė,
2020-01-16
„Prie samovaro“
Sausio 20 dieną, kaip ir kasmet, Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai, besimokantys rusų kalbos, susirinko šiltai praleisti popietę drauge su savo mokytoja Ala Tichomirova. Prie samovaro (tradicinio rusiško virdulio), nuo seno laikomo šeimos židiniu ir artumo simboliu, skambėjo pačių mokinių laisvalaikiu skaitoma rusiška poezija. Trumpam pabėgę nuo mokslų ir mokyklos šurmulio, gurkšnodami arbatą, mokiniai kalbėjo apie rusų kultūrą bei lygino ją su lietuviškąja. Nedideliame, bet jaukiame žmonių rate gimnazistai dalinosi savo įspūdžiais, tuo, kokia poezija juos žavi ir kodėl, tiesiog kūrė šiltus prisiminimus.
Sabina Stūronaitė, IV c klasės mokinė,
2020-01-20
Svečiuose VU medicinos studentas Aleksas
Lapkritis – karjeros mėnuo, tad šio mėnesio 25 dieną į mūsų gimnaziją sugrįžo buvęs gimnazistas Aleksas Lučka, Vilniaus universitete trečiame kurse studijuojantis mediciną. Per susitikimą su gimnazistais jis išdėstė svarbiausius dalykus: kokių dalykų reikia norint studijuoti šį mokslą, kokius egzaminus reikia laikyti, supažindino su studijų tvarka bei programa, papasakojo apie dėstytojus ir pasidalino savo patirtimi, taip pat papasakojo linksmų nutikimų, kurie prajuokino paskaitos dalyvius. Mokiniai uždavė daug klausimų, susijusių su egzaminais, klausė studento, ar išsipildė jo lūkesčiai, taip pat domėjosi, kiek laiko lieka laisvalaikiui studijuojant mediciną. Studentas Aleksas akcentavo, jog mokytis yra be galo įdomu, tačiau nelengva, tad reikia skirti laiko poilsiui bei atsipalaiduoti užsiimant mėgstama veikla.
Marija Lučkaitė (III b)
2019-11-25
Stiklo lydimo pamoka su Daiva Jusiūte Tarailiene
Lapkričio 4 d. Mykolo Biržiškos gimnaziją aplankė stiklo juvelyrikos profesorė Daiva Jusiūtė Tarailienė. Moteris šia veikla užsiima jau 12 metų, tad mielai sutiko pravesti stiklo lydimo pagrindų pamoką MBG pirmokams. Mokiniams buvo skirtos dvi pamokos, kuriose kiekvienas gavo galimybę išlydyti stiklo karoliuką. Profesorė Daiva pasakojo, jog, kaitindama stiklą, remiasi dar XVI amžiuje taikytomis technikomis, o stiklo lydimo tradicijos mena 4000 metų senumo Venecijos papročius. Įprastai procesas vyksta taip: 800 ˚C ugnies temperatūroje lydomas stiklinės lazdelės galiukas ir suminkštėjusi masė sukama aplink metalinį virbalą, taip karoliukui suteikiama apvali forma. D. Tarailienė stiklą lydo kasdien, tai tapo kasdiene jos dienos veikla, o savo darbus eksponuoja ir pardavinėja Senųjų amatų dirbtuvėse ( Savičiaus g. ). Moteris ragina visus užsukti į dirbtuves ir ne tik pamatyti, bet ir dalyvauti kūrybos procese, o gal tiesiog pasisemti įkvėpimo ir idėjų savo kūriniams. Pamoka pirmokus sužavėjo.
