top of page

MBG taria „Hej“!

                             Mūsų gimnazija, pradėjusi mokslo metus, sulaukė pakankamai gausaus būrio svečių, kurie atvyko iš Švedijos! Ši beveik 30 mokytojų grupė atvyko į Lietuvą domėdamiesi artimiausių šalių švietimo sistema. Su darbu jie taip pat derino ir pažintį su šalimi, tad po mūsų susitikimo Švedijos mokytojų delegacija dar kelias dienas viešėjo Lietuvoje.

                             Švedijos mokytojams tikrai pasisekė, nes oras tądien, kai įvyko mūsų susitikimas, buvo  rudeniškai gražus. Vos įžengę į gimnaziją jie padovanojo begales šypsenų ir lydimi į 230 kabinetą besidairydami išreiškė nustebimą dėl mokyklos patalpų grožio ir švaros. Iš pradžių skyriaus vedėjos Aurelijos svečiai buvo supažindinti su mūsų mokykla ir Lietuvos švietimo sistema.

                             Svečiai iš Švedijos apsilankė ir dviejose pamokos. Prieš pirmą pamoką jie mūsų, pagalbininkių ketvirtokių, buvo palydėti į biotechnologijų ir anglų kalbos pamokas. Paklausti, koks pirmasis įspūdis po pamokų, jie buvo ypač nustebinti gero mokinių tarimo, mat patys švedai yra viena iš geriausiai angliškai kalbančių tautų pasaulyje. Atsikvėpimui ir įspūdžių aptarimui buvo skirta ilgoji pertrauka, kuri šį kartą gimnazijoje mūsų skambiai buvo vadinama fika (fika (šved.) – kavos pertraukėlė, per kurią valgoma kažkas saldaus). Pabendravę mokytojai buvo palydėti į antrąją pamoką: jie apsilankė matematikos, chemijos, fizikos ir šokių pamokose. Svečiai iš Švedijos, aplankę tiksliųjų ir gamtos mokslų pamokas, buvo nustebinti aukšto mokymosi lygio, na o šokių pamokoje kelios mokytojos net bandė dalyvauti ir šokti kartu su mokiniais. Svečiai stebėjosi, kad gimnazijoje vyksta šokių pamokos, kadangi Švedijoje tokios yra tik specializuotose mokyklose.

                             Po nemažai įspūdžių sukėlusių pamokų buvo pratęsta pažintis su švietimo sistema mūsų šalyje 230 kabinete. Mokytojai iš mūsų mokyklos išvyko ne tik įgiję daugiau žinių apie šalį, tačiau išsiaiškino nemažai dalykų apie Lietuvos švietimo ypatumus. Ši grupė iš Švedijos buvo itin patenkinta informatyviu, dinamišku, draugišku, geranorišku ir įdomiu vizitu, už kurį dėkojame Humanitarinio ir socialinio ugdymo skyriaus vedėjai ir žurnalistų globotojai – mokytojai Aurelijai! Tikimės, kad užmegzti ryšiai su Švedijos mokytojais išliks ir ateityje, tad tariame „Vi ses“  (iki pasimatymo)!

IV a klasės gimnazistė Greta Barkauskytė

2017-09-12

Dingusios knygos paslaptis,

arba MBG 20 metų!

 

 

 

 

MBG pėsčiųjų žygis pradėjo  gimnazijos jubiliejaus renginius

  Penktadienį, balandžio 28 dieną, biržiškiečiai minėjo gimnazijos 20-ies metų sukaktį. Diena prasidėjo pamaldomis, kurias aukojo gimnaziją baigęs kunigas  Nerijus Grigaliūnas. 11 val. visi apkabinome gimnaziją, o vėliau Sėkmės pamokas vedė buvę mokiniai. Šventinės programos bene laukiamiausia dalis, sukvietusi į aktų salę didžiąją dalį gimnazistų, buvo miuziklas, kurį ruošė visų klasių atstovų komanda.

  Miuziklo istorijos centre – dingusios gimnazijos dvidešimtmečio knygos detektyvas. Šventės išvakarėse bibliotekoje ji suvienijo įvairių mokyklos darbuotojų jėgas: bibliotekininkės, seselės, mokytojos, valytojos, virėjo, ūkvedžio bei staliaus, kartu su jais bibliotekoje iki pat vakaro liko du mokiniai. Pabaigę kurti šią knygą visi išsiskirstė, tačiau ryte pastebėjo, jog knygos nėra. Taip prasidėjo aiškinimasis, kur ji galėjo taip paslaptingai dingti.

  Galbūt pagarsėjęs kaip blogiukas mokinys Jonas ją išsinešė, taip norėdamas pašmaikštauti, galbūt virėjas Antanas, kuriam vis trūko pinigų, o gal stalius Stasys specialiai sulaužė pastolius, norėdamas pavogti knygą? Galbūt dėl visko kalta valytoja Ilona arba seselė Žana, nuolatos užsirašanti ir daug skaitanti? Visi veikėjai, apklausiami ūkvedžio Mingaudo, turėjo pasiaiškinti, kodėl jie nevogė knygos, o šiuos jų monologus paįvairino gerai žinomas dainos, kurių tekstai atskleidė, kas, veikėjų manymu, nutiko, taip pat – muzikiniai kūriniai padėjo žiūrovams geriau suprasti scenoje matomus herojus.

