top of page

     Tarptautinis menų konkursas Čekijoje

 

       Tarptautinis vizualiųjų menų konkursas LIDICE 2018 yra vienas reikšmingiausių ir didžiausių vaikų kūrybos konkursų Europoje. Šiemet jame dalyvavo net 29967 dalyviai iš 79 šalių. Idėjoms atskleisti autoriai rinkosi skirtingas dailės rūšis, visus darbus siejo tema ,,Vanduo“. Konkurso laimėtojus išrinko kompetentinga tarptautinė komisija.

       Dalyvių amžius iki 16 metų, todėl konkurse dalyvavo gimnazijos pirmokai ir antrokai. Piešinius, tapybos darbus ir fotografijas kūrė Karolina Uleckaitė (I a),  Indrė Vainauskaitė (I b), Rugilė Zacharaitė ir Justė Tamulionytė (I c), Justina Liepa Samuolytė, (I d), Gabrielė Merkelytė (I e), Augustė Juodytė ir Danielė Grigaliūnaitė (I f), Eglė Rimšelytė (I g), Rusnė Gervytė ir Liutauras Kuolis (II b), Aušrinė Merkelytė (II c), Ugnė Andrijauskaitė ir Lėja Mikailionytė (II d), Saulė Šaučiūnaitė (II e), Emilija Niauraitė ir Miglė Kazlauskaitė (II f) Mikas Jankeliūnas, Emilija Jakubovskaja, Gintarė Leikauskaitė, Ugnė Paškauskaitė (II g).

        Džiugu, kad tarp tokio gausaus dalyvių skaičiaus mūsų gimnazijos mokinių darbai sulaukė puikaus įvertinimo – pelnė medalį mokyklai už išskirtinę fotografijų kolekciją. Iškilmingas apdovanojimas rudenį vyks Čekijos Respublikos ambasadoje Vilniuje, o laureatų darbai bus eksponuojami parodoje įvairiose šalyse.

 

Dailės mokytoja ekspertė Laila Varnas

2018-06-09

Sėkmė tarptautiniame konkurse

 

Dailės pasiekimai

          

          Tarptautinio vizualiųjų menų konkurso „Aš gyvenu prie jūros 2018“ Latvijoje  (International competition of Visual art ,,I live by the Sea“) organizatoriai pakvietė jaunus žmones savo darbuose interpretuoti temą „Tiltas“. Aišku, kad tiltas tai statinys, jungiantis kelią per upę, gatvę, geležinkelį, kad jis gali būti medinis, betoninis, metalinis. Tiltai padeda mums nukeliauti ten, kur panorėsime... Tačiau yra ir nematomi dvasiniai tiltai, apie kuriuos ne taip dažnai pagalvojame, kurie jungia šalis, kultūras, kartas. Net Romos popiežius vadinamas lotyniškai „pontifex magnum“ – vyriausiasis tiltininkas. Sakoma todėl, kad jis kaip tiltas jungia žmonių širdis. Ir menas taip pat gali suvienyti žmones visame pasaulyje.

        Konkurse dalyvavo net 4653 dalyviai iš 29 šalių – Latvijos, Lietuvos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Suomijos, Bulgarijos, Vengrijos, Serbijos, Slovėnijos, Rumunijos, Ukrainos, Baltarusijos, Rusijos, Baškirijos,  Kinijos, Honkongo, Turkijos, Indijos, Indonezijos ir kitų šalių. Kūrėjai darbui atlikti galėjo rinktis vieną iš pasiūlytų dailės rūšių – grafiką, tapybą, tekstilę, fotografiją arba kompiuterinę grafiką. Kūriniai buvo vertinami atskirai keturiose amžiaus kategorijose pagal pasirinktą dailės rūšį ir juos vertino kompetentinga tarptautinė komisija.