Vakarė Jurkšaitytė,
II a klasės gimnazistė,
2019-11-05
LAPKRITIS – KARJEROS MĖNUO MBG
Lapkritį gimnazijoje vyksta daug veiklų, skirtų karjerai planuoti. Gimnazistai pasikvietė buvusius mokinius, dabartinius studentus, kad pasidalintų savo patirtimi ir patarimais dėl studijų: apie kineziterapiją pasakojo VU studentė Austė Steponavičiūtė, lapkričio 24 d. atvyks VU mediciną studijuojantis trečiakursis Aleksas Lučka. O lapkričio 13 dieną vyko susitikimas su šiuo metu žurnalistiką Vilniaus universitete studijuojančiomis antro kurso studente Irtaute Gutauskaite ir pirmo kurso studente Kamile Piličiauskaite. Irtautė papasakojo apie tai, kaip neišpildę lūkesčių lietuvių kalbos egzaminų rezultatai lėmė jos pasirinkimą rinktis ne skandinavistiką, bet būtent žurnalistiką. Ji teigė, kad dabar džiaugiasi šiuo sprendimu, nes jaučiasi atradusi save. Antro kurso studentė besidominčius žurnalistikos studijomis nustebino, kad jose kalbėjimas yra daug svarbesnis negu rašymas, tačiau įspėjo, kad pirmame kurse laukia nuobodžioji dalis, nes reikia mokytis daug teorijos ir tokių dalykų kaip ekonomika ir politika. Kamilė Piličiauskaitė paminėjo, kad dėl šios priežasties jos kursą jau ir paliko aštuoni žmonės. Irtautė taip pat pasidalino praktikos televizijoje, radijuje bei spaudoje akimirkomis. Dėl praktikos regioniniame dienraštyje „Vakarų ekspresas“ jai teko keliauti į Klaipėdą, tačiau ją tai išmokė savarankiškumo. Buvusios Mykolo Biržiskos gimnazijos mokinės taip pat papasakojo apie sunkumus prisitaikyti prie ilgesnio paskaitų laiko, galimybę rinktis, kurioms paskaitoms skirti savo laiką, perspektyvas baigus žurnalistikos studijas, gerų ir sąžiningų specialistų poreikį žurnalistų rinkoje, gebėjimą susirasti darbą studijų metu, kitų žmonių požiūrį į žurnalistikos specialybę. Kiekvienas, dalyvavęs paskaitoje, susipažino su studentišku gyvenimu, o kai kurie gal net ir aiškiau pamatė savo ateities viziją.
Daug naudingų dalykų (kaip parašyti tinkamą CV, kokios ateities profesijos, kaip įveikti stresą ir pan.) išmokome iš „Danske“ banko pamokų, vykusių lapkričio 15 d. penktadienį.
Jorė Kaktytė (III b)
2019-11-16
Interviu su kandidatais į MBG mokinių prezidentus
Tradiciškai spalio pabaigoje gimnazistai naudojasi savo teise rinkti naująjį mokinių savivaldos prezidentą – asmenį, kuris visus ateinančius metus bendraus su mokinių bendruomene, spręs iškilusias problemas, prisidės prie gimnazijos atmosferos gerinimo, renginių organizavimo ir atstovaus gimnazijai mieste.
2019–20-ųjų mokslo metų kadencijai į prezidento postą pretenduoja du kandidatai – Žygimantas Lukša iš II c klasės bei Kotryna Liutkutė, besimokanti III c klasėje. Išsamų kandidatų prisistatymą, veiklos planą bei debatus, moderuojamus savo pareigas perleidžiančio prezidento Luko Eigėlio, kviečiame gyvai klausyti trečiadienį, pailgintos ketvirtos pertraukos metu. Na, o „MBGatvė“ kviečia jus, belaukiančius debatų, skaityti interviu su kandidatais ir susipažinti su jais šiek tiek artimiau!
Kodėl nusprendėte kandidatuoti į prezidento postą?
Kotryna: Manau, mane kandidatuoti labiausiai paskatino noras kuo labiau prisidėti prie mokyklos gerovės kūrimo. Dvejus metus, dalyvaudama savivaldos veikloje, jaučiau, kad negaliu prisidėti prie visų renginių organizavimo, kad, būdama tiesiog savivaldos nare, negaliu visiškai atskleisti savo potencialo. Visada žinojau, kad galiu padaryti daugiau, nei iš manęs buvo prašyta ir tikėtasi. Nuo pat pirmos minutės šioje mokykloje buvau sužavėta mūsų bendruomenės tradicijomis, o kuo ilgiau dalyvavau MBG gyvenime, tuo labiau norėjau įsirašyti savo vardą į gimnazijos istoriją.
Žygimantas: Apie tai galvojau dar net nepradėjęs mokytis MBG. Progimnazijos savivaldoje jaučiausi save atradęs ir norėjau kuo daugiau kurti drauge su bendraminčiais. Nemanau, kad kūryba baigiasi ties teptukais, mikrofonais ar eilėmis. Idėjų lietūs ir renginių organizavimas man artimiausia meno rūšis, todėl laikau save menininku. Mane stumia siekis kurti bei atrasti, manau, kad šios pareigos yra tam tinkamiausios.