  Scenoje matėme ne tik aktorius, bet ir muzikos grupę, susibūrusią šiam renginiui, chorą, reperius, laimėjusius MBG vykusį repo konkursą, bei daugybę šokėjų, itin paįvairinusių ir papuošusių sceną. Už dekoracijas, tradiciškai, kūrybinė komanda yra be galo dėkinga mokyklos dailininkui Petrui ir jo ištikimiems pagalbininkams, be kurių herojų užnugaris nebūtų taip įstabiai atrodęs.

  Miuziklo pabaigoje išaiškėjusi tiesa įrodė, kad visas knygos dingimas tebuvo atsitiktinumas, privertęs spektaklio veikėjus išgyventi streso kupiną pasiruošimą šventei. Linksma ir energinga pabaiga išlydėjo besišypsančius ir linksmus žiūrovus, nepagailėjusius garsių ovacijų ir lauktų reakcijų į tai, ką matė ant scenos. 

III a klasės gimnazistė Greta Barkauskytė

2017-04-30

MBG pėsčiųjų žygiu pradėjome gimnazijos 20-mečio minėjimą

  2017-04-21 vėjuotą ir apniukusį penktadienį 14.00 val. gimnazijos bendruomenės nariai (mokiniai, mokytojai, tėvai) išsiruošė į 8 km žygį po Vilniaus m. Pilaitės mikrorajoną. Žygio tikslai buvo du: keliaujant po Vilniaus apylinkes paminėti gimnazijos 20-metį ir prisidėti prie 2017-ųjų – Piliakalnių metų minėjimo iniciatyvos.

  Keliavome pro Pilaitės miškelį Salotės ežero link. Pasiekę senąjį Pilaitės plentą, judėjome link Gilužio ežero. Sustojome ant Vilkeliškių piliakalnio, kur gurkšnojome arbatą ir pavakariams suvalgėme po sumuštinį. Apėjome Balčio ežerą ir per vaizdingas kalvotas vietoves keliavome Salotės ežero link. Leidomės prie Sudervėles upelio ir palei jį pasiekėme Pilaitės vandens malūną. Čia apžiūrėjome lauko ekspoziciją ir aplankėme Pilaitės piliakalnį. Vaišinomės žygio koše.

   Ačiū keliautojų klubui „Kertam kampą“ už žygio iniciatyvą, organizavimą ir košės vaišes!

   Sutvirtinę ir užgrūdinę bendruomenę toliau kitomis įvairiomis formomis: parodomis ir ekspozicijomis,  istorijos ir pilietiškumo konferencija, kartų krepšinio turnyru, pamaldomis, gimnazijos apkabinimo akcija, baigusiųjų mokinių sėkmės pamokomis ir miuziklu – švęsime gimnazijos sukaktį!

 

Aurelija Levulytė-Markevičienė

2017-04-21

Didieji MBG matematikai, arba biržiškiečių pasiekimai tiksliųjų mokslų konkursuose

 

Turbūt nieko nenustebinsiu sakydama, kad mūsų mokykloje yra daug talentingų ir protingų žmonių. Jie nuolat skina laurus ne tik miesto ar respublikinėse olimpiadose, tačiau savo žinias demonstruoja ir tarptautiniuose konkursuose.

Tarpmokykliniame matematikos  „Greito uždavinių sprendimo“  konkurso II etape biržiškiečiai iškovojo visas tris prizines vietas: I vietą užėmė Žygimantas Logminas iš IIIa klasės, II vietą – Tomas Šveikauskis iš IIb klasės, o trečiąją vietą pasidalino Rolandas Pukštas iš IIb klasės ir Mantas Urbonas iš IIIc klasės.  Gimnazistai taip pat aktyviai dalyvavo Nacionaliniame matematikos ir gamtamokslio raštingumo konkurse. Geriausiai iš gimnazijos pasirodė Danielius Rėkus iš Ia klasės ir Karolis Medekša ir IIb klasės. Jau XVIII tarptautinio matematikos konkurso „Euklidas“ II etape pirmąją vietą pelnė Alina Paliulionytė iš IIc klasės. Ši talentinga matematikė taip pat užėmė II vietą Lietuvos mokinių 66-osios matematikos olimpiados II etape, kurioje Tomas Šveikauskis iš IIb klasės pelnė garbingą III vietą. Taip pat laukiame aukštų rezultatų jau įvykusiuose Vilniaus miesto matematikos konkurse „Nelygybių sprendimas“, IT konkurse „Bebras“, kasmetinėje matematikos  „Kengūroje“.

  Nors demonstruojami aukšti rezultatai dažnam atima žadą, biržiškiečiai savo laimėjimų  nesureikšmina, jie yra santūrūs ir kuklūs:

Ruošimuisi olimpiadoms itin daug laiko neskiriu, tad ir ypatingų lamėjimų pasiekęs nesu. Aš manau, jog pergalės džiaugsmo dydis priklauso nuo to, kiek pastangų įdedama siekiant tos pergalės. Aš jų daug neįdedu, tad pergalėmis pernelyg nesidžiaugiu. (Tomas Šveikauskis, IIb gimnazistas)

  Nėra kažkokio specialaus pasiruošimo olimpiadoms, kadangi nežinia, kokias užduotis teks atlikti. Gavęs užduotis tiesiog sėdi tol, kol išsprendi arba atlieki didžiąją dalį užduoties. Jausmas yra malonus, kai žinai, kad kažką sugebi atlikti gerai. O kai sužinojau, kad patekau į respublikinį etapą, tai buvo kažkas nauja, gan netikėta. Atstovauti tokią mokyklą kaip MBG yra tiesiog malonumas. MBG suteikia labai daug galimybių atlikti bet kokią veiklą ir norisi bent kažkaip atsilyginti už tai, kiek ji man davė. (Mantas Urbonas, IIIc gimnazistas)

  Olimpiadose ypatingų pasiekimų, mano nuomone, nesu pasiekęs, olimpiadoms, konkursams nesiruošiu arba pamirštu ruoštis...  Kažką laimėjus ypratingų jausmų nekyla, nes laimėjimai būna minimalūs. (Rolandas Pukštas, IIb gimnazistas)

  Tikimės, kad laimėjimų sąrašą praplės ne tik dabar jau žinomi gimnazijos matematikai, bet ir nauji, dar neatrasti talentai.