         Į konkursą išsiuntėme 20 įvairiomis technikomis atliktų darbų. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų mokinių pasiekimais – IV d klasės mokinys Dovydas  Diržius konkurse laimėjo II vietą ir sidabro medalį, o Mikas Jankeliūnas, II g klasės mokinys, ir Vaiva Valantiejūtė, IV g klasės mokinė, tapo konkurso laureatais. Dovydas ir Mikas pasirinko fotografiją, o Vaiva darbą atliko naudodama kompiuterinės grafikos techniką.

         Geriausių darbų paroda bus eksponuojama vandens parke Jūrmaloje ir kitose erdvėse.

         Sveikiname dalyvius ir laimėtojus! Smalsumas ir savęs išbandymas yra tobulėjimo garantas.

 

         Dailės mokytoja ekspertė Laila Varnas

2018-04-06

Laimėta I vieta Vilniuje

Sėkmė piešinių konkurse

            Kovo 17 d. Lietuvos aviacijos muziejuje vyko Tarptautinės aeronautikos federacijos (FAI) organizuojamo piešinių konkurso „Ateities skraidantys aparatai“  nacionalinio turo geriausių darbų parodos atidarymas ir laureatų pagerbimo šventė.

            Šiais metais konkurse dalyvavo 979 mokiniai iš įvairiausių Lietuvos vietovių. Vertinimo komisija ne tik žavėjosi mokinių išradingumu, nežabotos fantazijos skrydžiais, bet ir atlikimo technikų pasirinkimo bei jų panaudojimo įvairove.

           Konkurse dalyvavusios gimnazijos mokinės Ignė Mikalauskaitė iš II b klasės ir Evelina Koriznaitė iš II a klasės buvo puikiai įvertintos. Ignės piešinys eksponuojamas geriausių darbų parodoje muziejuje, o Evelina tapo konkurso laureate. Sveikiname ir linkime kūrybinio įkvėpimo naujiems darbams!

 

Dailės olimpiada

         Vilniaus dailės akademijos Dizaino inovacijų centre buvo apdovanoti XXIV Lietuvos mokinių dailės olimpiados II etapo laureatai ir dalyviai. Šių metų olimpiada buvo skirta Lietuvos 100-mečui paminėti,  jos tema – „Lietuvos sėkmės istorijos šimtmetis: praeitis, dabartis, idėja Lietuvai“. Olimpiadoje puikiai pasirodė IV e klasės mokine  Kamilė Vasiliauskaitė ir užėmė I vietą!

        Balandžio 26 -27 dienomis jį atstovaus Vilniaus miestui ir dalyvaus III olimpiados etape, kuris vyks Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje.

Sveikiname nugalėtoją ir linkime tolesnės sėkmės!

 

Dailės mokytoja ekspertė Laila Varnas

2018-03-21

         Mažoji rusų kalbos olimpiada

   Dar šalto gruodžio pradžioje tris pirmų klasių mokines: Saulę Rapalytę iš I b klasės, Kamilę Dzisevič iš I d klasės ir Odetą Tomkevičiūtę iš I g klasės – rusų kalbos mokytojos Ala Tichomirova ir Galina Jakimavičienė pradėjo ruošti jau ne pirmus metus vykstančiai rusų olimpiadai. Pasiruošimas prasidėjo nuo olimpiados namų darbų užduoties, kur reikėjo nufilmuoti ir sumontuoti vaizdo įrašą apie įvairias įdomias lankytinas Lietuvos vietas. Lietuva, kaip vaizdo įrašo tema, pasirinkta Lietuvos valstybingumo šimtmečiui paminėti.