Kokias savo būdo savybes, tinkamas prezidento postui ir padėsiančias vadovauti savivaldai, išskirtumėte?
Kotryna: Geras vadovas turi būti atsakingas, atkaklus, sumanus, protingas bei komunikabilus, pagarbus. Atsižvelgus į savo motyvaciją, stropumą, žinias ir gerą humoro jausmą, galiu garantuoti, kad, jei mane mokyklos bendruomenė išrinks prezidente, savivalda bus gerose rankose.
Žygimantas: Kiekviena idėja man yra lyg nata. Kartu jos sukuria harmoniją, bet idėjas, kaip ir natas, reikia gebėti sudėlioti į vietas. Tikiu, kad turiu šią savybę ir kad ji be galo svarbi darniam MS darbui. Kelias link tikslo man yra svarbiau už jį patį. Sieksiu, kad kiekvienas, išėjęs iš MS, liks ko nors išmokęs. Mano manymu, puoselėti šią vertybę svarbu kiekvienam lyderiui.
Kaip leidžiate savo laisvalaikį ir atsipalaiduojate nuo pareigų bei mokslų?
Kotryna: Be keliavimo aplink pasaulį, skaitymo, muzikos klausymosi, taip pat groju gitara, skaitau žinias, kai esu labiau atsipalaidavusi, žaidžiu VR ir paprastus žaidimus savo žaidimų konsole, dievinu su draugais žaisti kortomis, šiltesniu metų sezonu žaidžiame lauke futbolą, taip pat kuriu filmukus. Būdama kaime, rūpinuosi likimo valioje paliktomis katėmis, jas pamaitinu, skiriu dėmesio. Galiausiai, jei 23 valandą vakaro mano smegenys dar dirba, sukuriu vieną kitą „memuką“ apie mokyklą.
Žygimantas: Laisvalaikį leidžiu apsuptas artimiausio trio - draugų, muzikos bei savanorystės.
Jei būtumėte gyvūnas, koks būtumėte ir kodėl?
Kotryna: Daugelis gyvūnų man kelia susižavėjimą - arklys dėl savo darbštumo, šuo dėl ištikimybės, bet jei turėčiau pasirinkti, į kurį gyvūną man reikėtų pavirsti, tapčiau gepardu – grakščia, stipria, nepriklausoma laukine kate. O kas nenorėtų per kūno kultūros pamokas bėgti 100 kilometrų per valandą greičiu?
Žygimantas: Būčiau kiškis – daug šokinėju, viską spėju ir mėgstu morkas.
Ačiū kandidatams! Nepamirškite, jog savo teise balsuoti už vertesnį prezidentu tapti kandidatą galėsite pasinaudoti jau šį penktadienį (spalio 18 dieną) per antrą bei abi ilgąsias pertraukas!
Kandidatus kalbino Kamilė Prusevičiūtė,
III c klasės gimnazistė,
2019-10-14
Laimėjimas tarptautiniame konkurse
Spalio 16 dieną Čekijos respublikos ambasadoje buvo įteikti apdovanojimai tarptautinio menų konkurso laimėtojoms III a klasės gimnazistėms Karolinai Uleckaitei ir Lauritai Petrikaitei. Mokines sveikino ambasadorius Vít Korselt ir ambasados darbuotoja Laura Vancevičienė.
Šiais metais konkurso tema „Chemija” sudomino net 15336 dalyvius iš 70 šalių. Kodėl chemija? 2019 m. minima Dmitrijaus Mendelejevo periodinės cheminių elementų lentelės atradimo 150 metų sukaktis. Cheminių elementų periodinė lentelė yra vienas svarbiausių mokslo pasiekimų, tai unikalus įrankis, leidžiantis mokslininkams suprasti ir nuspėti materijų raiškas ir savybes Žemėje ir visatoje.
Tarptautinė konkurso vertinimo komisija išrinko originaliausias ir kūrybiškiausias temos interpretacijas. Geriausių darbų paroda „Lidice“ galerijoje ir Čekijos nacionaliniame technikos muziejuje eksponuojama nuo 2019 m. gegužės 28 d. iki 2019 m. lapkričio 24 d.