Ugnė Budriūnaitė,

II b klasės gimnazistė,

2017-03-26

Nuotraukos iš renginio „Pi diena – matematikos ir informatikos olimpiadų apdovanojimai“ 2017-03-14

Mokinių konferencija anglų kalba

                             Saulėtą kovo 14 d. popietę Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje vyko pirmoji mokinių konferencija anglų kalba ,,Unique Characteristics of Great Britain“. Čia susirinkę mokiniai konkuravo norėdami kuo įdomiau pristatyti Didžiąją Britaniją, pasirinkdami temą, kuri atskleidžia anglų tautos unikalumą ir kultūros savitumą.

                               Konferencijoje, kurią rengė Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos anglų kalbos mokytoja Dovilė Junevičienė, dalyvavo aštuntų klasių mokiniai iš Vilniaus Žemynos ir Taikos progimnazijų, o mūsų gimnazijai atstovavo I klasių mokiniai. Renginyje dalyvavo 7 komandos, kurios sukūrė dėmesio vertus pristatymus: išgirdome britų tarmes, sužinojome, kodėl Didžiojoje Britanijoje taip dažnai galima išgirsti žodį „atsiprašau“, žvilgtelėjome į šalyje vyravusias ir vyraujančias mados tendencijas ir dar daugelį kitų.

                             Dalyvius vertino MBG humanitarinio ir socialinio skyriaus vedėja Aurelija Levulytė-Markevičienė, anglų kalbos mokytoja ekspertė Miglė Ogorodnikovienė ir IV a klasės mokinė Kotryna Kostiukaitė, taip pat liko nepamiršti ir žiūrovų balsai. Daugiausia jų simpatijų sulaukė būsimi gimnazistai – komanda iš Vilniaus Žemynos progimnazijos, kuri pristatė temą apie Didžiosios Britanijos karališkąją šeimą. Renginio pabaigoje buvo paskelbtas ir geriausiai pasirodžiusių komandų trejetukas: trečiąja ir antrąja vieta džiaugėsi mokiniai iš Vilniaus Žemynos progimnazijos, o garbinga pirmąja – progimnazistai iš Taikos. Geriausiai pasirodžiusieji buvo apdovanoti rėmėjų prizais.

                             Nors laikas konferencijoje bėgo greitai, tačiau prasmingai. Tiek mokiniai, tiek mokytojai gilino savo žinias apie Dižiosios Britanijos kultūrą. Vienas iš svarbiausių konferencijos tikslų – didinti darbo grupėse patirtį ir gebėti keistis informacija, idėjomis ir nuomonėmis – pasiektas. Mokiniai nekantriai laukia kitų metų konferencijos anglų kalba.

                                                                                                              Dalia Ustinavičiūtė,

I g klasės gimnazistė,

2017-03-14

MBG pavasaris

Devynioliktame amžiuje gyvenęs žymus lietuvių dvarininkas, aristokratas, gydytojas, etnografas, keliautojas, rašytojas, poetas, teisininkas Stanislovas Moravskis rašė, jog „tik liepą čia pavasario sulauki“. Mes šį teiginį galime paneigti jau dabar: atleisk, Moravski, bet tik ne Mykolo Biržiškos gimnazijoje!

Mūsų gimnazija šiemet jį įsileido dar anksčiau, nei pasaulio žmonės nuplėšė nuo kalendoriaus prisigėrusį drėgmės bei purvo lapelį su užrašu VASARIS. 

 

Deja, prieš palikdama mokyklą, žiema spėjo pažerti šūsnį negailestingo sniego... Netekome brangios mūsų bendruomenės narės. Didžiulė užuojauta jos artimiesiems, draugams ir pažįstamiems! Stiprybės Jums! O Tau, Karolina, amžinoji šviesa tešviečia. Turime būti dėmesingi bei supratingi vieni kitiems, kad tai, kas įvyko, niekada nebepasikartotų. Tiek mūsų gimnazijoje, tiek Lietuvoje ir pasaulyje.

 

Taip liūdnai atsisveikinę su vasariu, įsileidome pro apšalusias duris pavasarį. Visą žiemą styrojęs vienišas ir paniuręs, stadionas vėl ėmė riesti šypseną – purve vėlgi pradėjo ryškėti bėgikų padų įspaudai, o futbolo aikštelėje pamažu daugėti juoko. 

MBG PAVASARIO pradžia ypač sudėtinga buvo trečiokams: šim-ta-dienis. Amerika. Detektyvas. Rytis Cicinas. Šie ištisas dienas triūsė aktų salėje, užlipinę duris juodais maišais, o viduje dar pastatę užtvarą, kad tiktai tas smalsusis ketvirtokas neišvystų anksčiau visų dekoracijų, sceninių sprendimų, kad tiktai nenutekėtų į vyriausių gimnazijos mokinių rankas slaptoji šimtadieninė informacija!