   Sausio 25-ąją mokinės, lydimos rusų kalbos mokytojų, atvyko į Naujininkų mokyklą. Mokykloje jau tvyrojo olimpiados atmosfera, verčianti susikaupti rimtam darbui. Olimpiadą sudarė penkios stotelės. Pirmoji stotelė – žodžių sudarymas pridedant po vieną raidę. Šioje užduotyje reikia būti labai akylam ir greitam. Antroji stotelė buvo judrusis diktantas, kurio metu dvi komandos narės (žurnalistės) turi įsiminti sakinį ir jį padiktuoti vienam rašančiam komandos nariui (redaktoriui). Čia labai lengva padaryti gramatinių klaidų, nes sakiniai tikrai ne šeštokų lygio. Trečioji stotelė, ko gero, linksmiausia iš visų. Joje reikėjo vaizdingai suvaidinti duotą pasaką. Vaizdingumo ir kūrybingumo šiai užduočiai atlikti tikrai nestigo.  Ketvirtojoje stotelėje teko palaužyti liežuvį bandant apibūdinti žodžius žaidime „Alias”. Šį žaidimą sunku žaisti, net kalbant lietuviškai, tačiau mokinėms šis užduotis puikiai pasisekė. Penktoji (paskutinė) stotelė privertė pasukti savo galvą protų mūšyje apie Lietuvą. Klausimai buvo tiek iš istorijos, tiek iš geografijos, tiek iš kultūros, taigi žinių reikėjo turėti visose šiose srityse. Įvykdžius visas užduotis teko ilgai ir nekantriai laukti apdovanojimų.

  Iš dvidešimt vienerių puikiai pasiruošusių  8-9 klasių komandų Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos komanda, įdėjusi daug darbo, kantrybės ir pasiruošimo, užėmė pirmąją vietą rusų kalbos olimpiadoje!

 

I b klasės mokinė Saulė Rapalytė

2018-01-25

Žaviausio literatūros apdaro konkursas

 

 

   2018 m. sausio 24 dieną mūsų gimnazijos aktų salėje vyko Vilniaus miesto mokinių 9-12 klasių meninio skaitymo konkursas, skirtas Kristijono Donelaičio poemos „Metai“ 200-osioms išleidimo metinėms paminėti. Nuo pat ryto ligi pavakarės čia skambėjo įvairi raiškiai skaitoma literatūra – poezija arba proza. Keturiasdešimt du iš įvairių miesto mokyklų išrinkti geriausi skaitovai bei septynios kompozicijos – čia kiekvienas galėjo surasti sau širdžiai mielą tekstą ar žaviausio apdaro savininką (literatūros apdaro, žinoma!). Išgirdome tiek humoristiškų ištraukų, tiek dramatiškų kūrinių fragmentų, tiek paprastumu žavinčių šedevrų ar nuostabių tiesiai į širdį besiveržiančių poezijos tekstų. Ko tik čia nebuvo!

 

   Renginį vedė mūsų mokyklos gimnazistai ketvirtokas Evaldas Alekna ir trečiokė Austė Steponavičiūtė, o dalyvius vertino labai kompetetinga ir puiki komisija: komisijos pirmininkė Vilniaus Jono Basanavičiaus lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja ekspertė Daiva Stukienė, nariai: LEU Humanitarinio fakulteto prodekanas, Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros profesorius Dainius Vaitiekūnas, Vilniaus kamerinio teatro (VKT) įkūrėja, „Šeimos teatro studijos“ vadovė, aktorė Žana Jablonskytė-Gudaitienė, poetė Meilė Marija Kudarauskaitė, kelis dešimtmečius dirbusi Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Operos katedroje, dėsčiusi scenos kalbą.

Komisijos nariai, prieš paskelbdami rezultatus, pasidalino savo taikliomis įžvalgomis, išsakė pastabas bei patarimus dalyviams, jų mokytojams. Buvo akcentuota artimo širdžiai teksto paieškos svarba, aptartos kalbėjimo manieros, taisyklingas žodžių tarimas, komisijos pirmininkė atkreipė dėmesį į pasirinktų ištraukų trukmę, mokėjimą išlaikyti klausytojo dėmesį. Galiausiai sužinojome, kas atstovaus mūsų miestui Lietuvos etape.