Sveikiname konkurso laimėtojas linkime kūrybinių idėjų!
Laila Varnas,
dailės mokytoja
2019-10-21
Tarptautinė muzikos diena
Spalio 1-ąją, Tarptautinę muzikos dieną, Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai skubėjo į aktų salę, kurioje tą popietę skambėjo gražiausi muzikos kūriniai. Muzikantai iš įvairių klasių klausytojams paruošė po pasirodymą, kurį lydėjo plojimai ir džiugūs šūksniai. Tą dieną visus mokinius vienijo meilė muzikai.
Aš, savo ruožtu, nusprendžiau užduoti kelis klausimus tikrai muzikos žinovei, mūsų mylimai muzikos mokytojai Daivai Merkienei.
Kodėl svarbu minėti muzikos dieną?
Paprasčiausias atsakymas būtų toks: nė vienas žmogus negali gyventi be muzikos. Dėl to šią dieną ir minime.
Kadangi esate muzikos mokytoja, ar pastebite, kokią naudą mokiniams teikia muzika?
Nauda yra tikrai labai didelė. Muzika padeda kiekvienam žmogui, tik, galbūt, mes ne visi mokame naudotis ta parama, kurią ji mums duoda. Kartais ji gali ir išbalansuoti, o kartais padeda susikaupti, padeda bendrai dvasios, sielos ramybei ar kaip čia pasakyti... Ji mums yra reikalinga. Galiausiai, tai yra universaliausia pasaulyje kalba. Mes visi galime ja vieni kitus suprasti.
Kokį kūrinį (-ius) reikėtų visiems paklausyti?
Tokių kūrinių sąrašas yra tikrai labai didelis, jų turbūt yra bent jau virš dvidešimt. Pradėkime nuo Vienos klasikų epochos kūrinių, kurie subalansuoja žmogų. Ne veltui Volfgango Amadėjaus Mocarto muzika yra gydomi labai sunkūs ligoniai ir pasaulinė praktika teigia, jog tai yra labai svarbu ir reikalinga. Tiesiog tame sąraše negalėčiau įvardinti nė vieno paties svarbiausio kūrinio. Priklauso nuo žmogaus, turimos informacijos bei noro, kūrinius reikėtų pasirinkti patiems. Bet tai, kas yra mokyklinėje programoje, – viską išgyvensit.
Ar turite patarimų muzikuojantiems mokiniams?
Turiu patarimą. Nesustoti. Nesvarbu, kaip išeina, bet svarbu bandyti ir atrasti save, nes vėlgi pasikartosiu: muzika – universaliausia kalba, universaliausias menas ar kaip mes ją bepavadintumėm. Todėl jei tik jaučiu, kad aš ką nors turiu ir aš ką nors galiu, reikia tik nebijoti ir išdrįsti. Ateiti ir pasakyti: „Aš noriu! Aš galiu! Aš turiu!“ Ir nesvarbu, kad tai yra du arba trys akordai, juk viso pasaulio muziką galima sugroti tik keturiais akordais.
Greta Leigaitė,
I g klasės gimnazistė,
2019-10-01
Europos kalbų diena mūsų gimnazijoje
Kalba šiais technologijų ir tarptautinių bendradarbiavimų laikais yra labai svarbi, todėl jau nuo 2001 metų rugsėjo 26 dienos Europos Tarybos iniciatyva minime Europos kalbų dieną. Net 800 milijonų europiečių yra skatinami domėtis ne tik savo, bet ir kitų šalių kalbomis. Įvairūs renginiai skatina visuomenės toleranciją kitoms pasaulio kalboms bei kultūroms ir moko jaunus žmones vertinti daugiakalbystę. Žinoma, ne išimtis ir mūsų gimnazija!
Rugsėjo 26 dieną užsienio kalbų, muzikos ir dailės mokytojų iniciatyva vyko kasmetinis Europos kalbų dienos minėjimo renginys! Aktų salėje buvo organizuojama viktorina, kurios užduotys buvo skaitomos net penkiomis kalbomis: lietuvių, rusų, vokiečių, anglų ir prancūzų. Per renginio pertraukas mus muzikos pasirodymais džiugino gimnazijos mokiniai.
Trečiąją vietą iškovojo raudonosios spalvos komanda. Antrąja vieta dalinosi net dvi – žalioji ir mėlynoji – komandos. Na, o laimėtojų duonos paragavo oranžinė!