 

Pavasaris į Mykolo Biržiškos gimnaziją atnešė daug naujovių: aplink gimnaziją pradėjo daugėti kvepiančios vasara žalumos, takelius padengė lyg besiblaškančios skruzdėlytės tekantys upeliai, rūbinėje privaloma tvarka ėmė budėti pirmokai, beveik visiškai ištirpo MBG fontanėlio ledas, mokykloje vis dažniau brazda gitara, kai žiemą daugelis būgštavo dėl šalčio išderinamų instrumentų. Biržiškiečiai vis dažniau iškiša galvas į lauką, taigi šaltuoju metų laiku baigiančių bankrutuoti parduotuvėlių pelnas vėl didėja, na o didelėse MBG'iečių sielose daugėja muzikos, nes artėja turbūt gigantiškiausias metų renginys, nenusileisiantis tiktai gimnazijos dvidešimties metų gimtadieniui – „Chorų karai“! Vienintelis išlaikęs tradicijas ir nepakitęs dalykas – mūsų gimnazijos valgyklos muzika...

 

O ką apie MBG PAVASARĮ galvoja patys bendruomenės nariai?! Koks Jis? Ką nauja atsinešė?

 

Mintimis dalinosi tiek jauniausi, tiek vyriausi:

 

 

„Su savimi atnešė džiaugsmą, nes pagaliau pavasaris, liko lygiai trys mėnesiai iki vasaros. Pasijuto, kad beveik mokslo metai baigiasi ir liko tiek nedaug.“

 

 

„Atsakyčiau, kad atnešė chorų karus.“

 

 

 

Muzikos mokytoja Daiva Merkienė:

„Pavasaris visada šviesus! Kiekvienas žmogutis kaip koks kokonas išsivynioja iš savo sluoksninių aprėdų ir menkiausia proga sveikina pavasarį. MBG pavasarį jau 5 metus puošė klasių chorų konkursas „Chorų karai“. Tai bus ir 2017 metų pavasarinė džiaugsmo dovana bendruomenei, ypač kai minėsime gimnazijos 20-metį! Su gimtadieniu MBG!“

 

 

„Šis pavasaris tapo man atradimų, naujovių metu, jis su savim man atnešė naują džiaugsmą – ukulelę.“

 

 

„Labai sunkus pavasaris, daug darbų: įvairūs namų darbai, dar reikia rašyti viešąją kalbą...“ - dalinosi vienas antrokas.

 

 

„Pirma šovusi mintis buvo fontanėlio atgijimas.“

 

 

„Manau, tiesiog daug streso antrokams ir ketvirtokams“, – pripažino pirmokė.

 

 

„Na tai labiau artėja atostogos, taip pat ir chorų karai. Pro klasės langą pagaliau nematyti sniego.‘‘

 

 

„Man labiausiai MBG pavasaris asocijuojasi su chorų karais“, – sakė su smuiko raktu jau seniai draugaujanti ketvirtokė Beatričė. – Vyksta ilgas pasiruošimas, per pertraukas ir po pamokų visur skamba muzika. Ją lydi pokalbiai, šokiai ir juokas. Apima jausmas, kad mokaisi ne paprastoje gimnazijoje, o kokioj nors konservatorijoje ar muzikos akademijoje. Muzika pripildo mokyklą ir joje pasidaro šviesiau.“

 

„Pavasaris atsinešė gerą nuotaiką, nes mokslai jau į pabaigą.“

 

 

Ketvirtokė Aistė:

„MBG pavasaris bent jau man yra labai aktyvus, vyksta visokie renginiai tokie, kaip šokių fiesta ir chorų karai. Na, šiais metais ir šimtadienis. Bet iš kitos pusės pradėjau jausti, kaip nenumaldomai artėja egzaminai, ypač kai lietuvių kalbos įskaita ant nosies jau...”

 

 

,,MBG pavasaris labai šiltas, saulėtas, linksmas, aktyvus, tiek daug įvairių renginių, veiklų, skatinančių naujas idėjas, sukeliančių gerų emocijų. Vienas iš tokių renginių – „Chorų karai“. Tokie renginiai labai reikalingi ir naudingi, nes jie suvienija klases, skatina siekti tikslo, nuteikia pozityviai, padeda atsipalaiduoti nuo pamokų."

 

 

„MBG pavasaris - tai tiesiog naujas etapas, kuris su savimi atsinešė naujų idėjų, minčių, įkvėpimo, skatina veikti...“

 

 

Žurnalistų būrelio vadovė Aurelija Levulytė-Markevičienė:

„MBG pavasaris visada veržlus! Tai naujų idėjų, polėkių laikas. Tai svajonių metas, kai kuriame ateities planus ir pavasario vėjo nešami skubame juos įgyvendinti. Tai labai kūrybingas ir produktyvus laikas, skubantis sužaliuoti, pražysti, džiaugtis!“

 

 

„MBG pavasaris yra nuostabus ir labai jaukus. Su savimi atnešė gerų emocijų bei naujų atradimų ieškant savęs.“

 

 

 

Tačiau ne visiems naujas sezonas atnešė vien džiaugsmą: 

,,Liūdna ta pavasario pradžia. Jei atvirai, prisiminus, kas buvo prieš savaitę, tai net baisu pagalvot...” - dalinosi gimnazijos prezidentas Julius.