 

   Pirmą vietą (komisija pabrėžė, jog be jokių svarstymų) laimėjo Jaunius Juodelis iš Šv. Kristoforo gimnazijos su Algimanto Mackaus eilėraščiu „Mirtiškoji“, taip pat pirmos vietos laureate tapo Viltė Vaisietaitė iš Vytauto Didžiojo gimnazijos, ji skaitė ištrauką iš Kazio Sajos „Jei nutrauksim sliekui koją“. Na, o trečias Vilniaus atstovas šalies konkurse – antros vietos nugalėtojas Dovydas Stankevičius iš Vilniaus jėzuitų gimnazijos, kuris skaitė Branislovo Nušičiaus „Biografija baigiasi vedybomis“. Antrą vietą taip pat laimėjo Laurynas Bertulis (Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija), Donat Jurevič (Vilniaus Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazija). Trečią vietą pasidalino Joris Zaliauskas (Vilniaus Gabijos gimnazija), Kamilė Maksvytytė (Vilniaus Salomėjos Nėries gimnazija), Justas Venckus (Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazija), Vytautas Lėveris (Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras). Iš kompozicijų pirmą vietą nugalėjo Vilniaus Vytauto Didžiojo gimnazijos mokinių kompozicija „Mieste mano“, kurią atliko Ugnė Antanavičiūtė, Povilas Barzdžius, Austėja Drevinskaitė, Maksim Leontjev, Simas Mereckas, Adomas Vasiliauskas.

 

  Džiugu, jog mūsų mokykla turėjo galimybę organizuoti šį didelį svarbų renginį, ir smagu, jog tiek daug Vilniaus mokyklų dalyvauja tokiame literatūrą bei raiškų žodį skleisti skatinančiame konkurse.  

Sveikiname laimėtojus! O laimėtojai čia yra visi, nes kiekvienas, kuriam rūpi žavus literatūros apdaras, yra pats didžiausias nugalėtojas.

 

 

 

Laurynas Bertulis, II b klasės gimnazistas,

2018-01-24

Džiugi žinia iš tarptautinės olimpiados

   Ana Golovkina, IV b klasės mokinė, neseniai grįžo iš Maskvos, kur dalyvavo tarptautinėje rusų kalbos olimpiadoje Maskvoje. Kad patektų į šį konkursą, Ana laimėjo mokyklinę, vėliau Vilniaus miesto olimpiadas, o šalies olimpiadoje užėmė antrą vietą. Po šių laimėjimų ji buvo pakviesta į Tarptautinės olimpiados pusfinalį, kuriame dalyvavo 2500 mokinių iš daugiau negu 30 pasaulio šalių. Konkurencija buvo didelė, nes iš visų tų mokinių į finalą pateko vos 150 mokinių – 100, kuriems rusų kalba yra užsienio kalba ir 50, kuriems rusų yra gimtoji kalba. Iš Lietuvos į finalo etapą (gruodžio 4 – 8 d.) Maskvoje pateko vos 6 mokiniai. Olimpiadoje reikėjo rašyti rašinį, kalbėti monologu, dialogu, atsakyti į klausimus apie Rusijos istoriją bei paruošti pristatymą apie Petro I reformas. Taip pat vyko ir oratorių konkursas, kuriame Ana kalbėjo tema „Mūsų gyvenimas žaidimas? Ar ne?“ MBG gimnazistė Ana laimėjo šį oratorių konkursą ir gavo jaunojo oratoriaus diplomą bei pelnė žiūrovų simpatijos prizą. Ši olimpiada buvo ir galimybė geriau susipažinti su Maskvos miestu. Ana apsilankė Raudonojoje aikštėje, Tretjakovo galerijoje, Geologijos muziejuje, Lietuvos ambasadoje, įžymioje krautuvėlėje „Vaikų pasaulis“ bei senajame ir naujajame Arbate. Anot Anos, taip buvo nuostabi patirtis ir ji liko labai patenkinta kelione, mat pamatė daug naujo, įgijo nemažai patirties ir susirado naujų draugų iš viso pasaulio!

   Ana ir jos mokytoja Ala Tichomirova buvo pakviestos dalyvauti Tarptautinių konkursų ir olimpiadų dalyvių apdovanojimuose Nacionalinio muziejaus LDK valdovų rūmuose.