Dailės mokytoja jau nuo pat mokslo metų pradžios ragino pirmokus piešti darbus Europos kalbų dienos tema, o geriausi puikuojasi gimnazijos fojė ir LR Seime Lietuvos mokinių piešinių konkurso geriausių darbų parodoje. Konkurse II vietą laimėjo I f klasės mokinė Audrėja Žilinskaitė, o III vietą II a klasės mokinė Kornelija Jakštaitė. Sveikiname!
Linkime nepamiršti savo kalbos ir mokytis naujų. Juk kuo daugiau kalbų, tuo daugiau įvairesnių minčių!
Sintija Kaleinykaitė,
II g klasės mokinė,
2019-10-01
Nuotraukos Tito Kazlausko (II g)
Konkursas „Knygų namų šviesa“
LR Seimo Jungiamojoje galerijoje eksponuojama nacionalinio mokinių piešinių konkurso „Knygų namų šviesa“, skirto Nacionalinės bibliotekos 100-mečiui, geriausių darbų paroda. „Nacionalinė biblioteka – svarbi mūsų valstybės dalis, prisidėjusi prie Lietuvos tapatybės kūrimo ir išsaugojimo. Biblioteka – ypatinga erdvė, žmogiškojo buvimo teritorija ir žmogaus dvasinio augimo sąlyga. Skaitydami kartu su žodžiais perimame turtingą savo krašto ir pasaulio kultūrą, naujausias žinias, augame kaip asmenybės. Tikiu, kad ši jubiliejinė sukaktis paskatins ir įkvėps Lietuvos ateities kūrėjus ir toliau pažinti, švęsti ir drauge kurti mūsų visų bendrą turtą – Nacionalinę biblioteką“, – kviesdamas dalyvauti piešinių konkurse sakė bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas. Konkurso organizatorių teigimu iš beveik pusės tūkstančio konkursui atsiųstų kūrinių matyti, kad mokinius ši tema sudomino, buvo jiems aktuali.
Rugsėjo 25 d. parodą pristatė ir laimėtojus apdovanojo Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė. Renginyje dalyvavęs vertinimo komisijos pirmininkas, Vilniaus dailės akademijos piešimo katedros docentas Gediminas Žuklys pasidžiaugė, kad meniškai interpretuodami savo santykį su knyga, biblioteka ir Lietuvos kultūros istorija, mokiniai ne tik ieškojo idėjų artimiausioje asmeninės ar mokyklos bibliotekos aplinkoje, bet ir daug fantazavo, ieškojo netikėtų detalių perskaitytų knygų istorijose. Konkurso laureatus nuotaikingais kūriniais sveikino Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos jaunieji muzikantai.
Didžiuojamės, kad parodoje pristatomi gimnazijos mokinų Jundos Rajeckaitės, Vilijos Pundytės, Joelio Masiulio ir Lėjos Mikailionytės darbai, džiaugiamės jų kūrybingumu ir originaliu požiūriu. Sveikiname Lėją, tapusią konkurso laimėtoja!
Dailės mokytoja ekspertė
Laila Varnas
2019-09-30
Paroda-konkursas „Vilnius miniatiūrose“
Rugsėjo 16 d. Vilniaus miesto savivaldybėje buvo atidaryta Vilniaus dailės mokytojų ir jų mokinių darbų paroda „Vilnius miniatiūrose“. Šiemet konkurso – parodos tema „Vilniaus
legendos“, skirta artėjančiam Vilniaus vardo 700-ųjų metų jubiliejui. Vilniaus senamieščio rūmus, bažnyčias ir vienuolynus gaubia daugybė legendų bei padavimų, kuriuose yra užšifruota daug svarbios informacijos apie miesto istoriją. Būtent iš jų mokiniai sėmėsi įkvėpimo.
Parodoje dalyvauja moksleiviai iš 24 Vilniaus mokyklų. Iš konkurse dalyvaujančių miniatiūrų parodai buvo atrinkti 216 įdomiausių, originaliausių darbų, tarp jų ir mūsų gimnazijos mokinių kūriniai.
Sveikiname III g klasės mokinę Rugilę Krenciūtę tapus konkurso laureate! Kviečiame aplankyti parodą!
Dailės mokytoja ekspertė Laila Varnas
2019-09-16