 

„Man MBG pavasaris atnešė gerą nuotaiką, motyvaciją mokytis ir norą daryti gerus darbus, padėti kitiems, taip pat norą tobulėti.“

 

„Pavasaris – tai labai nepastovus laikotarpis. Čia lyja, čia saulė šviečia. Myli, nemyli. Nori, nenori. Viskas labai greitai kinta. Gimnazijoje daugybė naujų veiklų, galvos pilnos idėjų, koridoriai skamba nuo repetuojamų dainų... Man šis metų laikas – apmąstymų ir daugybės planų metas.“

 

„MBG – tai Mykolo Biržiškos Gimnazija.

Pavasaris – tai sezonas, kai viskas atgimsta, grožis plinta į visas puses. Tik pabandykime įsivaizduoti, kas būtų, jei juos sudėtume...

MBG + Pavasaris = MBG Pavasaris.

Gimnazijoje pradeda skleistis grožis, gimnazistai, rodos, atgimsta iš naujo.

Atsiranda naujų vilčių, puolę į depresiją dėl pažymių mokiniai vėl pradeda džiaugtis gyvenimu.

Bet ar MBG Pavasaris tik atgimimas? Ne. Tai visai kas kita. Kiekvienam tai tikslų kėlimas, kad viskas bus geriau nei anksčiau. Štai koks nenuspėjamas tas MBG Pavasaris.”

 

Ir iš tikrųjų, koks tas pavasaris nenuspėjamas, įdomus ir kiekvienam sukeliantis skirtingų jausmų... Vieni nori sėdėti ant rasa padengtos žolės bei svajoti, kiti – pakilti ir skristi aukštyn, į mėlyną saulėtą padangę.

Stanislovas Moravskis buvo neteisus. Pavasario mes čia sulaukiame ne liepą. O tada, kai jam pasiruošia siela ir širdis.

 

Laurynas Bertulis, I b klasės gimnazistas

Meninio skaitymo konkursas

   2017 m. sausio 19 dieną  gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. Čia buvo deklamuojami eilėraščiai, skaitomos prozos ištraukos – tai, kas kiekvienam patinka ir yra gražu. Nuskambėjo įvairiausių poetų ir rašytojų: Janinos Degutytės, Salomėjos Nėries, Vinco Mykolaičio Putino – ir kitų visiems gerai žinomų autorių kūriniai. Be to, šį kartą svečiavosi  žymi poetė Meilė Kudarauskaitė. Ji ne tik klausėsi mūsų skaitomų tekstų, bet ir negailėjo patarimų, kritikos ar linksmų istorijų. Poetė norėjo, kad imtume tobulėti ir mokytis iš klaidų, nes, kaip pati teigė, lietuvių kalba nėra paprasta, o mes, miesto žmonės,  jau nebemokame  taip teisingai kalbėti, ištarti visus unikalius lietuvių kalbos garsus, ypač ilguosius ė ir o.

   Komisija, kurią sudarė gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos bei  poetė Meilė Kudarauskaitė, nusprendė, kad šį kartą geriausiai pasirodė vaikinai, o pirmąją vietą užėmė Evaldas Alekna (III e klasė), skaitęs ištrauką iš Juozo Apučio novelės „Šunelis alksnio viršūnėje“. Antra vieta atiteko šauniai skaičiusiam S. Uždavinio „Laišką tėvynei“  Laurynui Bertuliui iš I b, trečia – Rapolui Vrubliauskui iš IV b klasės.

 

Austė Steponavičiūtė, II b klasės mokinė,

2017-01-20

 

                             Tolerancija – vienas iš daugiausia klausimų, diskusijų ir pamąstymų keliančių šių dienų dalykų, kuris norom nenorom paliečia kiekvieną mūsų. Nors pasaulio istorijos puslapiuose įrašyta daug pasakojimų apie kitatikių persekiojimus ir žudymus, kitos seksualinės orientacijos žmonių engimą, rasių nelygybę, tačiau, nepaisant to, jog laikas bėga, problemos išlieka tos pačios. Žemėje vis dar yra žmonių, kurie negali, nesugeba ar nenori priimti kitokių žmonių ir, matant netolerancijos apraiškas tarp šiuolaikinių žmonių, darosi labai liūdna. Tačiau tai verčia susimąstyti. Visgi nenorėčiau šiandien kalbėti apie šiuos skirtumus, kurie pasaulyje sukelia daugiausiai diskusijų. Norėčiau priminti visiems apie tiesiog buvimą savimi.

                             Kad ir kaip norėtum, kartais  kiekvienoje situacijoje išlikti savimi ir būti ištikimam savo principams yra be galo sudėtinga. Truputį keista, ar ne? Tačiau pagalvokit, kaip visus mus dažnai paveikia aplinkinių nuomonė. Neretai neišdrįstame viešai sakyti, ką galvojame, elgiamės kitaip, nei liepia širdis, taip stengdamiesi prisiderinti prie masės. Mes bijome viešai klysti, nepaisydami to, jog dažnai tos klaidos mus išmokytų kažko, kas praverstų vėliau. Būtent šios baimės reikia bandyti atsikratyti. Žinau, kad turbūt galvojate, kad tai labai sunku ir apskritai ką aš čia šneku. Aš taip pat vis dar bijau. Bijau nemažai ko, tačiau patiriu begalinį džiaugsmą, nors ir lėtai ar po truputį, žengdama mažyčius žingsnelius į priekį. Kai kurios baimės yra visai su tuo nesusijusios, tačiau dalis jų yra kilusios būtent iš nepasitikėjimo savimi, matomų pavyzdžių ir mąstymų, ką pagalvos kiti. Aš visiškai suvokiu, kaip sunku ir nelengva yra išlįsti iš savo komforto zonos, nepaisant to, jog kartais to trokšti visa savo širdimi.