Dar kartą sveikiname mūsų gimnazistę Aną Golovkiną ir jos rusų kalbos mokytoją Alą Tichomirovą su puikiais pasiekimais!

Austė Steponavičiūtė, III b klasės gimnazistė

2018-01-10

Įspūdžiai iš meninės saviraiškos konkurso

Dainos anglų kalba konkursas

                      Šių metų spalio 21 dienos popietę į Literatūrinio Aleksandro Puškino muziejų Markučiuose sugužėjo būrys talentingų žmonių. Taip pagarba šiam klasikui rodoma jau 17-tą kartą tradicija tapusiu konkursu ,,Mano Aleksandras Puškinas“, kasmet suburiančiu kūrybingą jaunimą iš visos Lietuvos. Šiais metais konkursas vyko kitu laiku, rudenį, nes buvo skirtas paminėti  A. Puškino 200-ąsias licėjaus baigimo metines. Šiame konkurse mokiniams buvo pasiūlyta sukurti rašinius šiomis temomis: „Jeigu būčiau A. Puškino kūrinio veikėjas...“, „Draugystė A. Puškino gyvenime“, „Kelionė laiku – aš licėjuje prieš 200 m.“, nupiešti 12 mėn. kalendorių tema „Puškino metai“ arba nufotografuoti ir padaryti koliažą tema „A. Puškino licėjus ir dabartinė mokykla“.

                      Konkurse daugelį metų dalyvauja ir mūsų gimnazijos mokiniai, visada pasižymintys išskirtiniais darbais. Šiemet džiaugiamės konkurse dalyvavusiais gimnazistais: Ilona Doveiko iš III d klasės, Vilija Alkimavičiūte iš II a klasės, Nikita Ščiupakov iš II b klasės, Augustinu Bačkiu iš II e klasės, Joeliu Masiuliu iš II e klasės. Jiems įteikti diplomai. Ypač didžiuojamės mūsų gimnazijos II e klasės mokine Lukrecija Vainauskaite, kuriai pavyko tapti laureate. Dalyvauti šiame konkurse mus paskatino mokytojos Ala Tichomirova ir Galina Jakimavičienė.

                      Šventės pabaigoje vyko koncertinė programa. Šis renginys kiekvienais metais žmones skatina prisiminti Aleksandrą Puškiną ir mes tikimės, kad šis konkursas gyvuos dar ilgai, skatins mokinius domėtis  bei toliau burs talentingus žmones.

II a klasės mokinė Vilija Alkimavičiūtė

2017-10-21

Vertė, slypinti dainose

 

  Lietingąją spalio 11 dieną Mykolo Biržiškos gimnazijos mokiniai dalyvavo kasmetiniame dainų konkurse „Value of Songs“, vykusiame Žirmūnų gimnazijoje. Konkurse dalyvavo net 22 Vilniaus mokyklos. Visi dalyvai turėjo atlikti dainą, kuri jų nuomone, yra vertingiausia ir išsako daugiausiai priverčiančių susimąstyti minčių. Visų dalyvių pasirodymai patraukė net ir didžiausio skeptiko akį. Įvairiais instrumentais papuošę kūrinius 22 mokyklos grūmėsi dėl vertingiausios 2017-ųjų dainos.     Biržiškiečiai pristatė net 2 dainas, sujungtas į vieną – Smash Mouth „All star“ ir Oasis „Wonderwall“. Po aršios kovos, laimėjo mergina iš Jėzuitų gimnazijos, sudainavusi savo kūrybos dainą „You“. Nors mūsų gimnazijos komanda neužemė prizinių vietų, tačiau linksmai praleido laiką ir dar ilgai prisimins šį konkursą! Dainininkų grupė dėkoja juos kuravusiai anglų kalbos mokytojai Danutei Belovienei už meilę ir palaikymą.

                                                                                                                                                                                                         IV b klasės gimnazistė Irtautė Gutauskaitė

2017-10-12

bottom of page