                             Tokias baimes sukelia aplinkiniai, kadangi jauną, visiškai nesusiformavusią asmenybę labai lengva paveikti ir paveikti taip stipriai, jog iki gyvenimo galo žmonas lieka kažko neišdrįsę: nueiti į pirmąją šokių pamoką, uždainuoti viešai ar tiesiog draugui perskaityti savo kūrybą. Mūsų aplinkoje dažnai pritrūksta tolerancijos ne tik kitataučiams ar kitos religijos išpažinėjams, bet ir paprastiems žmonėms, kurie yra kažkuo išskirtiniai: kitokia apranga, kitokiu hobiu, galų gale – mūsų mąstymui nepriimtinais pasakytais žodžiais. Kasmet lapkričio 16 d. yra švenčiama tolerancijos diena, kurią minime ir Mykolo Biržiškos gimnazijoje. Jau ne pirmus metus šią gražią progą susiejame su prasminga iniciatyva – pyragų diena, kai gimnazistai ir mokytojai vaišinasi vieni kitų iškeptais keksiukais ar kitais skanėstas, o surinkti pinigai aukojami „Išsipildymo akcijai“.

                             Jau tradicija tapo ir citatos iš mylimų filmų ar filmukų. AŠ BE GALO MĖGSTU ANIMACINIUS FILMUS, NEPAISANT TO, JOG MAN 17-A. Matot? Aš žengiau tą žingsnelį, pasakiau tai, kas dažnai bendraamžių kompanijose būtų priimta kiek... priešiškai (nepaisant to, jog žinau, kad ir daugeliui jie patinka). Žodžiu, filme „La troškinys“ garsusis šefas kalbėdamas apie maisto ruošimą sako: „Vieninteliai jūsų pančiai – jūsų baimė. Patikėkit, bičiuliai, gaminti gali visi, bet tik bebaimiai tampa didžiais!“ Šią mintį puikiai galima taikyti įvairiose gyvenimo srityse, ypač naujose ir uždegančiose Jus veikti.

                             Išdrįskite žengti tą pirmąjį žingsnį link tolerancijos, vidinės laisvės ir laimės kartu!

III a klasės mokinė Greta Barkauskytė

2016-11-23

Apie drąsą būti savimi

Spelling BEE

Gruodžio 2 dieną Mykolo Biržiškos gimnazijoje vyko kasmetinis konkursas „Spelling Bee“. Dalyviai kartu su anglų kalbos mokytojomis susirinko iš įvairių mokyklų. Jų buvo apie penkiasdešimt.

  Renginio vedėja MBG anglų kalbos mokytoja ekspertė Miglė Ogorodnikovienė pasveikino atvykusius į „Spelling Bee“. Vėliau paaiškino taisykles ir pristatė komisijos narius. Komisiją sudarė mokytojai, atvykę iš kitų mokyklų. Kadangi komisijos nariai patys lydėjo į konkursą savo mokinius, jų buvo paprašyta nepasakinėti žodžio raidžių, neparodyti jokių emocijų, išlikti nešališkiems. Dalyvių taip pat buvo paprašyta net nežiūrėti į savo mokytojus ir nesitikėti jų pagalbos, o stengtis savo jėgomis. Tačiau „Spelling Bee“ dalyviai, nesupratę žodžio reikšmės, galėjo paprašyti angliško žodžio paaiškinimo arba vartosenos sakinyje pavyzdžio.

  Taip jau atsitiko, kad pirmosios dalyvės buvo merginos. Jos jaudinosi ir  neslėpė to, tačiau tinkamai išvardijo raides ir pateko į kitą etapą. Vis atsirasdavo dalyviams neįveikiamų žodžių. Finale dalyvavo penki mokiniai. Finalistams teko gerokai pasinervinti, nes prireikė nemažai žodžių. „Spellig Bee“ konkurso nugalėtoju tapo Linas Norkūnas, mokinys iš Vilniaus Žemynos gimnazijos, galvojęs, kad šiame konkurse bus tik vienas etapas ir jam reikės įvardinti tik vieno žodžio raides. Kitiems dalyviams buvo įteiktos padėkos, o finalistai buvo apdovanoti „Oxford“ leidyklos knygomis.

Ugnė Kanapickaitė, I c klasės gimnazistė,

2016-12-02

​​​​​

Ką Lietuvos jaunimas mano apie politiką arba kas vyksta neakivaizdinės jaunųjų politologų mokyklos sesijose?

Jau ne pirmus metus Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto studentų korporacija „Respublica“ organizuoja jaunimui skirtas Jaunųjų politologų mokyklos sesijas. Šiemet norintieji patekti į mokyklą turėjo parašyti esė viena iš trijų pasirenkamų temų: Kuo skiriasi Pirmoji ir Antroji Lietuvos Respublikos? (lyginimui pasirenkant vieną aspektą), Europos Sąjungos dabarties ir galimi ateities iššūkiai arba JAV po prezidento rinkimų: kaip keisis valstybės politika vienu ar kitu atveju?

Pirmoji sesija buvo skirta bendrajai politikos mokslo sampratai: buvo nagrinėjama, kas yra politika, kur ją galima surasti. Kalbant kitais žodžiais, mokiniai išklausė politikos įvadą. Taip pat nemažai laiko šioje sesijoje buvo skiriama mokinių susipažinimui, nes tik nedidelė dalis jų buvo pažįstami iki sesijos. Paskaitas gimnazistams vedė studentų pamėgti instituto dėstytojai: dr. Deividas Šlekys, Justinas Lingevičius, dr. Jogilė Stašienė, Aušrinė Diržinskaitė, prof. Inga Vinogradnaitė.

Antroji politologų sesija buvo dedikuota demokratijai, valstybės valdymui ir Europos Sąjungai. Šios sesijos metu mokiniai turėjo neeilinę progą apsilankyti Valstybės pažinimo centre bei Europos Komisijos atstovybėje Lietuvoje. Taip pat jaunieji politologai turėjo galimybę klausytis tokių gerbiamų ir visiems žinomų instituto dėstytojų kaip dokt. Ievos Giedraitytės, doc. dr. Algimanto Jankausko, dr. Mažvydo Jastramskio, Vyčio Jurkonio, Rositos Garškaitės ir dokt. Lino Kojalos paskaitų. Šios sesijos metu mokiniai turėjo galimybę dalyvauti seimo simuliacijoje: jie patys turėjo išsirinkti koaliciją ir opoziciją, pateikti galimus įstatymų projektus ir jiems pritarti arba ne.

Šios sesijos paliko tikrai neišdildomą įspūdį ir privertė į politikos mokslą pažiūrėti daug rimčiau. Nekantraudami laukiame kitų Jaunųjų politologų mokyklos sesijų!

​​

Ugnė Budriūnaitė, II b klasės gimnazistė, 2017-01-10

Saldus pergalės skonis – sveikiname naująjį mokinių prezidentą

  Spalio 26 d. ilgosios pertraukos laukė ne tik prezidento rinkimų kandidatai, bet ir visi gimnazijos mokiniai bei mokytojai. Aktų salėje vyko kvapą gniaužiantys debatai. Šiais metais į prezidento vietą kandidatuoja net 3 gimnazistai – II e klasės mokiniai Julius Mikelevičius ir Justyna Lavrynovič bei III b klasės mokinė Rugilė Januškevičiūtė. Šie trys kandidatai neturėjo laiko atsikvėpti – po trumpų prisistatymų jų laukė daugybė ne iš piršto laužtų klausimų. Rugilė pažadėjo mokiniams dar vieną stalo futbolo stalą, aktyvų savivaldos dalyvavimą gimnazijoje bei naujų renginių, Julius pareiškė norą įrengti biotechnologijų laboratoriją ir sumažinti neaktyvių savivaldos narių skaičių, Justyna pasiūlė mokyklos kiemelyje pastatyti sūpynes ir pažadėjo įtraukti savivaldą į renginius, vykstančius už gimnazijos ribų. Kaip debatuose pasiseks kandidatams, sužinosime jau šį penktadienį po prezidento rinkimų, o savo jausmais ir patirtimi po rinkiminių debatų dalinasi jie patys:

  „Šie debatai buvo labai įdomi patirtis, kurią nedažnai tenka patirti. Kova buvo labai apyligė, todėl dabar beliko laukti rinkimų rezultatų,“ – sakė Rugilė Januškevičiūtė.

„Šie debatai – man tikras iššūkis. Visada esu toji didžiausia panikuotoja, tad kojos gerokai drebėjo. Norėjau kuo aiškiau klausytojams papasakoti apie savo idėjas ir tikiuosi, kad man tai pavyko. Galbūt dėl jaudulio pasirodžiau labai rimta, bet džiaugiuosi, kad pasiryžau dalyvauti rinkimuose,“ – pasakojo Justyna Lavrynovič.

„Manau, per debatus visi pasirodėme taip, kaip sugebėjome geriausiai. Labai džiugu, kad susirinko tiek daug žmonių mūsų pasiklausyti, tai maloniai nustebino,“ – teigė Julius Mikelevičius.


  Kviečiame visus gimnazistus balsuoti už labiausiai patikusį kandidatą! Susitinkame rinkimuose, penktadienį, aktų salėje!
                                                                                                            Irtautė Gutauskaitė,

III b klasės gimnazistė, 2016 10 26

Mūšis dėl sosto, arba Prezidento rinkimų debatai

 

 

 

 

   Spalio 28 d. pertraukų metu gimnazijos aktų salėje veiksmo netrūko – vyko mokinių prezidento rinkimai. Gavę balsavimo korteles gimnazistai puolė žymėti kryžiukus šalia mėgstamo kandidato ir metė jas į balsavimo dėžę. Iš viso balsavo net 448 mokiniai, iš kurių aktyviausi buvo pirmokai. Tuoj pat po rinkimų buvo paskelbti rezultatai: Rugilė Januškevičiūtė surinko 15,57% balsų, Justyna Lavrynovič – 16,6%, o rinkimus laimėjęs Julius Mikelevičius surinko net 63,73% balsų. Panašu, kad mokinių nuomonės sutapo ir didele persvara laimėjęs Julius sėkmingai vadovaus savivaldai bei atstovaus gimnazijai!  

  Dėkojame tiems, kurie atėjo balsuoti, ir džiaugiamės tokiu dideliu jūsų aktyvumu!

                                                                                                            Irtautė Gutauskaitė,

III b klasės gimnazistė,

2016 10 28

Užsienio svečių delegacijos viešnagė

Europos kalbų diena 2016

   Tuo metu, kai buvo krikštijami pirmokai, trečios klasės mokiniai nenuobodžiavo – gimnazijos debatų klubo merginos stebėjo į Seimą kandidatuojančių partijų atstovų debatus Kaune.

   Kauno technologijų universitete vykęs renginys ,,Mokiniai renka Seimą‘‘ suteikė puikią galimybę mokiniams ir studentams ne tik stebėti partijų atstovų debatus, bet ir užduoti jiems klausimų. Politikams teko paplušėti – klausimai tikrai nebuvo vieni iš lengviausių. Renginio metu buvo galima balsuoti už labiausiai patikusį partijos atstovą – daugiausiai palaikymo sulaukė Gabrielius Landsbergis, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos Krikščionių demokratų partijos narys, mažiausiai – Artūras Paulauskas, Darbo partijos atstovas.

   Debatų klubo narėms buvo smagu, naudinga ir įdomu dalyvauti diskusijoje su politikais bei iš arčiau susipažinti su kandidatuojančiomis partijomis, jų tikslais ir siekiais.

                                                                                                                                                                                                         Irtautė Gutauskaitė, III b klasės gimnazistė     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

             

„Mokiniai renka Seimą“

   2016 m. spalio 6 dieną gimnazijoje svečiavosi tarptautinio daugiašalio Erasmus+ projekto  „LOOK OUT OF YOUR WINDOW – Rethink-React-Rejoice“ svečiai – švietimo darbuotojai iš Austrijos, Švedijos, Turkijos, Bulgarijos, Škotijos, Airijos, Velso ir kt. šalių. Jie lankėsi gimnazijos bibliotekoje, sporto salėje, šokių pamokoje, stebėjo gimnazistų veiklas biologijos, fizikos, chemijos ir informacinių technologijų pamokose ir moduliuose.

   Svečiai kalbino ne tik mokytojus, kurie šauniai anglų kalba pasakojo apie tai, ką šiuo metu mokiniai veikia pamokoje, bet ir gimnazistus. Juos nustebino mūsų tvarka, švara, mokytojų ir mokinių glaudus bendradarbiavimas.

   Delegaciją lydėjo Vilniaus „Vyturio“ pradinės mokyklos mokytojos Loreta Jucaitytė ir Rasa Januškevičienė. Informacinių technologijų mokytoja Rasa atsiminė ir kalbino savo buvusią mokinę mūsų III a klasės gimnazistę, žurnalistę, fotografę Ievą Baliasinovaitę. Ačiū Ievai už taikliai ir kūrybiškai užfiksuotas viešnagės akimirkas.

2016-10-07

   Gyvos muzikos pertraukos Europos kalbų dienai

 

   Rugsėjo 26 dieną, minint Europos kalbų dieną, gimnazijos erdvėse skambėjo muzikos garsai. Mokiniai kūrė džiugią nuotaiką atlikdami dainas įvairiomis gimnazijoje dėstomomis Europos kalbomis, į gražią šventės minėjimo iniciatyvą įtraukdami ir drąsiai dainavusius žiūrovus.

   Džiugu, kad gimnazijos bendruomenė originaliu būdu siekia parodyti, jog kalbų pamokos gali būti kitokios, teikiančios džiaugsmo tiek mokiniams, tiek mokytojams. Taip pat smagu, kad muzika bei noras drauge džiaugtis turtingu Europos kalbų lobynu subūrė skirtingų užsienio kalbų besimokančius gimnazistus.     Tikimės, kad tokios šaunios iniciatyvos žadins dar didesnį moksleivių smalsumą, leisiantį tiesti draugystės tiltus tarp skirtingomis kalbomis kalbančių žmonių.

Miglė Šimukonytė, IV b klasės gimnazistė

Europos kalbų dienos viktorina

  Rugsėjo 26-ąją dieną biržiškiečiai tradiciškai dalyvauja kalbų viktorinoje. Jos užduotys pateikiamos įvairiomis Europos kalbomis, kurių mokosi daugiausiai gimnazistų: anglų, rusų, prancūzų ir vokiečių.  

   Šį kartą renginį vedė keturi trečiokai, jiems talkino konkurso komisija, sudaryta iš trečiokų bei ketvirtokų, kurie šių kalbų mokosi ilgėliau nei pirmokai ar antrokai. Šventinė viktorina prasideda minimos progos pristatymu. Prisistato visos penkios komandos, šioje įžanginėje užduotyje turi būti pavartotos visos viktorinos kalbos.

    Po nuotaikingos pirmos užduoties antrajame etape visoms komandoms buvo pateikiami klausimai kuria nors iš vartojamų kalbų. Čia buvo tikrinamos dalyvių žinios apie kalbas, jų kilmę, žodyną ir kt. Trečiajame etape gimnazistai, ekrane pamatę nuotraukas, turėjo atsakyti į klausimus, susijusius su vaizdais. Jeigu klausimas buvo užduodamas, pavyzdžiui, prancūzų kalba, būtina atsakyti ta pačia kalba, kuria ir klausta. Ketvirtajame etape dalyvių laukė užduotis, susijusi su graikų kalbos abėcėle.

   Tarp etapų, kai komisija skaičiavo taškus, o dalyviai galėjo atsipūsti, renginio vedėjai pateikė ir keletą klausimų publikai, už kuriuos buvo galima gauti saldžių prizų.

   Renginio pabaigoje paskelbta ir komanda nugalėtoja – tai buvo gimnazistai, pasidabinę mėlyna spalva! Sveikiname prizininkus ir visus viktorinos dalyvius bei dėkojame komisijai, vedėjams ir mokytojams už puikiai suorganizuotą renginį!

Greta Barkauskytė, III a klasės gimnazistė,

2016-09-26

bottom of page